چهارشنبه , 5 آبان 1400 - 3:01
بیت کویت defi

بازگشت پول به سمت بیت کوین و کاهش ارزش بازار مالی غیر متمرکز DeFi

بر اساس داده هایی که توسط دو تحلیل گر و شرکت تحلیل بازار سرمایه گذاری انجام شده است، ارزش مالی بازار غیر متمرکز DeFi با افت 56 درصدی مواجه بوده است.

عدد معاملات در این بازار از 23800 دلار به 10400 دلار رسیده است که این مسئله می تواند به دلیل افزایش میزان تمایل سرمایه گذاری در بازار بیت کوین باشد.

در واقع از تاریخ 12 سپتامبر، کل بازار YFI با بالاترین میزان به حدود 1.27 میلیارد دلار رسیده است و حالا به 957 میلیون دلار رسیده است که این بازار می تواند افت بسیار زیادی را نشان دهد. تمامی این مسائل می تواند نشان دهنده ایجاد بازار صعودی برای بیت کوین و سرمایه گذاری های بیشتر در این زمینه باشد.

در میان این سرمایه گذاری هایی که در ارز دیجیتال بیت کوین انجام شده است، باعث شده است تا ارزش مالی در بازار Uniswap با کاهش ارزش اتریوم حدود 46 درصد افت داشته باشد و از 4.43 دلار در تاریخ یک اکتبر به حدود 2.34 دلار در حال حاضر باشد که نشان دهنده کاهش 486 میلیون دلار کاهش سرمایه گذاری در این بازار باشد.

بیت کوین

در کنار تمامی این سقوط های مالی، شرکت Aave نیز ارزش پروتکل خود را از ابتدای اکتبر که در حدود 54.81 دلار بوده است، در حال حاضر در ارزش 30 دلار می بیند که این امر نشان دهنده سقوط 30 درصدی این صنعت می باشد.

تمامی شرکت های ذکر شده در این قسمت در صنعت بازار مالی غیر متمرکز DeFi سرمایه گذاری بوده اند و این نشان دهنده کاهش ارزش این بازار در کنار افزایش ارزش بازار مالی بیت کوین می باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر در این زمینه اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

افزایش سرمایه گذاری در بازار بیت کوین چه تاثیری در بازار DeFi دارد؟

بازارهای سرمایه گذاری در مجموعه یک سری از اقدامات مالی قرار داده می شوند. برای مثال در بازار سرمایه گذاری ارز دیجیتال، میزان سرمایه ای که سرمایه گذاران دارند مشخص است و این بازار مانند یک وزنه دستی در حال عملکرد است.

این درست است که بازارهای مالی سرمایه های خارجی را نیز دارند ولی بالانس مالی باید بر اساس سرمایه حاضر انجام شود. در واقع زمانی که یک گروه وسیع از سرمایه گذار به طرف یکی از قطب های مالی تمایل پیدا می کنند و سرمایه گذاری خود را در زمینه ای خاص انجام می دهند، ما شاهد آن هستیم که ارزش آن سهام (کالا، ارز دیجیتال، سهام و غیره) افزایش پیدا می کند و در واقع این مسئله به دلیل افزایش تقاضا و عدم تقارن با میزان عرضه می باشد.

 خرید بیت کوین

در سوی دیگر این وزنه اما بازارهای مالی و سهام دیگری وجود دارند که میزان ارزش آن را مقدار سرمایه مشخص می کند.

برای مثال ما 100 عدد از یک ارز دیجیتال به طور کل داریم و صد نفر این ارز دیجیتال را خریداری کرده اند، هر کدام یک عدد و برای هر کدام یک دلار پرداخت کرده اند. حالا در صورتی که این افراد قصد خروج از این بازار را داشته باشند و به سمت دیگر وزنه بروند، این 1 دلار را باید با قیمتی ارزان تر بفروشند چرا که کسی دیگر تمایلی به ورود نخواهد داشت.

البته این مثال بسیار ساده بود و بسیاری از فاکتورها در آن لحاظ نشده بود ولی می تواند درک بهتری از افزایش قیمت بیت کوین و کاهش ارزش بازار مالی DeFi داشته باشد. البته باید ببینیم که برخی از مولفه های سیاسی و رفتارهای بازار مالی در روزها و هفته های آینده چه خواهد بود و آیا سرمایه گذاران راضی به سرمایه گذاری دوباره در بازار مالی DeFi می شوند؟ این سوالی است که دارای اهمیت بسیار زیادی بوده و باید حتما تحلیل های درستی در این زمینه داشته باشیم.

آیا باید در بازار بیت کوین سرمایه گذاری کنیم؟

افزایش ارزش بیت کوین در ماه های گذشته باعث شده است تا بسیاری برای درآمد بیشتر بر اساس دلار به سمت این بازار تمایل داشته باشند. پیش بینی ها و تحلیل ها تایید کننده روند افزایش قیمت ها می باشند ولی نباید بدون منطق جلو رفت و باید حتما برنامه ریزی برای سرمایه داشته باشیم تا در نهایت بتوانیم بهترین تصمیم را برای سرمایه گذاری در این بازار بگیریم.

با توجه به اتفاقات پیش رو در زمینه سیاست های جهانی و همچنین بحران کرونا می توانیم امیدوار باشیم که قیمت این ارز دیجیتال با افزایش همراه خواهد بود.

 افزایش ارزش بیت کوین و کاهش ارزش بازار مالی غیر متمرکز DeFi

کلام آخر

افزایش سرمایه در بازار بیت کوین باعث شده است تا ارزش این بازار افزایش پیدا کند و در عین حال باید بدانیم که ارزش بازار مالی غیر متمرکز DeFi نیز کاهش داشته است. شما می توانید با توجه به اطلاعات منتشر شده در این حوزه، سرمایه گذاری بهتری را در این بازار تجربه کنید.

منبع :https://bit.ly/38kdvFp

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x