شنبه , 13 آذر 1400 - 6:05
ان اکس تی NXT

ان اکس تی(NXT) چیست؟ خالق آن چه کسی است و چه کاربردهایی دارد؟

رمز ارزی که در اینجا قرار است به صورت جامع و کامل معرفی کنیم، ارز دیجیتال ان اکس تی (NXT) می باشد که به احتمال زیاد نام آن به گوشتان هم نخورده است.

شاید قبل از آن که به بازار ارز دیجیتال ورود کنید، بر این تصور بودید که بازار جهانی رمز ارزها از چند ده ارز دیجیتال تشکیل شده است. اما زمانی که وارد این بازار نامحدود شدید، دریافتید که تعداد ارزهای دیجیتال فراتر از آن است که فکر می کنید.

در حال حاضر صدها ارز دیجیتال در بازار وجود دارند که ارزش بعضی دارای سیر صعودی بوده و ارزش بعضی دیگر در حال افت است. باید خوش شانس باشید که روی ارزهای دیجیتال موفقی سرمایه گذاری کرده باشید تا برای شما سوددهی به همراه داشته است.

اکثراً برای سرمایه گذاری، تنها به رتبه های اول لیست ارزهای دیجیتال موجود در بازار جهانی توجه می کنند و اصلاً به سراغ رمز ارزها با رتبه های پایین نخواهند رفت. در صورتی که ممکن است میزان سوددهی ارز دیجیتالی با رتبه پایین تر در بازار این روزها به مراتب بیشتر از سوددهی ارزهای مطرحی مانند بیت کوین باشد.

NXT ان اکس تی

NXT این ارز دیجیتال چیست؟

پلتفرم این ارز دیجیتال، یک پلتفرم متن باز است که بر پایه امور اقتصادی و تجاری بنا شده است. بد نیست بدانید هر شبکه ارز دیجیتالی از یک الگوریتم خاص پیروی می کند و الگوریتم ارز دیجیتال ان اکس تی (NXT) یک الگوریتم اثبات سهام (PoS) نامیده می شود.

در واقع ارز دیجیتال ان اکس تی (NXT)، از الگوریتم اثبات کار به منظور توافق جمعی برای معاملات استفاده می نماید و همین مسئله سبب شده است تا میزان عرضه آن در بازار ارز جهانی ثابت باشد.

برای کسی که سرمایه گذار روی ان اکس تی (NXT) می باشد، لازم است بداند که این ارز دیجیتال قابلیت استخراج ندارد و تنها می توان آن را معامله کرد.

NXT توسط چه کسی و در چه زمانی بنیانگذاری شد؟

ان اکس تی (NXT)، در زمره ارزهای دیجیتال با قدمت بالا به شمار می رود. پس بد نیست تاریخ های مربوط به پیدایش ارز دیجیتال ان اکس تی (NXT) را با جزئیات بدانید:

 • 28 سپتامبر 2013: پیشنهاد راه اندازی آن توسط شخص بنیانگذار مطرح شد.
 • 18 نوامبر 2013: به منظور ایجاد ان اکس تی، جذب منابع مالی بسته شد.
 • 24 نوامبر 2013: اولین بلوک ارز دیجیتال ان اکس تی (NXT) منتشر گردید.
 • 3 ژانویه 2013: قسمت کوچکی از کد نویسی پایه این پلتفرم ان اکس تی انتشار پیدا کرد.
 • 1 مارس 2014: کد منبع کامل پلتفرم ان اکس تی (NXT)، با مجوز دانشگاه MIT منتشر شد.
 • جولای 2016: به منظور استفاده از قالب های هوشمند معاملات، سایت کامل ارز دیجیتال ان اکس تی راه اندازی شد.

در خصوص شخص بنیانگذار ارز دیجیتال ان اکس تی (NXT) می توان گفت، BCnext پیشنهاد راه اندازی این پلتفرم ارز دیجیتال را مطرح کرد. این شخص در واقع کاربر انجمن Bitcointalk بود که از سال 2013 تا به امروز، هویت اصلی آن فاش نشده و کسی درباره اطلاعات شخصی و هویتی آن چیزی نمی داند.

