پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 16:34
آیا بیت کوین به 20000 هزار دلار میرسد

تاثیر انتخابات و ریاست جمهوری بایدن در تعیین نرخ بازار بیت کوین

سرمایه گذاران بیت کوین در چند ماه اخیر نگران وضعیت و ثبات بازار بیت کوین نسبت به بازار سهام بودند و این باعث به وجود آمدن یک عدم اطمینان روز افزون در بازار ارز دیجیتال شده بود. اما حالا با مشخص شدن قطعی وضعیت ایالات متحده بیت کوین در اولین جهش به موقع، خود را به 19 هزار دلار ایالات متحده رسانید.

بیت کوین روز 3 شنبه، پس از آنکه دونالد ترامپ اعلام کرد دولت او به انتقال جو بایدن رئیس جمهور منتخب به کاخ سفید کمک خواهد کرد، نگرانی سرمایه گذاران را کنار زد و از حاشیه مردد خود خارج شد.

نرخ مبادله جفت ارزی  BTC / USD به 3.89 درصد افزایش یافت و به بالاترین ارزش در سال جاری یعنی 19.100 دلار رسید. این آمار به یک حرکت صعودی با پیشرفت افزایشی همراه خواهد بود و خط تقابل بعدی ازحالا بر سر 20 هزار دلار ترسیم شده است.

گره‌‎ های بعدی مربوط به جفت ارز BTC / USD نیز با افزایش 4.56 درصدی به 19.445 دلار رسید که نشان دهنده رشد بیشتر این جفت ارز در بازار بورس آتی می‎باشد.

بازار بیت کوین با تشویق و استقبال سرمایه گذاران خود روبرو شد. به دلیل نگرانی همه سرمایه گذاران به دنبال کشمکش رقابت‎ ها بر سر صندلی ریاست جمهوری که باعث تاثیر بر تمامی بازارهای جهانی شده بود، بازار ارزهای رمزنگاری شده نیز به شدت آهسته و مردد در حال طی کردن مسیر خود بود. زیرا خطرات سیاسی تاثیر گذار بر بازار همواره رمزارزها را هم تهدید می‎کرد. حالا با تعیین صاحب کرسی ریاست جمهوری ارزهای دیجیتال دوباره به جاده ‎های پیشرفت خود بازگشتند.

جو بایدن به معنای افزایش خریداران در بازار ارزهای رمزنگاری شده است

بیت کوین در سه ماهه چهارم سال در انتظار پیروزی جو بایدن بود. بسیاری از تحلیلگران پیش بینی کرده‌‎اند که اکثریت دموکرات‎ها در مجلس نمایندگان و کمیته مسکن سنا از بسته‎‌های معیشتی سخاوتمندانه از سوی دولت در ایام ویروس کرونا حمایت خواهند کرد. این به نوبه خود باعث افزایش کسری مالی و پس از آن تضعیف دلار آمریکا خواهد شد.

تحلیلگران انتظار دارند فشار نزولی بیشتری بر دلار آمریکا وارد شود زیرا فدرال به طور نامحدودی زیر بدهی‎ های دولت و شرکت‎ها فروخواهد رفت. در درجه اول این احتمال وابسته به این است که آیا بایدن قصد دارد جانت یالن رئیس سابق فدرال را به عنوان وزیر خزانه داری منصوب کند یا خیر؟

در این صورت یلن قادر خواهد بود برنامه‎های اعطای وام اضطراری فدرال را که هفته گذشته وزیر خزانه داری اسبق استیون منوچین متوقف کرد، دوباره فعال کند. در بلند مدت این به معنای بازده کمتر اوراق قرضه است که می‎توانند به نوبه خود سرمایه داران را به بازارهای سودآورتری مانند بیت کوین سوق دهند.

اریک بارتالون رئیس جهانی تحقیقات بازار سرمایه در آلیانز گفته است: ” یلن به وضوح نشان داده است که مایل می‎باشد خطرات نزولی برای اقتصاد را به حداقل برساند. ” این از دیدگاه بازارهای اقتصادی می‎تواند امیدوار کننده باشد.

جوبایدت و تاثیر آن بر نرخ بیت کوین

چقدر می‎ توان به بیت کوین 20 هزار دلاری امید داشت؟

و اما بیت کوین در این بین، علائم اصلاح نزولی متوسط را با 19 هزار دلار نشان می‎دهد.

