پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 14:34
SXP

از پلتفرم سوایپ (Swipe) و توکن SXP چه می‌دانید؟

Swipe شرکتی است که خدمات گسترده ارزهای رمزپایه را اراِئه می‌دهد.SXP یک ارز رمزنگاری شده است که به عنوان رمز ERC-20 روی بلاک چین Ethereum ساخته شده است. برای پرداخت هزینه محصولات مختلف در اکوسیستم Swipe استفاده می شود.

SXP برای دستیابی به رده های معتبر کارت های نقدی Swipe لازم است و همچنین می تواند برای پرداخت های انجام شده با کارت های نقدی Swipe استفاده شود..  دارندگان این توکن می توانند از مزایای متعددی برخوردار شوند، از پرداخت هزینه های معامله گرفته تا سهام و دریافت تخفیف در پلتفرم Swipe.

معرفی

به عنوان بخشی از اکوسیستم رو به رشد مالیات غیرمتمرکز (DeFi)، Swipe محصولات و خدمات متنوعی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. کارت ویزا و برنامه DeFi به شما امکان می دهد تا بلافاصله بین ارزهای رمزنگاری شده، ارزهای فیات و پول های ثابت جایگزین شوید.

از دسامبر 2020، این برنامه از چهار کوین ثابت (USDT ، USDC ، BUSD و DAI) و دو ارز فیات (USD و EUR) پشتیبانی می کند. خدمات کارت ویزا در حال حاضر در اروپا در دسترس است و کارت ایالات متحده به زودی ارائه می شود.

تمام محصولات Swipe با رمز SXP بومی که به عنوان یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز عمل می کند، افزایش می یابد. این ارز دیجیتال بومی چندین کاربرد را در اکوسیستم Swipe انجام می دهد. چندین مورد از آنها مربوط به اعطای دارندگان توکن است، در حالی که با گذشت زمان از طریق سوزاندن سکه نیز به کاهش عرضه منجر می شود.

Swipe Token (SXP) چیست؟

 SXP در درجه اول به عنوان یک رمز ارز سودمند عمل می کند. این کل اکوسیستم Swipe را تأمین می کند. با ارائه ابزار به دارندگان رمزها، انگیزه های متعددی برای استفاده یا نگهداری SXP وجود دارد.

یکی از جنبه های اصلی اکوسیستم Swipe کارت ویزا است. با این وجود، برخلاف پروژه های مشابه، کاربران نیازی به مشارکت در SXP ندارند تا بتوانند از خدمات کارت اعتباری استفاده کنند.

چند نسخه مختلف از کارت اعتباری Swipe وجود دارد. در حالی که داشتن SXP الزامی نیست، دارندگان توکن SXP قادر به دریافت کارت های ردیف بالاتر هستند. کارتهای سطح بالا شامل مزایایی مانند اشتراک در Netflix یا Spotify، بدون هزینه تراکنش خارجی و تخفیف از طریق استارباکس ، Uber ، Apple Music و Airbnb هستند.

اینکه کدام مزایا قابل دسترسی هستند، به دارایی های SXP فعلی شما که در برنامه تلفن همراه قرار دارند بستگی دارد. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد ردیف های مختلف کارت اعتباری کسب کنید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

sxp

نحوه ذخیره (SXP)

مانند بسیاری دیگر از پروژه های DeFi در بازار رمزنگاری، Swipe بلاکچین بومی ندارد. در عوض، تیم تصمیم گرفت توکن های SXP را در هر دو بلاکچین Ethereum و Binance Chain منتشر کند.

Swipe Token (SXP) هم به صورت توکن استاندارد ERC-20 (در Ethereum) و هم به صورت توکن BEP-2 (در Binance Chain) در دسترس است. به این ترتیب، می توانید SXP را به راحتی در هر کیف پول رمزنگاری شده ای که از نشانه های ERC-20 یا BEP-2 پشتیبانی می کند، ذخیره کنید (به عنوان مثال ، کیف پول اعتماد ، MetaMask).

تهیه و صدور SXP

تیم Swipe’s تصمیم گرفت حداکثر میزان عرضه SXP را با 300 میلیون رمز تعیین کند. با این حال، سوزاندن سکه ها به تدریج میزان کل عرضه را کاهش می دهد تا زمانی که 100 میلیون توکن باقی مانده باشد.

