پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 13:26
shitcoin شت کوین

Shitcoin (شِت کوین) چیست؟کدام سکه ها با این برچسب شناخته می‌شوند؟

شِت کوین چیست؟

شِت کوین یک ارز رمزنگاری شده است که، طبق نظر ذهنی شخص، یک گزینه سرمایه گذاری بد است. این اصطلاح همچنین برای توصیف سکه هایی استفاده می شود که هدف خاصی ندارند.

چرا مردم از برخی از ارزهای رمزنگاری شده بعنوان پول خرد استفاده می کنند؟

دلیل خاصی برای ایجاد این اختصار وجود ندارد. از آنجا که گفتگوها در انجمن ها و رسانه های اجتماعی به طور خلاصه نسبتاً کوتاه هستند، نوشتن اینکه این سکه سرمایه گذاری بدی است به طور بالقوه زمان زیادی برای نوشتن لازم است. به همین دلیل، سرمایه گذاران رمزنگاری (به ویژه مبتدیان) به تدریج با اتصال کلمات “shit” و “coin” این اصطلاح را ایجاد کردند.

چگونه می توان یک shitcoin را تشخیص داد؟

در حالی که بازار تمایل به تلاطم دارد و تمام سکه ها از چرخه هایی می گذرند، با بررسی وعده های تحویل داده نشده، عدم قابلیت استفاده یا عملکرد و هدفی که سکه قصد دارد آن را بدست آورد، می توان ماهیت واقعی یک سکه را کشف کرد.

shitcoin شت کوین

از کجا شِت کوین بخریم؟

شت کوین ها که اکثریت عمده آنها به سادگی آلتکوین های کوچک هستند، می توانند از چندین صرافی بزرگ ارزهای رمزپایه خریداری شوند. البته، همانطور که گفته شد، شت کوین ها همیشه ذهنی هستند و بنابراین نمی توان رهنمودهای خاصی را در مورد اینکه از کدام بستر می توانید برای به دست آوردن آنها استفاده کنید (در صورتی که این هدف شما باشد) غیرممکن است.

یک قاعده کلی این است که از سیستم عامل هایی که به طور خاص برای معامله گرانی که دوست دارند تجارت ارز رمزنگاری شده را تغییر دهند، استفاده کنید. سیستم عامل هایی مانند این شامل Binance ، Bittrex و سایر مبادلات قانونی است. مطمئن شوید که سکه ها را به محض تهیه از کیف پول مبادله ای خود خارج کنید.

چرا مایلید شت کوین بخرید؟

آلت کوین های با بازار کوچک ممکن است “پرخطرترین و البته با پاداش بالا” سرمایه گذاری هایی باشند که می توانید انجام دهید. یک احتمال بسیار بزرگ وجود دارد که شما تمام پول خود را از دست خواهید داد. با این حال، گاهی اوقات، ممکن است شامل حالت زیر قرار بگیرد:

شِت کوینی که در دست دارید قربانی یک طرح پمپ و تخلیه می شود
شِت کوینی که در دست دارید در واقع یک شِت کوین نیست و شما به چیزی تبدیل می شوید که به عنوان “زود پذیرنده” شناخته می شود.
اگر برای لحظه ای که می خواهید بفروشید اهداف مشخصی تعیین کرده اید، هر دو مورد می توانند بسیار سودآور باشند. در برخی موارد، حداقل سرمایه گذاری می تواند بیشترین بازدهی را برای شما به همراه داشته باشد. فقط مطمئن شوید که اهداف خود را به وضوح مشخص کرده اید و از نظر احساسی به سکه وابسته نیستید.

یک نمونه خوب از این پدیده افزایش چشمگیر ارزش XVG بود، سکه ای که بسیاری از مردم آن را بیت کوین می دانستند. در مدت زمان کوتاهی (1-2 ماه) ارزش ارز رمزنگاری شده تقریباً 8000٪ افزایش یافت و تعداد کمی از معتقدان را بسیار ثروتمند کرد. البته از آنجا که سکه محصولی نداشت و بیش از حد مورد استفاده قرار گرفت، قیمت آن به سرعت به ارزش اولیه خود بازگشت.

shitcoin شت کوین

بهترین روش‌ها برای خرید شت کوین

قبل از اقدام و خرید ارزهای رمزپایه ای که جامعه نسبتاً ناشناخته یا منفور دارند، برای درک بهتر پتانسیل کوتاه مدت و بلند مدت آن، تحقیق عمیقی انجام دهید.

سپس، بعد از اینکه اطمینان پیدا کردید که یک سکه خاص می تواند قیمت را افزایش دهد، با سرمایه گذاری مقدار کمی پول شروع کنید. برای مدتی بازار را رصد کنید و تعیین کنید که حدس و گمان اولیه شما درست بوده است یا خیر. در غیر این صورت، مجبور به انتخاب سختی خواهید شد.

یا سکه های خود را می فروشید و ضرر کمی می کنید.

یا آنها را نگه دارید و منتظر یک افزایش بالقوه در قیمت آنها باشید.

اگر قیمت شروع به افزایش می کند، بهتر است سود خود را بگیرید یا حداقل مبلغ اولیه را بیرون بکشید و روند صعودی را ادامه دهید. برعکس ، اگر از خطرات کاملاً آگاهی داشته باشید، هنگامی که سیگنال واضح نشان از فرصت خرید دارد، می توانید مبلغ بیشتری را نیز سرمایه گذاری کنید.

همانطور که در بالا ذکر شد، همیشه به یاد داشته باشید که احساسات خود را کنترل کنید. شت کوین ها  به دلیل قیمت پایین اغلب به عنوان فرصت شناخته می شوند. به همین ترتیب، بسیاری از افراد انتظارات غیرواقعی ایجاد می کنند و در نهایت بیش از سرمایه گذاری خود ضرر می کنند.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

فارکس

تجارت فارکس چیست؟ (قسمت اول)

فارکس از نظر حجم معاملات و نقدینگی بزرگترین بازار جهان است. کارگزاران، مشاغل، دولت ها …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x