بیت کوین در حال حاضر دومین روز از بالاترین معاملات خود را تجربه می‎کند، زیرا جفت ارز  BTC / USD به بالاترین قیمت چند ساله خود یعنی 19.330 دلار رسیده است. داده ‎های حاصل از بازار اخیر پس از مقاومت ناگهانی بیت کوین در 19 هزار دلار بیانگر به تاریخ پیوستن 24 نوامبر هستند.

در پس زمینه دستاوردهای سریع و وسوسه شکستن رکورد تاریخی در مرزهای 20 هزار دلار این موفقیت از چشم همگان دور مانده است.

رایان سلکیس، بنیان گذار منبع داده  Messari، خاطر نشان کرد که تنها در یک روز از عمر خود بیت کوین را حتی بیش‎تر از 19 هزار دلار معامله کرده است. در مقابل بزرگترین ارز رمزنگاری شده در حال حاضر 283 روز را بیش از 10 هزار دلار عمر کرده است که این روزها طولانی‎ترین مدت حضور در سال 2020 بوده‎اند.

بهترین ماه برای ارزش بیت کوین در سودآوری نوامبر 2020 از لحاظ دلار آمریکا می‎باشد که بیش از هر ماهی در تاریخ گدشته خود پیشرفت داشته است.  PlanB یک تحلیلگر برجسته توئیتی منتشر کرد که در آن می‎گفت بیت کوین در هیچ دوره دیگری از طول عمرش تا بحال پیشرفت سه و نیم هفته گذشته را تجربه نکرده است.

بیت کوین حرکت را به آرامی در پیش گرفته اما مطمئنا به نظر می‎رسد این آغازی برای یک بازار گاو نر تازه باشد. اما با وجود رشد قیمت در بازار بیت کوین به این معنی نیست که قیمت بیش از حد خریداری شده باشد زیرا نمودار رشد از ابتدای ماه نوامبر قوی بوده است.

بیت کوین کی به 20000 دلار میرسد

تورم چه نقشی بر ارزش بیت کوین ‎می گذارد؟

قیمت بیت کوین قبل از اینکه بیش از 80 درصد ارزش خود را در بازار خرس‎های چندساله از دست بدهد، در سال 2017 شاهد ارزش 20 هزار دلاری بود. طی سالهای گذشته این دارایی دیگر هرگز به این قله نزدیک نشده بود.

اگرچه عبور از 20 هزار دلار ممکن است تا چندی دیگر به عنوان یک آستانه روانشناختی مورد توجه قرار بگیرد اما ممکن است به لطف تورم و در این شرایط از قدرت خرید بیت کوین بتوان به ارزش بالای آن خوشبین بود. سایر سطوح تاریخی قبلی بیت کوین نیز نشان‎هایی از تاثیرات تورم دارند، اگرچه چندان اهمیتی ندارند.

ارزش 1.200دلاری بیت کوین در سال 2013 برابر با ارزش 1.341 دلار امروز است. دارندگان دلار آمریکا به طور متوسط سالانه 2 درصد از قدرت خرید خود را در تورم از دست می‎دهند. اطلاعات رسمی تورم در سال 2017 ، 2.13% و در سال 2018 نیز 2.49% و در سال 2019 برابر با 1.76% و در سال جاری 1.86% را نشان می‎داد.

با وجود چاپ پول در ایالات متحده در سال 2020، در آینده مشخص خواهد شد که آیا سال جاری تاثیر تورمی بیشتر از 2 درصد فعلی بر دلار امریکا خواهد داشت یا خیر. این تورم می‎تواند نقشی موثر در صعود همیشگی بیت کوین یا نزول پرسرعت ارزش آن داشته باشد.

بزرگترین ارز رمزنگاری شده در روز سه شنبه پس از اصلاح مجدد 18 هزار دلار صعود را در پیش گرفت و در کمتر از 24 ساعت بیش از 1300 دلار به قیمت خود اضافه کرد. برای سرمایه گذاران این روند نشانگر این است که نه تنها بیت کوین قادر به شکست رکوردها است بلکه حتی در آینده‎ای نزدیک سود بیشتری نیز کسب خواهد کرد.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

استیبل کوین

استیبل کوین، با پشتیبانی فیات سفری به سمت ثبات، اعتماد

استیبل کوین با پشتیبانی فیات و دارایی های دیگر به طور فزاینده ای محبوبیت پیدا …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x