پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 15:27
vechain

VeChain چیست ؟

وی چین، راه حل‎ های بلاکچین را برای مشاغل سراسر جهان فراهم می‎کند. با وجود بسیاری از برنامه ‎های موجود در صنعت بلاکچین در زمینه مدیریت زنجیره تامین اعتبار که در دنیای واقعی به ثبات رسیده‎ اند، وی چین نقش گاز سوختی در سیستم معاملات بلاکچین VeChain Thor را بازی می‎کند و به اندازه سوخت برای ادامه فرآیند اتریوم اهمیت دارد.

  VeChain شرکتی است که در سال 2015 تاسیس شده و با استفاده از قدرت بلاکچین VeChainThor  راه حل ‎هایی مبتنی بر بلاکچین را ارائه می‎دهد. این شرکت ارتباطی عمیق و محکم با صنایع و دولت چین برقرار کرده است و طبیعتا به دنبال تقویت و تحکیم تقاضا بیشتر برای این اوراق است.

vechain

VET (VeChain) چیست ؟

وی چین در سال 2015 به عنوان بخشی از شرکت BaaS (Blackchain-as-a-Service) مستقر در شانگهای معرفی شده است، که یک اکوسیستم تجاری توزیع شده را تشکیل می‎دهد و از فناوری بلاکچین استفاده می‎کند. این سیستم به طور خاص برای استفاده در مشاغل کوچک و بزرگ طراحی شده است. بنیاد وی چین در سنگاپور تاسیس شده است و بر توسعه و اداره و پیشرفت اکوسیستم VeChain نظارت می‎کند.

برخی وی چین را به عنوان یک شرکت بالغ در نظر می‎گیرند، که پیش از این، بسیاری از برنامه‎ های تجاری در دنیای واقعی در بلاکچین VeChainThor وجود داشته است. دقیقا همانطور که وی چین در White paper 2.0 خود بیان می‎کند، ” این راه حل ‎ها فقط نظری نیستند، بلکه راه حل‎ هایی هستند که توسط بیش از 700 شرکت مورد آزمایش قرار گرفته و برای بیش از 100 شرکت بسیار ثروتمند اجرا شده ‎اند.”

جالب است بدانید به نهاد بنیان گذاران VeChain از طرف TUV، Saarland (یک نهاد صدور گواهینامه در اروپا) یک گواهینامه 5 ستاره دارای امتیاز Blockchain داده شده است.

vechain

نحوه عملکرد VeChain

بلاکچین وی چین مانند سایر سیستم‎ عامل‎ های بلاکچین در تجارت ارزهای رمز پایه عمل می‎کند. مشاغل در این بلاکچین از محصول کاربردی BaaS در وی چین به نام ToolChain برای ساختن راه حل‎ هایی مبتنی بر بلاکچین خود استفاده می‎کنند. VeChainThor همچنین قادر است از قراردادهای هوشمند نیز پشتیبانی کند.

معاملات منفرد در این بلاکچین می‎توانند چندین کار را انجام دهند. علاوه بر این کاربران برنامه وی چین برای انجام معاملات نیازی به نگه داشتن ارز رمزنگاری شده ندارند. در عوض دارندگان برنامه می‎توانند این کار را انجام دهند، که تجربه کاربری را برای کاربران عادی راحت تر کنند.

زنجیره بلاک وی چین از توافق اثبات POA استفاده می‎کند که قدرت را به برخی از گره‎ های بلاکچین وی چین برای تایید معاملات تمایز قائل می شود. این بدان معنی است که فقط بلاک های معاملاتی را از طریق Authority Masternodes که باید حداقل 25.000.000 VET  را به طور ذخیره داشته باشد، عبور می‎دهد.

vechain

VET و VTHO چیست ؟

VeChain دارای دو توکن مجزا به نام‎ های VET و  VTHO می‎باشد. VET برای معاملات مالی در بلاکچین VeChainThor و گمانه زنی‎ های بازار مورد استفاده قرار می‎گیرد. VTHO به عنوان نشان VeThor نیز برای معاملات در همین بلاکچین استفاده می‎شود اما شما می‎توانید برای استفاده در بلاکچین از VET توکن VTHO را تولید کنید.

