پنجشنبه , 2 بهمن 1399 - 23:41
pinetwork

ارز دیجیتال pi یا همان پای نتورک (PI Network) چیست؟

پای نتورک، که در ماه های فروردین و اردیبهشت تبلیغات آن را بین ایرانی ها بسیار می شنیدیم چیست؟ آیا پای نتورک یک پروژه کلاهبرداری است؟ با ما همراه باشید تا در ادامه این مقاله جواب تمام سوالات خود را بگیرید.

پای نتورک، تمرکز خود را بر روی این موضوع گذاشته است که با استفاده از گوشی موبایل می توان این ارز را استخراج کرد. به عبارتی تسهیل فرایند ماینینگ (استخراج) با گوشی موبایل، و وعده داده که مدتی بعد با این کار این ارز ارزشمند شده و سود بالایی را بدون گذاشتن سرمایه اولیه به کاربران خود اختصاص می دهد.

pi network پای نتورک

آیا پای نتورک یک پروژه کلاهبرداری است ؟

در حقیقت برای داشتن PI Network احتیاج به هیچ سرمایه اولیه ای نیست اما با نصب کردن اپلیکیشن آن روی گوشی موبایل خود و اجرای این برنامه اطلاعات سخت افزاری و هویتی خود را به کسانی می سپارید که هیچ شناخت و اطمینانی از آن ها ندارید.

شما برای پروژه ای زمان و انرژی خود را صرف می کنید که هیچ وایت پیپر و پلن مشخصی ندارد. این پروژه طرح فنی و قوی مشخصی ندارد و ارز آینده داری نخواهد بود.

وایت پیپر، این ارز دیجیتال تبلیغاتی و ضعیف بوده و کاربردی مبتدی در دنیای ارزهای دیجیتال دارد. دیگر ضعف این پروژه این است که (Open Source) نیست و شما ساختار آن را  نمی توانید ببینید.

پای نتورک/pinetwork

PI Network با ادعاهای دروغین

سازندگان پای نتورک معتبر نیستند و افراد معروفی برای این پروژه معرفی نشده اند. می توان گفت با کمی تحقیق به دروغین بودن ادعاهای این پروژه در مورد سوابق سازندگان آن که همگی مبتدی هستند پی می برید.

این پروژه با استفاده از زیر مجموعه گیری و تمرکز بر روی رایگان بودن آن که نیاز به سرمایه گذاری ندارد و دادن وعده هایی بر پایه دروغ که مدعی است اولین پروژه ای است که با کمک گوشی موبایل استخراج را ممکن می کند، اقدام به جلب افرادی بی تجربه و ناآگاه کرده است.

باید بدانید که همیشه استخراج کردن سودمند نیست در ارزهای دیجیتال بحث استخراج کردن مطرح نیست بحث آینده دار بودن آن ارز دیجیتال  مطرح است. اما پای نتورک این چنین نیست و بنا به دلایل ذکر شده ارز آینده داری نیست که بتوان روی آن سرمایه گذاری کرد و حتی ممکن است مورد سوء استفاده هم قرار بگیرید.

قیمت پای نتورک چقدر است ؟ چطور آن را بفروشیم؟

ارز پای نتورک در هیچ صرافی ارز دیجیتالی قابل خرید و فروش نمی باشد. و ارزش آن صفر است. ارز پای هیچ مکانیزم مشخصی برای استخراج ندارد، در حقیقت استخراج یک ارز دیجیتال نیاز به توان محاسباتی و امنیتی دارد که pinetwork هیچ بلاک چین و مکانیزم مشخصی برای استخراج ندارد.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

سرمایه گذار

اشتباهات رایج سرمایه گذاران و تریدرهای تازه کار (قسمت اول)

اشتباه در هنگام تجارت یا سرمایه گذاری بخشی از فرآیند یادگیری است. اما پیش از …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x