شنبه , 13 آذر 1400 - 8:20
بیت کوین

رکورد زنی تاریخی بیت کوین به وقوع پیوست

طبق اطلاعاتی که به دست بلومبرگ رسیده است، بزرگترین دارایی دیجیتال دنیا (بیت کوین) در روز دوشنبه با افزایش 8.7 درصد همراه بوده  است و به قیمت 19857 دلار رسیده است، که میتوان گفت رکورد زنی تاریخی در ارتباط با بیت کوین اتفاق افتاده است.

افزایش 170 درصدی این ارز دیجیتال در آستانه سال جاری میلادی را نشان می دهد. پس از این که در اواخر سال 2008 یک شرکت توسعه نرم افزار ناشناخته در پی سقوط جهانی مالی، سهام مالی شرکت های مختلفی که افت پیدا کرده بودند را خرید و کار خود را در این زمینه شروع کرد، سهام این شرکت ها  تحت عنوان ارزهای رمز نگاری شده جهش پیدا کرد و گروه های Marathon Patent، Group Inc و Riot Blockchain Inc با رشد 22 درصدی افزایش پیدا کرد. همچنین شرکت MicroStrategy Inc نیز با خرید BTC توانست رشد 20 درصدی داشته باشد.

 بیت کوین

Guy Hirsch به عنوان مدیر عامل بستر تجارت eToro که در ایالات متحده آمریکا در حال فعالیت می باشد، عنوان می کند که مشارکت نهادی  یکی از اصلی ترین دلایل پیشرفت به شمار می رود. زمان سرمایه گذاری در بیت کوین فرا رسیده است. این مسیر می توان راه مناسبی برای سرمایه گذاری بسیاری از افراد و شرکت ها باشد.

برای BTC و طرفدارانی که دارد، یک موقعیت مهم در چرخه دهه پیش رو می باشد که با بی ثباتی همراه بوده است. این توکن که در دسامبر سال 2017 به بالاترین قیمت خود رسید و با قیمت 19511 دلار معامله می شد، در طول سال بعد با شکست قیمت 70 درصد همراه بوده است.

سال 2020 سال رکورد تاریخی بیت کوین

اما از بسیاری جهات می توانیم بگوییم که سال 2020 به عنوان یک زمینه مناسب برای بازگشت BTC به اثبات قیمت می باشد. بانک های مرکزی جهانی نرخ های وام را بسیار کاهش داده اند و همچنین همه گیری ویروس کرونا از دیگر دلایلی بود که باعث شد بیت کوین رشد قیمت بسیار مناسبی را تجربه کند.

بسیاری از طرفداران BTC انتظار دارند که بیت کوین به عنوان یک معدن ثروت میباشد. حتی در صورتی که تورم در بازار بسیار کم باشد، باز هم می توانیم این انتظار را داشته باشیم که سرمایه گذاران بسیاری برای این که از سرمایه خود در مقابل سیاست های بانک های مرکزی محافظت کنند، حتما از BTC استفاده خواهند کرد.

حتی با وجود آخرین افزایش قیمت ها، هنوز هم مالکیت اصلی ارز دیجیتال BTC در اختیار اندکی از سرمایه گذاران می باشد و از اولین پذیرندگان می باشند. طبق گفته محققان این ارز دیجیتال، حدود 2 درصد از حساب های BTC، 95 درصد از دارایی های دیجیتال این کریپتو کارنسی را کنترل می کنند.

بیت کوین

با توجه به علاقمندی شرکت های سنتی در زمینه سرمایه گذاری در این بازار، از اوایل سال جاری، صندوق بیت کوین راه اندازی شده است که این مسئله به تصمیم هلدینگ PayPal بوده است. همچنین در ماه اکتبر برای اجازه دادن به مشتریان در استفاده از ارزهای دیجیتال، می توانیم انتظار عملکرد گسترده تری را در این خصوص داشته باشیم.

نظرات هنری ارسلانیان، مدیر شرکت رمزنگاری جهانی PwC در خصوص بیت کوین

مدیر شرکت رمزنگاری PwC در این خصوص می گوید که روش های زیادی برای سرمایه گذاری سازمانی با استفاده از کریپتو کارنسی وجود دارد که این روش ها با توجه به تسهیل مبادلات با BTC در سال 2017 ایجاد شده است. وی اظهار دارد که این مسئله تا پیش از سال 2017 امکان پذیر نبوده است.

ارز دیجیتال BTC بی ثباتی بسیار زیادی را تجربه می کند، بر اساس داده هایی که توسط بلومبرگ تهیه شده است، این ارز دیجیتال به طور متوسط با نرخ نوسان 2.7 درصدی همراه بوده است و این نرخ نوسان در مقایسه با نوسان 0.9 درصدی قیمت طلا دارای تضاد بسیار زیادی می باشد. وی همچنین گفته است که ارز دیجیتال بیت کوین در سال 2020 رکورد خواهد زد. بیشترین میزان نوسانات ارز دیجیتال BTC در طول یک هفته گذشته یعنی تعطیلات عید پاک به نمایش در آمد و همچنین بیت کوین توانست رکورد بالاترین قیمت خود را بزند اما پس از آن با ضرر 3000 دلاری همراه شد.