بخشی از کل عرضه به کاربران SXP در سراسر جهان توزیع می شود. علاوه بر این، عرضه به طور منظم تغییر می کند، همانطور که در زیر توضیح داده شده است:

هر ماه 600،000 SXP برای عملیات شرکت اختصاص می یابد.

1،200،000 توکن، هر ماه برای جوایز اکوسیستم، از جمله مشارکت و مشوق های دیگر، در دسترس قرار می گیرد.

10،000،000 توکن، هر ساله در دسترس تیم و بنیان گذاران Swipe قرار می گیرد.

swipe-1اعضا تیم

بر اساس این ارقام، به نظر می رسد که تا زمان رسیدن حداکثر میزان عرضه SXP در حال افزایش است. زیرا توسعه دهندگان تصمیم گرفتند SXP را به یک دارایی تورم زا تبدیل کنند. با افزایش استفاده از شبکه، نشانه ها از طریق سوزاندن سکه از بین می روند.

به بیان دقیق تر، 80٪ از هزینه های معامله در شبکه Swipe با قرارداد هوشمند از بین می رود. 20٪ باقی مانده هزینه ها بخشی از اکوسیستم باقی می ماند. به گفته تیم، این مبلغ در نهایت بین اعتبار سنج های شبکه توزیع خواهد شد، زیرا آنها با ارائه خدمات ارزشمند به شبکه SXP به دست می آورند.

همانطور که گفته شد، سوختگی رمزها تا رسیدن به مقدار 100،000،000 SXP کامل ادامه خواهد یافت. از آن زمان به بعد، دیگر کاهش در عرضه وجود نخواهد داشت. تمام هزینه های جمع آوری شده توسط شبکه سپس بین اعتبار سنج های شبکه توزیع می شود.

sxp

SXP برای چه استفاده می شود؟

مزیت اول، استفاده به صورت پرداخت است. برای پرداخت در بیش از 60 میلیون مکان در سراسر جهان است. این از طریق بازرگانانی که ارز رمزپایه یا کارت Swipe Visa را قبول می کنند امکان پذیر است. از نظر معاملات، SXP می تواند در Ethereum و Binance Chain منتقل شود، که آن را به یک دارایی قدرتمند برای معاملات نظیر به نظیر تبدیل می کند.

مزیت دوم، این است که دارندگان می توانند تخفیف های مختلفی را در هزینه ها دریافت کنند. دارندگان SXP می توانند از نشانه های خود برای پوشش هزینه های تراکنش در شبکه Swipe، از جمله نقل و انتقالات انجام شده از طریق Swipe Wallet و Swipe Visa Card استفاده کنند.

مورد استفاده دیگر هنگام استفاده از کارت Swipe Visa است. با چهار طبقه مختلف، انگیزه هایی برای نگهداری یا دستیابی به SXP وجود دارد. هرچه هولدینگ بزرگتر باشد، ردیف کارت بالاتر است. کاربرانی که به مدت شش ماه 30،000 SXP سهام داشته باشند، در تمام خریدها و سایر حق امتیازهای اضافی، بازپرداخت 8٪ را دارند.

کاربرانی که staking را انجام می دهند می توانند در ازای کمک به امنیت شبکه، پاداش SXP نیز دریافت کنند. دارندگان SXP می توانند در حاکمیت شبکه، ایجاد پیشنهادات و رای گیری برای تغییرات پروتکل تأثیرگذار بر روی شبکه کش، شرکت کنند.

کلام آخر

اکوسیستم Swipe محصولات و خدمات مختلفی را شامل می شود که همه به نوعی از رمز SXP استفاده می کنند. با استفاده از کارت نقدی ویزا، سعی دارد ارزهای رمزپایه را برای استفاده روزمره افراد مفیدتر و قابل دسترسی کند. دلایل متعددی وجود دارد که می توان از نزدیک نگاهی انداخت و چگونگی تکامل این پروژه را تحت نظر داشت.

سلب مسئولیت: عقیده بیان شده در اینجا توصیه به سرمایه گذاری نیست. فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه می شود. لزوماً نظر blog.tbito.com را منعکس نمی کند. هر سرمایه گذاری و کلیه معاملات شامل ریسک است، بنابراین همیشه باید قبل از تصمیم گیری، تحقیقات خود را انجام دهید. ما سرمایه گذاری را که توانایی پرداخت ضرر ندارید، توصیه نمی کنیم.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

احساس بازار

احساس بازار رمزنگاری چیست؟

احساس بازار، و حالات سرمایه گذاران را در مورد یک دارایی در نظر می گیرد. …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x