پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 12:48
پیو اکس

پیو اکس(PIVX)چیست؟خالق آن چه کسی است و چه کاربردهایی دارد؟

در این بخش، قرار است ارز دیجیتال پیو اکس (PIVX) را معرفی کنیم و درباره آن اطلاعات جامع و مفیدی ارائه دهیم تا اگر قصد سرمایه گذاری روی این شبکه را دارید، با آگاهی کامل و سطح اطلاعات قابل قبول اقدام نمایید.

از طریق سایت معتبر Coinmarketcap، می توان متوجه تنوع ارزهای دیجیتال در بازار شد. اما جالب است بدانید که شاید بعضی از این ارزهای دیجیتال در جایگاه خوبی قرار نداشته باشند، اما از رشد قیمت بسیار خوبی برخوردار بوده و سرمایه گذاران زیادی را به سود دهی رسانده اند.

یکی از این ارزهای دیجیتال که در رتبه 337 فهرست قرار گرفته است، ارز دیجیتال پیو اکس (PIVX) است که شاید در ظاهر رتبه خوبی در جدول ارز دیجیتال را از آن خود نکرده، اما با موفقیت های روز افزون همراه بوده و سیر صعودی رنج قیمت آن غیر قابل انکار است.

در این بخش، قرار است ارز دیجیتال پیو اکس (PIVX) را معرفی کنیم و درباره آن اطلاعات جامع و مفیدی ارائه دهیم تا اگر قصد سرمایه گذاری روی این شبکه را دارید، با آگاهی کامل و سطح اطلاعات قابل قبول اقدام نمایید.

PIVX

پیو اکس (PIVX) چیست؟

موضوع اولی که قرار است راجع به آن صحبت شود، معرفی ارز دیجیتال پیو اکس (PIVX) است. این ارز دیجیتال دارای یک شبکه یا پلتفرم متن باز و غیرمتمرکز است که از این نظر شباهت زیادی به بیت کوین دارد.

اما بد نیست بدانید این ارز دیجیتال از ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فردی برخوردار بوده که سبب به وجود آمدن تمایز بین پیو اکس (PIVX) و بیت کوین شده است. اکثر اشکالاتی که در شبکه بیت کوین وجود داشت، در شبکه پیو اکس حل شده و جالب است بدانید که دارای سطح امنیت بالا و سرعت انجام معاملات فوق العاده ای می باشد.

همانطور که می دانید، هیچ نظارتی از طرف بانک، دولت و غیره بر روی بیت کوین وجود ندارد. شبکه ارز دیجیتال پیو اکس (PIVX) هم شامل این نظارت ها نبوده و تنها توسط اپراتورهای MasterNode ایجاد شده است.

الگوریتمی که شبکه ارز دیجیتال پیو اکس در ابتدا پیش گرفته بود، الگوریتم quark Proof of Work بود. اما بعد از گذشت چند ماه، این شبکه به الگوریتم (Proof of Stake (PoS روی آورد.

ناگفته نماند که سکه یا ارز این شبکه پیو اکس (PIVX) با عنوان (PIV) شناخته می شود.

بد نیست بدانید که شبکه ارز دیجیتال پیو اکس (PIVX):

  • مورخ 25 نوامبر 2015 معرفی شد.
  • مورخ 30 ژانویه 2016 به صورت عادلانه آغاز به کار کرد.
  • مورخ 17 آگوست 2016 الگوریتم quark را رسماً به PoS تغییر داد.

از اهداف پیو اکس چه می دانید؟

هر ارز دیجیتالی برای مطرح شدن در بازار جهانی، اهدافی را مد نظر قرار می دهد و برای رسیدن به آن تلاش می کند. حال که در این جا صحبت از ارز دیجیتال پیو اکس (PIVX) است، بد نیست کمی درباره اهداف این پلتفرم متن باز و غیرمتمرکز بدانید.

در وهله اول، این شبکه ارز دیجیتال قصد دارد تا یک وسیله مبادله دیجیتال بسازد تا استفاده از آن آسان بوده و به راحتی در زندگی های روزمره به کار گرفته شود.

