سه شنبه , 6 مهر 1400 - 19:33
پیش بینی قیمت آلتکوین

تحلیل قیمت XRP, ETH, BTC, LTC, LINK, BCH, در 27 نوامبر 2020

در تحلیل قیمت بیت کوین طی روزهای قبل،  اصلاح اخیر بیت کوین برای مدتی بازار بیت کوین را در حالتی سالم و بدون نوسان آنچنانی حفظ خواهد کرد. اما چندین آلت کوین حالا بر یک سونامی سوارند و ممکن است به مدت چند روز محدود در این حالت شناور بمانند.

شواهد اخیر بازار نشان می‎دهند که برای صعود بیت کوین به بالاتر از 20 هزار دلار باید مدتی منتظر بمانیم، زیرا در اصلاحات اخیر شاهد یک خط مقاومت به شدت محکم می‎باشیم. و اینطور که به نظر می‎آید بیت کوین برای مدت زیادی از رسیدن به بالاترین حد خود دور شده است.

داده‎‌ها نشان از این دارند که نهنگ‎‌ها تصمیم گرفته‌‎اند برای مدتی سود خود را ثبت کنند. این زمان مصادف با هنگامی است که دقیقا ارزش بیت کوین به 19 هزار دلار بازار دست یافت و همین امر مسبب افت ارزش به نسبت شدید بیت کوین شد. این سقوط به مراتب می‌‎توانست فاجعه آمیزتر از چیزی که رخ داد باشد و منجر به انحلال موقعیت‌‎های سودآور در بازارهای آتی شود.

اصلاح فعلی یک نشانه سالم است، زیرا بازار رمزنگاری بیش از حد گرم شده بود. در هفته گذشته چند آلتکوین تجمعی عمودی تشکیل دادند. این درحالی است که برخی از آلت کوین‌‎ها بخش عمده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‎ای از افزایش اخیر خود را پس داده‎اند، بیت کوین همچنان با قوت در حال ادامه حیات خود است. این امر نشان دهنده حمایت شدید سرمایه گذاران در سطوح پایین‎‌تر از بیت کوین می‎باشد.

آینده بیت کوین چگونه خواهد بود ؟

مایک نوگراتز، بنیانگذار و مدیر عامل Galaxy Digital اخیرا گفته است که بیت کوین سرمایه گذاران نهادی را به خود جلب کرده است زیرا برای آنها، بیت کوین تبدیل به یک پرچین در برابر به هم ریختگی بازار و کاهش ارزش فیات شده است. در پی این اتفاقات به سرمایه گذاران با اهداف بلند مدت پیشنهاد شده است که حداقل 2 تا 3 درصد از سرمایه گذاری خود را در بیت کوین نگه دارند، زیرا وی معتقد است طی 5 سال آینده ارزش بیت کوین جهش بسیار بالایی خواهد داشت.

با این وجود خریداران باید منتظر ثبات در ارزش و تشکیل و استحکام پایه‎‌ها باشند. چراکه تلاش برای گرفتتن یک چاقوی در حال سقوط می‎تواند بسیار خطرناک باشد. در ادامه می‎توانیم تحلیل چند ارز برتر در بازار ارز رمزنگاری شده را در نظر بگیریم که سرمایه گذاری در آنها می‎تواند سودآور باشد.

  • تحلیل قیمت جفت ارز BTC / USD

بیت کوین در تاریخ 25 نوامبر از 19458.56 دلار کاهش یافت و فروش در 26 نوامبر شدت گرفت، که برای اولین بار از 8 اکتبر قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه 17.048 دلار رسانید.

گاوها در تاریخ 26 نوامبر از سطح 38.2% فیبوناچی 16049.59 به شدت دفاع کردند. اما آنها همچنان در تلاشند ارزش را به بالاتر از این سطح هدایت کنند. این نشان می‎دهد که تجار در فروش تجمع خواهند کرد. اگر خرس‎‌ها قیمت خود را به زیر 16049.61 دلار برسانند حمایت بعدی احتمالا 50% سطح اصلاحی 14996.59 دلار است که دقیقا بالاتر از میانگین متحرک ساده 50 روزه با 14.535 دلار قرار دارد. گاوها احتمالا با تهاجمی قوی از این سطح دفاع خواهند کرد.

میانگین متحرک نمایی 20 روزه بسیار مسطح شده و شاخص مقاومت نسبی RSI در نزدیکی نقطه میانی، شکل گیری دامنه را در کوتاه مدت نشان می‎دهد.

