پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 16:20
انفجار قیمت بیت کوین

چرا بیت کوین این ارز دیجیتال محبوب در حال انفجار قیمت است؟

بیت کوین همواره در حال افزایش قیمت می باشد و سرمایه گذاری در این نهاد اصلی ارز دیجیتال در حال افزایش است. محبوب ترین تابلوی ثبات مربوط به بیت کوین می تواند گزینه ای بسیار جذاب باشد و در حال حاضر در حال نزدیک شدن به قیمت 20 هزار دلار به شمار می رود.

سرمایه گذاری نهادی را می توان از مهم ترین عواملی دانست که باعث می شود بیت کوین افزایش قیمت داشته باشد. در ماه گذشته نیز این قیمت در حال افزایش 5000 دلاری بوده و در دو روز گذشته نیز 2000 دلار افزایش پیدا کرده است تا به حدود 15600 دلار نیز رسید.

در ماه آگوست و همچنین سپتامبر سال 2020 شرکت MicroStrategy مجموعا 425 میلیون دلار سرمایه گذاری در زمینه بیت کوین داشته است و یک ماه بعد از این مسئله، شرکت اسکوئر نیز با سرمایه گذاری 50 میلیون دلاری وارد این بازار ارز دیجیتال (کریپتو کارنسی) شد و همین امر نیز باعث شد تا بیت کوین با رشد قیمت همراه باشد. در ادامه این روند افزایشی نیز در ماه اکتبر و زمانی که PayPal اعلام کرد که امکان تجارت با بیت کوین، لایت کوین، اتریوم و بیت کوین کش را اضافه کرده است، رشد انفجاری برای بازار BTC اتفاق افتاد.

آنتونی ترنچف به عنوان مدیر عامل Nexo در این زمینه گفته است که فعالیت های مشارکتی PayPal در زمینه این ارز دیجیتال می تواند یکی از مهم ترین ویژگی هایی باشد که در دسترس شماست و می تواند روی میزان سرمایه گذاری روی این ارز دیجیتال مورد استفاده باشد. این موج اصلی باعث تقویت نظریه جیسون دین مبنی بر اقتصاد کوانتوم می شود که به عنوان میکرو استراتژی نیز لقب داده می شود شناخته شود. این امر باعث شده است تا در چند ماه گذشته شاهد افزایش قیمت های شدید و ناگهانی باشیم.

بیت کوین

نظرات مدیر MicroStrategy در زمینه سرمایه گذاری در بیت کوین

در حالی MicroStrategy سرمایه گذاری اولیه خود را در بازار بیت کوین در تاریخ 11 آگوست سال 2020 اعلام کرد، مدیر عامل شرکت، مایکل سایلور نیز در خصوص برخی از ویژگی های این بازار صحبت کرده بود و می گوید که بیت کوین به دلیل تسلط بالا در بازار کریپتو کارنسی و همچنین سودمندی از لحاظ تکنولوژی های مورد استفاده می تواند حتی به عنوان طلای دیجیتال نیز شناخته شود.

این تمام ماجرای رشد مثبت بیت کوین نبوده است و علاوه بر MicroStrategy شرکت اسکوئر نیز در این بازار ارز دیجیتال برابر با 50 میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است که حدود یک درصد از دارایی های این شرکت می شود و بر اساس اعلام مدیران این شرکت می توانیم به این نتیجه برسیم که استراتژی های این شرکت بر اساس ساخت آینده سرمایه گذاری بر اساس ارز های دیجیتال با تمرکز بر بیت کوین خواهد بود.

سرمایه گذاری در بازار بیت کوین

چرا بیت کوین تا این حد برای سرمایه گذاری محبوب شده است؟

بیت کوین را می توان تا حد زیادی محبوب دانست که این امر به دلیل تبلیغات خوبی است که در زمینه این ارز دیجیتال شده است. باید در نظر داشت که بیت کوین به این دلیل محبوب است که این ارز دیجیتال با آمار فروش بسیار زیادی که داشته است می تواند یکی از مهم ترین گزینه های پیش روی سرمایه گذاران باشد و همچنین سرمایه گذاری های سنگینی که روی این زمینه شده است می تواند نشان دهد که این ارز دیجیتال می تواند در آینده نیز سرمایه گذاری های نهادی بسیاری را به خود جذب کند.

به طور کلی گذار از سرمایه گذاری های قدیمی و ورود به دنیای سرمایه گذاری های جدید می تواند بسیار جذاب باشد و شما می توانید در این بازار سرمایه گذاری داشته باشید. با توجه به سرمایه گذاری شرکت های بزرگ، علاوه بر روند صعودی بسیار زیاد برای بیت کوین، می توانیم انتظار داشته باشیم که سرمایه گذاری های نهادی و شخصی نیز در این بازار سنگین تر و بیشتر از قبل باشد.

بیت کوین بخریم یا نه؟

آیا الان زمان خرید و فروش ارز بیت کوین است؟

تحلیل درست داشتن در خصوص خرید یا فروش بیت کوین به خصوص تا پیش از این که ساکن آینده کاخ سفید مشخص نشود کاری تقریبا غیر ممکن و بسیار سخت به شمار می رود. ممکن است که این ارز دیجیتال به قیمت 81000 دلار نیز نزدیک شود.

برای خرید و فروش افراد مبتدی و کسانی که هیجان زده بازار ارز دیجیتال بیت کوین را انتخاب کرده اند، حداقل الان زمان مناسبی نیست ولی ارتباط با مشاوران متخصص در این زمینه، دریافت نظرات و بررسی رفتار بازار در صورتی که بایدن برنده انتخابات باشد، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و طبعا شما باید با توجه به این مسئله نسبت به خرید و فروش بیت کوین اقدام کنید. شاید توصیه به نگهداری بیت کوین بتواند گزینه ای بهتر برای کسانی باشد که سرمایه گذاری در این بازار داشته اند.

منبع :https://bit.ly/3eAX5K0

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x