پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 15:36
coronavirus_005تاثیری بر بازار فارکس و بورس دارد؟

ساخت واکسن کرونا چه تاثیری بر بازار فارکس و بورس دارد؟

بازار فارکس و بازار بورس، در این روزها ناشی از پخش شدن خبر تولید واکسن ویروس کرونا، رشد مثبتی به خود دید.

آیا واقعا واکسن کرونا تولید شده است؟ اگر تولید شده است، چه تاثیری می تواند بر روی بازار سهام بورس و بازار فارکس بگذارد؟ ربط آن به بازار چیست؟

از نظر ما، سبز شدن بازار فارکس و بورس، نمی تواند به این معنی باشد که حتما واکسن کرونا تولید شده است و قرار است این بیماری بزودی از بین برود.

به هنگامی که چنین خبرهایی پخش می شود، بازار سهام بورس و بازار فارکس، مثبت می شوند. دلیل آن چیست؟

به طور کلی، به این خاطر است که قرار است یک شرکت، اقدام به تهیه و پخش آن واکسن/ دارو و یا حالا هر محصولی در بازار کند و شرکت های مشابه و یا شرکت هایی که فعالیت های مشابه‌ای دارند، اقدام به پشتیبانی و حمایت از آن محصول می کنند.

یک شرکت آمریکایی، مدعی شده است که توانسته واکسن کرونا را تولید کند و از این جهت، تمام بازار بورس و فارکس، سبز شده است.

شرکت های بورسی و فارکس، چگونه با افت قیمت روبرو می شوند؟

اما، شرکت هایی مثل آمازون و Netflix، با کاهش قیمت و قرمز شدن بازار روبرو شدند، به این دلیل که اگر واکسن کرونا تولید شود، دیگر مردم در خانه نمی مانند و به بیرون از منزل می روند.

خب، این خبر برای آمازون که مردم به بیرون از منزل بروند، یک خبر کاملا بدی است و میزان فروش آنلاین شرکت آمازون، کاهش پیدا می کند.

کاهش قیمت سهام آمازون به دلیل کشف واکسن کرونا

حال، شبکه اینترنتی Netflix نیز به چنین مشکلی دچار شده است، در صورتی که واکسن کرونا تولید شود، بازار سهام بورس و فارکس رو به مثبت می رود و مردم، نسبت به دوران کرونا، کمتر تلویزیون و Netflix را تماشا می کنند و از این جهت کاربران شرکت Netflix کاهش پیدا می کند.

اما، آیا واقعا واکسن کرونا تولید شده است و توانسته بازار بورس و فارکس را سبز نگه دارد؟

حدود چند ماه پیش، یک شرکت آمریکایی، مدعی شد که توانسته واکسن کرونا را به طور کامل تایید کند.

خود آقای ترامپ، که به تازگی ذکر کرده است، شرکت های آمریکایی توانستند ویروس کرونا را درمان کنند و برای آن واکسنی تولید کنند، همان چند ماه پیش نیز اقدام به پخش خبر تولید گسترده واکسن کرونا توسط یک شرکت آمریکایی کرد. بازار رو به سبزی رفت و سهام همان شرکتی که مدعی تولید واکسن کرونا کرده بود، بیش از 15 برابر شد.

به این معنی که اگر شما قبل از پخش این خبر، به میزان 100 دلار سهام این شرکت را خریداری کرده بودید، پس از پخش این خبر، می توانستید به جای 100 دلار، 1500 دلار را تحویل بگیرید، خیلی خوب است؟

خیر، زیرا هیچ کس نمی داند چه زمانی قیمت سهام بورس و فارکس بالا-پایین می شود و به همین دلیل است که می گویند بازار غیر قابل پیش بینی است.

پس از دو روز گذشت از این خبر، همگی با خبر شدند که خیر، این شرکت توانایی ساخت واکسن ویروس کرونا ندارد و بلافاصله، سهام این شرکت به شدت افت کرد و بازار مجددا رو به قرمزی رفت.

این رویدادها، برای بازار سهام بورس و فارکس خیلی خوب است، اما این سری، واقعا واکسن کرونا تولید شده است؟ ما نمی دانیم.

coronavirus-Vaccineواکسن کرونا

به محض پیدایش واکسن کرونا، می توان از آن استفاده کرد؟ آیا شرکت های بورسی و فارکس، برای همیشه سبز خواهند شد؟

باید بدانید که اگر همین امروز واکسن کرونا تولید شود، چهار سال طول می کشد تا تحت تاییدیه سازمان بهداشت جهانی قرار بگیرد و پس از آن توزیع شود.

ویروس کرونا، یک سال است که مهمان خانه تمامی مردم در دنیا است و در اوایل، زمانی که پخش شد، سهام بورس و فارکس را به شدت دچار افت کرد و کسب و کارها همگی تعطیل شدند.

هر روز برای ویروس کرونا، یک بیانیه صادر می کردند، بچه های کوچک کرونا نمی گیرند، هیچ نوجوان زیر 15 سالی کرونا نمی گیرد، هیچ پیرمردی کرونا نمی گیرد، تا به امروز هیچ بزرگسالی نگرفته است، کرونا در تابستان از بین می رود، کرونا در تابستان با شدت کاهش روبرو می شود، پیشنهاد می شود تمامی افراد از ماسک استفاده کنند، افرادی که دارای کرونا هستند ماسک بزنند، افرادی که به کرونا مبتلا شدند ماسک بزنند و… .

تمامی اینها، بیانیه ای بود که هیچ ارزشی نداشت و یکی پس از دیگری، تکذیب شد و عدم تایید خورد.

پس نمی توان گفت که به طور قطع، واکسن کرونا تولید شده است و پایداری بازار بورس و فارکس، برای همیشه تایید شده است.

بازار فارکس و بورس، مافیاهای بزرگی دارد که برخی اوقات، اخباری را در بازار پخش می کنند تا قیمت سهام بورس و بازار فارکس تغییر پیدا کند. از این جهت، نمی توان اعتماد کامل به خبر ساخت آن داشت.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x