BTC / USDبیت کوین به دلار

  • تحلیل قیمت جفت ارز ETH / USD

اتریوم در 24 نوامبر از مقاومت سرسخت با 625 دلار کاهش یافت، زیرا معامله گران تصمیم بر ثبت سود خود گرفتند. فروش از 26 نوامبر شدت گرفت و به عنوان بزرگترین آلت کوین زیر 38.2% سطح اصلاح فیبوناچی 526.348 دلار میانگین متحرک نمایی 20 روزه با 504 دلار را شکست.

گاوها این شیر را با خرید تا سطح شکست 488.134 هل دادند. با این حال گاوها در تلاشند تا روند بازگشت را حفظ کنند، زیرا معامله گران در تجمعات جزئی به خرید و فروش نشسته‌‎اند.

اگر خرس‎ها قیمت زیر 488.134 دلار را فرو ببرند، افت به سطح 61.8% اصلاح فیبوناچی 466.755 دلار امکان پذیر خواهد شد. هرچند وقفه در این حمایت بیشتر به نفع خرس‎‌ها تمام خواهد شد. از سوی دیگر بازگشت شدید سطح فعلی 466.755 دلار تقاضا را در سطح پایین‌‎تر نشان می‎دهد و این می‎تواند به مدت چند روز محدود حافظ این جفت ارز باشد.

ETH / USD اتریوم به دلار

  • تحلیل قیمت جفت ارز XRP / USD

گاوها پس از تجمع شدید خود در چند روز گذشته موفق به جذب سود بسیاری شدند. این جفت ارز در تاریخ 26 نوامبر به 61.8% سطح فیبوناچی 0.438968 دلار سقوط کرد، اما همچنان خرید در سطوح پایین‎‌تر را نشان می‎دهد.

با این وجود بعید به نظر می‎رسد که خرس‌‎ها از مزیت خود چشم پوشی کنند. آنها در دورهمی‎‌های خود قطعا دست به فروش می‎زنند. این نشان از حرکتی ادغامی در چند روز قبل و چند روز بعد این جفت ارزی دارد.

XRP / USD ریپل به دلار

  • تحلیل قیمت جفت ارز BCH / USD

اگرچه گاوها در 26 نوامبر این جفت را خریداری کردند، اما قیمت آن از میانگین متحرک نمایی 20 روزه 277 دلاری در 27 نوامبر کاهش یافته است. این نشان می‎دهد سکان احساسات تجمعی از خرید به سوی فروش تمرکز کرده است.

خرس ها اکنون سعی می‎کنند قیمت را به زیر حمایت 231 دلار برسانند. اگر این اتفاق بیفتد این جفت ارز ممکن است سقوطی به 200 دلار را تجربه کند. برعکس، اگر گاوها قیمت را به بالای 280دلار برسانند، جفت ارز ممکن است به 300 دلار نیز برسد.

عملکرد بیت کوین کش

  • تحلیل قیمت جفت ارز LINK / USD

گاوها در تاریخ 26 نوامبر 2020 نتوانستند 13.26 دلار و شانه‌‎های حمایتی بازار را به سوی خود بچرخانند. اما انشعاب Chainlink در لینک پایین‎تر از میانگین متحرک سقوط کرد.

گاوها در حال حاضر در تلاش برای دفاع از نمودار میانگین متحرک ساده 50 روزه هستند. اما حرکت بازگشتی ضعیف آن نشان دهنده فوریت خرید حتی در همین سطح نیز نمی‎باشد. اگر گاوها طی چند روز آینده نتوانند قیمت را به بالای 13.28 دلار برسانند خرس‎ها سعی خواهند کرد قیمت را به 10 دلار کاهش دهند. وقفه‎ای زیر این حمایت می‎تواند همه چیز را به نفع خرس‎ها تغییر دهد.

برخلاف این فرض، اگر گاوها قیمت را بالاتر از 13.28 دلار فشار دهند و حفظ کنند، نشان دهنده این خواهد بود که تمایل همچنان صعودی است.

LINK / USD

  • جفت ارز LTC / USD

لایت کوین در 24 نوامبر اصلا انتظار افت شدید در روز بعد را نمی‎کشید. این محصول پیشنهاد ثبت سود تهاجمی گاوها و فروش خرس‎ها است. عدم موفقت این جفت ارز در بازگشت 38.2% از سطح فیبوناچی 75.943 دلار یا متحرک نمایی 20 روزه 73 دلار را نشان می‎دهد که گاوها با تجربه این افت قیمت هیچ خریدی نمیکنند.

اگر قیمت به زیر 64 دلار برسد، افت ارزش بر طبق نمودار میانگین متحرک ساده 50 روزه، به 60 دلار امکان پذیر می‎شود. برعکس اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند. این نشان دهنده یک اقدام محدود به چند روز است.‎

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x