NXT ان اکس تی

در شبکه NXT چطور می توان سکه به دست آورد؟

در یکی از بخش های گذشته، درباره عدم وجود قابلیت استخراج ان اکس تی (NXT) صحبت کردیم. همچنین اذعان داشتیم که در شبکه ان اکس تی (NXT)، میزان عرضه اولیه تغییر نخواهد کرد و چیزی برابر با 1.000.000.000 سکه است.

به خاطر ثبات میزان عرضه اولیه، امکان ایجاد سکه جدید برای پاداش بلوک ها وجود نخواهد داشت. هنگامی که 1440 تایید در یک روز توسط شبکه ان اکس تی انجام شود، فرآیند تولید بلوک در نرم افزار (NXT) شروع به کار می کند و تا زمانی که حساب قفل نباشد، کاربر می تواند سکه به دست آورد.

البته در نسخه های جدید نرم افزار ان اکس تی، قابلیت های متفاوتی وجود دارد که بهتر است اطلاعات پیرامون آن را از سایت رسمی (NXT) به دست آورید.

NXT ان اکس تی

قیمت روز NXT چقدر است؟

برای این که شخص سرمایه گذار بتواند بخشی از سرمایه خود را وارد شبکه ارز دیجیتال ان اکس تی (NXT) کند، لازم است درباره قیمت روز و همچنین تاریخچه قیمت آن اطلاعاتی به دست آورد.

در تاریخ 27 دسامبر 2020، قیمت (NXT) برابر است با 0.011652 دلار. بد نیست بدانید در 24 ساعت گذشته، ارزش مادی هر (NXT)، با افزایش 0.003 درصدی همراه بوده است.

مانند هر ارز دیجیتال دیگر، (NXT) هم در طی چند سال اخیر، دچار نوسانات قیمت شده است. مثلاً در تاریخ 17 دسامبر 2017، این ارز دیجیتال قیمتی برابر با 1.31 دلار داشت که اوج آن در این چند سال گذشته بود. از آن زمان تا به امروز، بعد از افت شدیدی که ارز دیجیتال ان اکس تی کرد، رنج قیمت آن شامل نوسانات شدیدی نشده است.

درست است که آینده خوبی برای ارز دیجیتال (NXT) پیش بینی شده است، اما نمی توان به طور قطع اعلام داشت که این شبکه ارز دیجیتال قرار است با افزایش قیمت یا افت قیمت همراه شود.

NXT ان اکس تی

NXT چه ویژگی هایی دارد؟

هر ارز دیجیتال از ویژگی های خاصی برخوردار است که باعث می شود این شبکه از دیگر شبکه های ارز دیجیتال متمایز شود. در زیر به بعضی از ویژگی های (NXT) اشاره می کنیم تا آن را بهتر و با جزئیات بیشتری بشناسید:

 1. از ان اکس تی به عنوان کامل ترین ارز دیجیتال یاد می شود.
 2. ان اکس تی مرتباً در حال به روز رسانی می باشد و هر بار امکاناتی جدید در اختیار کاربران قرار می دهد.
 3. کار کردن با شبکه و نرم افزار (NXT) بسیار آسان می باشد و نیاز به آموزش ندارد.
 4. صرافی، بازار، سیستم رای گیری و مواردی از این قبیل، جزو مشخصه های اصلی پلتفرم ان اکس تی می باشد.
 5. (NXT) از سرعت تایید و انجام معاملات به نسبت بالایی برخوردار است.

و موارد متعدد دیگری از این قبیل که بعضی از آن ها با پلتفرم ارزهای دیجیتال دیگر مشترک بوده و بعضی دیگر تنها مختص ارز دیجیتال  (NXT) خواهد بود.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

ALICE

از توکن (My Neighbor Alice) ALICE چه می‌دانید؟

همسایه من آلیس چیست؟ My Neighbor Alice یک بازی چند نفره و مبتنی بر بلاکچین …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x