پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 15:35
سرمایه گذاری

فرصت های سرمایه گذاری بعد از پیروزی بایدن در انتخابات

به دنبال پیشی گرفتن جو بایدن (نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده) CNBC تحقیقاتی را در زمینه بهترین شیوه سرمایه گذاری انجام داده است و این تحقیقات به صورت یک مقاله در وب سایت این مرکز خبری به انتشار رسیده است که در ادامه قصد داریم بیشتر در این خصوص با شما صحبت کنیم.

به طور کلی می توان گفت که در بازارهای جهانی، روز دوشنبه و بعد از این که جو بایدن به عنوان رئیس جمهور منتخب مردم در ایالات متحده آمریکا انتخاب شد، بازار، نوسانات بسیار زیادی را داشت و با ارائه اخباری در زمینه کشف کرونا ویروس، این نوسانات حتی شدیدتر هم شدند.

با توجه به ترکیب سیاسی آمریکا در این انتخابات که ریاست جمهوری به دست دموکرات ها می باشد، کنگره نیز رنگ آبی دموکرات به خود گرفته و در سنا جمهوری خواه ها به عنوان اکثریت شناخته می شوند، می توانیم انتظار داشته باشیم که سرمایه گذاری و سیاست های مالی این کشور با تغییر روند بسیار شدیدی همراه خواهد شد. اما این مسئله برای بازارهای سرمایه گذاری به چه معناست؟

سرمایه گذاری

تقسیم کرسی های کنگره و تاثیر آن بر سیاست های سرمایه گذاری

David Henry به عنوان مدیر سرمایه گذاری در شرکت Quilter Cheviot انگلستان به شبکه CNBC گفته است که تاریخ نشان دهنده آن است که این انتخابات بهترین نتیجه را برای سرمایه گذاران سهام به وجود آورده است.

وی در این مورد می گوید که تجزیه و تحلیل تمامی سناریوهای سیاسی که مربوط به سال 1945 می باشند، یک رئیس جمهور دموکرات در کنار کنگره تقسیم شده میان دموکرات ها و جمهوری خواه ها می تواند نشان دهنده آن باشد که سهام ایالات متحده آمریکا در دنیا با افزایش 14 درصدی همراه خواهد بود.

و همین امر باعث می شود که سرمایه گذاری در بازارهای سهام با رشد همراه باشد. همچنین در حال حاضر پیش بینی می شود که حزب دموکرات در اختیار مجلس نمایندگان باشد و کنترل سنا همچنان بلاتکلیف باقی مانده است.

انتخابات دور دوم برای دو کرسی ایالت جورجیا در ماه ژانویه برگزار خواهد شد.

نظر مدیر شرکت Black Rock درباره تحولات اخیر در ایالات متحده آمریکا

با تمامی این مسائل، مدیر شرکت Black Rock در روز دوشنبه اذعان داشته است که بعید است سنای این کشور در اختیار دموکرات ها باشد و با توجه به این مسئله، باید منتظر بسته های محرک اقتصادی باشیم که از سوی بایدن ارائه می شود و می تواند در اصلاح مالیات یا هزینه های عمومی کاربرد داشته باشد. همچنین تغییر قوانین مربوط به تغییرات اقلیمی آب و هوا دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد.

باید توجه داشته باشیم که برای یک سهام خاص، در نظر گرفتن سیاست های دموکرات ها در این زمینه دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و یک سهام کاملا موفق به دلیل تقسیم کنگره میان دموکرات ها و جمهوری خواهان نخواهیم داشت.

یکی از استراتژیست های بازار نیز در مصاحبه ای که با HSBC Global Private Banking داشته است، می گوید که به دلیل تنظیم مقررات، در حال حاضر سرمایه گذاری در شرکت های فناوری و شرکت های فعال در زمینه بهداشتی و دارویی می تواند گزینه ای بهتر برای سرمایه گذاران به شمار رود.