البته VET در سال اخیر اهمیت چندانی پیدا کرده ‎است و دلیل آن در ادامه توضیح داده خواهد شد. وی چین به دلیل روابط عمیق خود با چین مشهور شده است. یک بازار مهم بلاکچین که ورود به آن برای شرکت های غیر چینی بسیار دشوار است. دفتر مرکزی این شرکت در سنگاپور است، در حالی که دفتر اصلی آن در شانگهای و مدیر عامل آن یک چینی به نام سانی لو می‎باشد. این پروژه همچنین با چندین نهاد دولتی چینی از جمله اتحادیه بهداشت حیوانات و ایمنی مواد غذایی چینی مشارکت دارد.

موارد استفاده شده از VeChain

ایمنی غذایی

راه حل های مبتنی بر بلاکچین می‎تواند منجر به شفافیت اقتصاد غذایی در سراسر جهان شود. دستگاه‎های اینترنت اشیا با قابلیت های بلاکچین وی چین، می‎توانند در سراسر زنجیره تامین از جمله در محصولات، وسایل نقلیه و انبارها مستقر شوند. سپس داده ‎های زیست محیطی و مبتنی بر مکان، از این دستگاه‎ های بارگزاری، تایید و ذخیره را انجام می‎دهند که به صورت غیر متمرکز در این بلاکچین انجام می‎شود.

ضد جعل

در بازارهای لوکس، جعل و تقلب یک مشکل جدی به حساب می‎ آیند. با پیوستن یک تراشه رمزنگاری شده و سپس استفاده از تراشه، برای ثبت و ردیابی تدارکات، انبارداری، نگهداری و فروش مجدد، از مالکیت مالکین، اطمینان حاصل می‎شود. از این مورد در ردیابی شراب های لوکس وارداتی مستقیم شانگهای و آزمایش قطعات خودروی لوکس رنو استفاده شده است.

سوابق بهداشتی

سیستم‎ های سوابق بهداشتی مشهور و اسطوره هستند. به جای استفاده از سیستم‎ های ناکارآمد و ناامن برای نتایج آزمایشگاهی این داده ‎های ارزشمند را میتوان در سیستم‎ های بلاکچین ذخیره کرد. فقط در این صورت بیماران و سایر اشخاص مجاز به دسترسی به آن هستند. یک برنامه به نام E-HCert مبتنی بر بلاکچین VeChain برای بیمارستان های مدیترانه‎ ای، قبرس، و بیمارستان آرتائیو در حال ارائه در سال 2021 می‎باشد.

vechain

ردیابی انتشار کربن

با راه اندازی برنامه‎ هایی با هدف کاهش کربن، ردیابی فعالیت‎ های انتشار کربن به مصرف کنندگان این شانس را می‎دهد تا در یک طرح صرفه جویی در تولید کربن شرکت کنند. زمانی که دستگاه‎ های هوشمند مانند اتومبیل یا لوازم خانگی نشان می‎دهند که مصرف کننده کربن کمتری تولید می‎کند،  می‎توانند اعتباراتی را برای استفاده در خدمات انرژی دریافت کنند. BYD یک اتومبیل برقی چینی در حال حاضر از راه حل وی چین استفاده میکند.

نحوه ذخیره VeChain (VET)

شما می‎توانید VET یا VTHO و همچنین چندین دارایی رمزنگاری شده دیگر را در کیف پول سبک و رسمی VeChain Sync در پلتفرمهای IOS یا اندرویند نصب و ذخیره کنید. VeChain Sync کیف پول رسمی دکستاپ می‎باشد که می‎تواند برای ذخیره سازی رمز ارز در کیف پول سرد Ledger نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

کیف پول های شخصی دیگری که می‎توانند VET و VTHO را در خود جای دهند شامل Trust Atomic Wallet، Cobo Wallet، MySafeWallet، Arkane Wallet، Exodus وGuarda Wallet می‎باشند.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

احساس بازار

احساس بازار رمزنگاری چیست؟

احساس بازار، و حالات سرمایه گذاران را در مورد یک دارایی در نظر می گیرد. …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x