در وهله دوم، این شبکه تمرکز خود را روی سه اصل کلی قرار داده است:

  1. کاهش زمان انجام معاملات و تایید تراکنش ها
  2. کاهش میزان کارمزد تراکنش و معاملات
  3. بالا بردن امنیت و حفظ حریم خصوصی کاربران

این سه اصل، هدف بسیاری از شبکه های ارز دیجیتال است که بعضی در رسیدن به آن موفق بوده و بعضی دیگر در راه رسیدن به آن شکست خورده اند. اما انصافاً شبکه ارز دیجیتال پیو اکس (PIVX) در زمره آن ارزهایی بوده که کم و بیش توانسته است به این اصول دسترسی پیدا کند.

پیو اکس را چه کسانی بنیانگذاری کردند؟

در منابع اطلاعاتی موثق گفته می شود که دو عضو انجمن DASH شبکه ارز دیجیتال پیو اکس (PIVX) را بنیانگذاری و راه اندازی کرده اند و اطلاعات دقیق تری راجع به این افراد در بازار جهانی ارز دیجیتال درز نکرده است.

میزان عرضه سکه پیو اکس

در شبکه پیو اکس (PIVX)، سالیانه چیزی حدود 2.6 میلیون توکن برای همیشه ضبط خواهد شد که 90% آن به سکه های ضرب شده و Masternode و همچنین 10% مابقی آن به بودجه پیشنهادی که توسط Masternode و Staker رای داده شده است، اختصاص پیدا می کند.

با توجه به این عملکرد شبکه پیو اکس، متوجه خواهید شد که این ارز یک ارز دیجیتال سنتی است. تورم این ارز دیجیتال به صورت میانگین در سال برابر با 4% تخمین زده شده است که با افزایش سود به شیوه های مختلف، بخش قابل توجهی از این تورم جبران خواهد شد.

بد نیست بدانید که شبکه پیو اکس (PIVX) دارای یک soft cap است. یعنی با توجه به سطح ترافیک شبکه، نرخ تورمی که ناشی از سوخت کارمزد معاملات است را به شدت کاهش می دهد. به بیان ساده تر، زمانی که تعداد تراکنش ها و معاملات به یک عدد مشخصی رسید، هزینه های معامله از بین خواهد رفت و سوزانده خواهد شد و تعدادی سکه که با کارمزد معاملات برابری می کنند، برای همیشه از گردش شبکه (PIVX) خارج خواهند شد.

پیو اکس

قیمت روز پیو اکس (PIVX)

لازم است برای سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال (PIVX) که از نظر تحلیل گران بازار ارز دیجیتال جهانی یک رمز ارز امیدوارکننده است، اطلاعات روز آن از قبیل قیمت روز، میزان حجم معاملات و مواردی از این قبیل را استخراج کرده و مورد بررسی قرار دهیم.

ما در اینجا به اطلاعات جامع و کلی اشاره می کنیم تا به روند تحقیقات شما سرعت بخشیده و بتوانید در امر سرمایه گذاری موفق و سود دهی شما قدم مثبتی برداشته باشیم.

قیمت روز ارز دیجیتال (PIVX) برابر است با 0.334757 دلار که با پول رایج ایران، 8837 تومان محاسبه شده است.

در 24 ساعت گذشته، ارزش و قیمت این ارز دیجیتال چیزی حدود 2.85% افزایش داشته است که این خبر خوبی برای سرمایه گذاران پیو اکس (PIVX) می باشد. حجم مبادلات روزانه این ارز دیجیتال 196.07 هزار دلار تخمین زده شده که سهم 0.002 درصدی از کل بازار را در اختیار خود گرفته است.

این ارز دیجیتال در 8 ژانویه 2018 به اوج خود رسیده بود و قیمت آن 12.59 دلار اعلام شد که بعد از آن افت بسیار زیادی داشت.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

ALICE

از توکن (My Neighbor Alice) ALICE چه می‌دانید؟

همسایه من آلیس چیست؟ My Neighbor Alice یک بازی چند نفره و مبتنی بر بلاکچین …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x