شنبه , 31 اردیبهشت 1401 - 20:32
سرمایه گذاری

سرمایه گذاری سبز چیست؟ چطور می توانم سرمایه گذاری سبز را شروع کنم؟

متخصصین سرمایه گذاری همواره راه هایی را برای انتخاب محلی برای سرمایه به شما پیشنهاد می دهند که این پیشنهادها در نهایت می تواند برای کسب درآمد به دلار مناسب واقع شود. در این پست، جسیکا مگ گویگان به عنوان برنامه ریز مالی در شرکت Critchleys واقع در آکسفورد به سوالاتی پاسخ می دهد که در خصوص سرمایه گذاری سبز و جایگزین اطلاعاتی را به ما ارائه می دهد.

 

سرمایه گذاری سبز

چطور می توانم سرمایه گذاری سبز را شروع کنم؟

در ابتدا باید بدانید که دیدگاه های اخلاقی در اولویت سرمایه گذاری سبز وجود دارند. در واقع از لحاظ اخلاقی تزریق سرمایه به برخی از بازارهایی که مربوط به دخانیات، الکل و محصولات مستهجن می شود نمی تواند گزینه ای مناسب باشد. همچنین باید یک لیست سیاه برای وجوه غیر اخلاقی سرمایه گذاری باید داشته باشیم.

برای بسیاری از سرمایه گذاران بین المللی این امکان فراهم شده است تا در صورت تمایل بخواهند که در شرکت های پایدار در زمینه انرژی ، سرمایه گذاری داشته باشند که البته این امر می تواند باعث بروز تاثیرات مثبت برای آینده آن ها شود.

برای مثال علوم زیست محیطی، بازیافت، زباله یا انرژی های تجدید پذیر می توانند یکی از مهم ترین مسئولیت های اجتماعی ما برای آیندگان باشد و باید بتوانیم از این شیوه برای سرمایه گذاری بهینه استفاده داشته باشیم. یک اصطلاح مشابه دیگر که امروزه بسیار مورد استفاده است، سرمایه گذاری های ESG می باشد که در واقع به تزریق سرمایه به دلار به شرکت هایی که به دنبال بازدهی مثبت و تاثیرات بلند مدت می باشند.

اخبار سرمایه گذاری

امروزه صندوق های سرمایه ای بسیار زیادی در این خصوص کار می کنند و سرمایه گذاران می توانند وجوه خود را به سبد سهام اضافه کنند. مشاوره ها و یا امکانات تسهیلاتی که در برخی از شرکت ها در دسترس می باشد، از مهم ترین ویژگی های این شیوه سرمایه گذاری به شمار می رود.

در واقع سرمایه گذار می تواند با انتخاب یکی از صندوق ها که به این شکل در حال فعالیت می باشند در برخی از کشور ها بدون مالیات اقدام به تزریق سرمایه به دلار را انجام دهند که در نهایت این مسئله می تواند یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما به شمار رود.

باید در نظر داشته باشید که این سری از صندوق های سرمایه گذاری برای کسانی که اطلاعات زیادی در این زمینه ندارند و یا وقت چک کردن لحظه ای سهام خود را ندارند می تواند یکی از بهترین گزینه های پیش رو به شمار رود.

سرمایه گذاری

آیا سرمایه گذاری سبز توسط  FCA تحت پوشش قرار داده می شود؟

در جواب به این سوال که بسیاری از سرمایه گذاران در این حوزه آن را مطرح می کنند، باید بگوییم که سرمایه گذاری های همیشه سبز که در خارج انجام می شوند، همواره تنظیم شده و تحت پوشش FCA قرار داده نمی شوند.

از این روی در هنگام تزریق سرمایه باید اطلاعات کامل در زمینه انواع شرکت هایی که قصد ارائه سرمایه به آن ها را دارید، داشته باشید و بر این اساس کار خود را آغاز کنید.

شرکت های مدیریت سرمایه گذاری که در زمینه های اخلاقی در حال فعالیت می باشند، باید همواره تحت پوشش FCA باشند و با این حساب سرمایه گذاران می توانند در صورت سقوط سرمایه این شرکت ها، تحت پوشش های جبران مالی قرار گیرند که تا 85000 پوند برای هر نفر ارائه می شود.

همچنین در صورتی که ضرر در سرمایه گذاری داشته باشید و یا یکی از شرکت های زیر بنایی که سرمایه گذاری در آن را انجام داده اید از بین برود، در صورت عدم پوشش FCA این مشکل برای شما پیش خواهد آمد که ریسک سرمایه گذاری شما بالاتر می رود.

سرمایه گذاری

نتیجه گیری

سرمایه گذاری سبز، راهی برای افزایش میزان سرمایه به دلار بوده و برای نسل های آینده از اهمیت زیادی برخوردار است. این روش از تزریق سرمایه در صورتی که شامل پوشش بنیاد های مالی باشد، تضمین سرمایه انجام می شود، جبران خسارت های مالی تا حدی می تواند خیال شما را بابت سرمایه گذاری در این شرکت ها راحت کند. با این اوصاف، نسبت به سایر صندوق های سرمایه ای، سرمایه گذاری سبز می تواند راهکاری مناسب برای شما به شمار رود.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

استیبل کوین

استیبل کوین، با پشتیبانی فیات سفری به سمت ثبات، اعتماد

استیبل کوین با پشتیبانی فیات و دارایی های دیگر به طور فزاینده ای محبوبیت پیدا …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x