پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 16:53
بازار فارکس

در هفته سوم نوامبر برای بازار فارکس چه اتفاقی افتاد؟

هفته گذشته بازار فارکس شاهد بیشترین افزایش ارزش نسبی دلار نیوزلند و شدیدترین سقوط ارزش نسبی دلار آمریکا بود.

تفاوت بین موفقیت و شکست در معاملات فارکس به احتمال زیاد بیشتر به این بستگی دارد که کدام جفت ارز را هر هفته برای معامله انتخاب می کنید و در چه جهتی، و نه به روش های معاملاتی دقیق که ممکن است برای تعیین ورود و خروج تجارت استفاده کنید.

تحلیل بنیادی فارکس و احساسات بازار

هفته گذشته یکی از آرام ترین هفته های اخیری بود که بازارها شاهد بودند، با نوسان کمتری به ویژه در فارکس روبرو بود، به این دلیل که اخبار مهمی رخ نداد.

همه شبکه های خبری مهم رقابت بین جو بایدن و ترامپ را پوشش دادند که پیش از این پیروزی جو بایدن توسط اکثر رهبران جهان تبریک گفته شده است. به نظر می رسد جو بایدن با حدود 40 درصد آرا عمومی را به دست آورده است. به نقل از خبرگزاری های محلی، بازشماری مجدد آرا در جورجیا نتیجه ای را تغییر نداده و دادخواست مبارزات انتخاباتی ترامپ به تازگی در پنسیلوانیا منتفی شده است.

گرچه به نظر می رسد بایدن فرصتی برای انتخاب بی دردسر به عنوان چهل و چهارمین رئیس جمهور ندارد، اما هنوز هم می توان شرط بندی کرد که رئیس جمهور بعدی شود.

یکی دیگر از ویژگی های قابل توجه، نتیجه انتخابات بود که به نظر می رسد دموکرات ها در انتخابات کنگره هیچ دستاوردی نداشته اند یا فقط دستاوردهای بسیار محدودی داشته اند، احتمال کنترل  مجلس سنا توسط جمهوری خواهان محتمل به نظر می رسد. هرچند که این امر ممکن است به دور دوم کشیده شود.

در صورت پیروزی دموکرات ها، ممکن است بسته محرک اقتصادی قوی تری وجود داشته باشد که می تواند بازار سهام ایالات متحده را رونق بخشد و دلار آمریکا را تضعیف کند.

تحلیل بازار فارکس

تاثیر کرونا ویروس بر روی بازار فارکس در روزهای اخیر

اگرچه بازارهای سهام بورس و فارکس مطمئنا همچنان صعودی هستند، اما به نظر می رسد تمرکز بیشتر، در وخیم تر شدن میزان آلودگی به ویروس کرونا در ایالات متحده تاثیر کوتاه مدت داشته است، زیرا شاهد یک فروش کوچک هستیم. با این حال، شایان ذکر است که روز دوشنبه گذشته با نزدیک شدن به بالاترین سطح روزانه شاخص S&P 500 مواجه شد.

در ادامه، برای شما، عملکرد رایج ترین جفت ارزهای فارکس را مقایسه کردیم تا ببینید غول های بازار، به چه صورت معامله خود را انجام دادند و آیا چیزی که در اول هفته پیش بینی می کردید، درست بوده است یا خیر.

جفت ارز فارکس AUD / USD

در بازار فارکس، دلار استرالیا بیشتر هفته را با تلاش برای صعود سپری کرد اما همچنان با سطح 0.7350 مبارزه می کند. بازار برای نشان دادن نشانه های فرسودگی، کمی عقب نشینی کرده است. سهامداران، همچنان به تلاش برای شکستن ادامه می دهند، اما یک عقبگرد کوتاه مدت باید فرصتی باشد.

اگر در یک بسته شدن روزانه از سطح 0.7350 شکسته شود، بازار به سمت دسته 0.75 حرکت می کند. در این نقطه سر و صدای زیادی وجود دارد زیرا بانک ذخیره استرالیا احتمالا با کمبود روبرو خواهد شد. اما دوباره، فدرال رزرو نیز چنین عملکردی را دنبال می کند. پشتیبانی گسترده ای را در زیر دستگیره 0.71 مشاهده می شود.

جفت ارز فارکس EUR / USD

یورو در بازار فارکس، در ابتدا سعی کرد در طول هفته مثبت حرکت کند و به سطح 1.19 برسد. این ناحیه ای است که مقاومت عظیمی داشته و تا سطح 1.20 بالاتر می رود. به نظر می رسد که در بلند مدت به همان محدوده بین دسته 1.15 و 1.20 ادامه خواهیم داد. هفته آینده احتمالا بازپرداخت خواهد داشت، اما این بازاری است که به طور کلی همچنان بسیار پر سر و صدا است. با این حال، بازار باید از سطح 1.20 شکسته شود، ما به عنوان سهامدار، چراغ سبز را داریم که به سمت دسته 1.23 برویم.

ارز محبوب USD / JPY

دلار آمریکا ابتدا سعی کرد در طول هفته صعود کند اما سطح 105 پوند را بسیار گران دانست. بازار عقب نشینی کرد و از سطح 104 پوند سقوط کرد. اگرچه دلار آمریکا توسط فدرال رزرو و کل جهان به سمت جلو می رود، در نهایت فشار نزولی را ادامه خواهیم داد. علاوه بر این، ین ژاپن در بازار فارکس، به عنوان یک ارز ایمن در نظر گرفته می شود، چیزی که بسیاری از مردم به دنبال آن خواهند بود. ما فکر می کنیم تجمع های کوتاه مدت همچنان فرصت فروش است.

ارز رایج GBP / USD

پوند انگلیس در طول هفته جمع شد و بالای کندل ها، حرکت محبوب خود را هفته قبل آزمایش کرد. این یک نشانه بسیار قوی است و شما باید به پوند انگلیس از طریق همان مسئله “خرید در افت” در بازار فارکس نگاه کنید. در کل، پوند انگلیس، پتانسیل رشد خود را نشان داده است.

منبع : https://bit.ly/2J6XbgE

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x