مت مالی به عنوان استراتژیست ارشد بازار Miller Tabak + Co عنوان کرده است که مدتی پس از این نوسانات، بیت کوین می تواند به قیمت 22 هزار دلار هم برسد و این شاخص های فنی نشان دهنده آن است که این ارز دیجیتال بیش از حد در حال خریداری باشد. او همچنین گفته است که احتمال افت شدید قیمت نیز پس از رسیدن به این قیمت وجود دارد ولی بعید است که به قیمت BTC در سال 2018 باز گردد.

بیت کوین

فوربز و تیتر موج انفجار بیت کوین

همچنین مقاله‎ای در تاریخ 19 نوامبر 2020 در مجله  Forbes که یکی از مشهورترین مجله‎های اقتصادی امریکا و جهان به حساب می‎آید چاپ شده بود که می‌‎گفت:

” در میان درگیری با یک بیماری همه گیر که در حال بلعیدن مخزن دلار امریکا می‎باشد، بیت کوین در حال فتح کردن قله‎های خود است. ارزش بیت کوین در سال جاری تقریبا رشد 150 درصدی را تجربه کرده ایت که تنها 15 درصد انفجار این رشد در هفته اخیر رخ داده است.

حالا موج جدیدی از سرمایه گذاران وال استریت به بازارهای ارزهای دیجیتال و به خصوص بیت کوین هجوم آورده‎اند. ارزش بیت کوین به اوج قیمت خود از اواخر سال 2017 رسیده است. ”

جفری گوندلاچ، مدیر عامل  DoubleLine Capital هفته گذشته در اجلاس مدیریت ثروت Forbes با اعلام پیشبینی ژانویه خود مبنی بر کاهش قیمت 15 هزار دلار در سال جاری گفت : ” بیت کوین من را به یک انسان صادق در سال 2020 تبدیل کرده است. ” او در ماه اکتبر تصور می‎کرد که بیت کوین یک دروغ است.

وی هم چنین گفت بیت کوین دقیقا هم زمان با طلا افزایش یافته است، نشانه‎ای که سرمایه گذاران به عنوان یک پرچین در برابر تورم به رمز ارزها پناه می‎برند.

نایگل گرین مدیر عامل شرکت مشاوره ثروت 12 میلیارد دلاری گروه ِDeVere روز چهارشنبه در یادداشتی با این موضوع موافقت کرد و گفت: ” ترس از تورم ناشی از هزینه‎های هنگفت دولت در طی همه گیر شدن ویروس کوید_19 سرمایه گذاران را به سوی دارایی‎های امن سوق می‎دهد. به خصوص آن‎هایی که به هیچ وجه به هیچ ارگان مرکزی وابسته نیستند. مانند بیت کوین و طلا که حالا به یک سپر در برابر تلاطم‎های تورم و رکود تبدیل شده‎اند. ”

نیویورک تایمز و بیت کوین

  در روز چهارشنبه 18 نوامبر 2020 رئیس و مدیر عامل میلیارد  JPMorgan Chase، جیمی دیمون که با کمال تاسف در سال 2017 بیت کوین را یک طرح کلاهبرداری شبیه به پانزی خواند اذعان کرد که، ” به فناوری بلاکچین ایمان آوردم. و معتقدم که به درستی پشتیبانی می‎شود. اما بیت کوین هنوز برای من یک فنجان چای نیست و سوالات زیادی درباره تنظیم آن باقی مانده است. ” لازم به ذکر است که JPMorgan اکنون صاحب ارز دیجیتال خود است.

  اما رشد قیمت مجدد بیت کوین باعث شد که ری دالیو مدیر میلیاردر صندوق سرمایه گذاری، شک و تردید خود را زیر سوال ببرد: ” ممکن است من چیزی را درباره بیت کوین از دست بدهم پس تصمیم گرفتم تصور خودم را اصلاح کنم. ” دالیو پیش از شروع یک سری افت ‌‎های قابل درک توئیت کرد، ” احساسات نزولی در وال استریت “

  به گفته وی دالیو بیت کوین به دلیل نوسانات بالا آن طور که باید هنوز به عنوان یک وسیله مبادله ‎ای در نظر بازارگانان جا نیافتاده است و آنچنان که باید مورد استقبال قرار نگرفته. به دلیل این نوسانات باعث می‎شود ” بیت کوین آنچنان که باید در نظر سرمایه داران از ثروت چندان مناسب نباشد. “

 حتی با نادیده گرفتن نظرات درباره بیت کوین توجه رسانه‎ها به بیت کوین باعث شناسانده شدن بیشتر این بازار به همگان است. و این انفجار بیت کوین را در آینده‎ای نه چندان دور در پی خواهد داشت.

نتیجه گیری

نوسان گیری، تحلیل و همچنین ورود آگاهانه به بازار سرمایه گذاری کریپتو کارنسی BTC کار عاقلانه ای است. با توجه به داده ها و تحلیل هایی که توسط بلومبرگ ارائه شده است، سرمایه گذارانی که قصد ورود به این بازار را دارند می توانند از بیت کوین به عنوان یک ارز دیجیتال بسیار مناسب برای سرمایه گذاری استفاده کنند.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x