تاثیر انتخاب بایدن بر سرمایه گذاری در آمریکا

سرمایه گذاری در دولت بایدن، جنگ تجاری کمتر و مذاکرات تجاری بیشتر

در انتخابات سال 2020 مشخص شده است که چهار سال دشوار روابط بین المللی آمریکا در دوره دونالد ترامپ به پایان رسیده است و دیگر آمریکا قصد جنگ تجاری با چین و اختلافات تجاری با اروپا را نخواهد داشت که همین مسئله باعث می شود تا سرمایه گذاری بتواند یکی از بهترین گزینه های پیش رو باشد.

در همین زمینه لوئیز دادلی به عنوان مدیر سهام جهانی سرمایه گذاری Federated Hermes به CNBC می گوید که ریاست جمهوری بایدن می تواند رویکرد نرم تر و همکاری بیشتر در روابط و تجارت جهانی برای ایالات متحده آمریکا به همراه داشته باشد که این مسئله به معنای نوسانات اقتصادی کمتر در سطح کلان بازار سهام و سرمایه گذاری به شمار می رود.

همین رویکرد به عنوان رویکرد جنگ تجاری کمتر و مذاکرات تجاری بیشتر نیز شناخته می شود. دادلی در این زمینه همچنین اضافه کرده است که این مسئله می تواند باعث شود تا کسب و کارها بتوانند با اطمینان بیشتری سمت و سوی رشد را داشته باشند.

یکی دیگر از تحلیلگران بازار نیز گفته است که ایالات متحده آمریکا تحت ریاست جمهوری بایدن می تواند به سمت جهانی شدن حرکت داشته باشد و انتظار می رود که سود سرمایه گذاری ها در این بازار بیشتر باشد.

وی در این زمینه همچنین گفته است که مناطق با رشد اقتصادی جهانی دارای حساسیت بیشتری می باشند و به خصوص اروپا و ژاپن می توانند در بخش های تولید سود بیشتری داشته باشند که این مسئله خود به عنوان یک محرک سرمایه گذاری در این کشورها به شمار می رود.

تفاوت های سرمایه گذاری در دولت بایدن و ایالات متحده آمریکا

تاثیر تغییرات اقلیمی در سرمایه گذاری

با وجود محدودیت هایی که کنگره برای سرمایه گذاری قرار خواهد داد، دادلی می گوید که بایدن برای مقابله با تغییرات اقلیمی، از زمینه های مختلف سرمایه گذاری استفاده خواهد کرد.

بایدن متعهد شده است که به توافق پاریس که برنامه ای برای مقابله با تغییرات آب و هوایی بوده است و ترامپ از آن خارج شده است باز خواهد گشت و همچنین وی نظر دارد که این مسئله می تواند یک حرکت مشترک باشد و اگر آمریکا، چین و اروپا در زمینه اهداف تغییرات اقلیمی اتحاد داشته باشند، در نهایت می توانید انتظار داشته باشیم که سرمایه گذاری در این بازارها با تغییراتی همراه خواهد بود.

در ایالات متحده آمریکا سرمایه گذاری در زمینه ایجاد وسایل نقلیه الکتریکی، باتری های بدون ضرر برای محیط زیست و استفاده از باد و خورشید در تولید انرژی می تواند یکی از هوشمندانه ترین روش های سرمایه گذاری باشد.

سلب مسئولیت: عقیده بیان شده در اینجا توصیه به سرمایه گذاری نیست. فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه می شود. لزوماً نظر blog.tbito.com را منعکس نمی کند. هر سرمایه گذاری و کلیه معاملات شامل ریسک است، بنابراین همیشه باید قبل از تصمیم گیری، تحقیقات خود را انجام دهید. ما سرمایه گذاری را که توانایی پرداخت ضرر ندارید، توصیه نمی کنیم.

لینک : https://cnb.cx/35kayD1

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

استیبل کوین

استیبل کوین، با پشتیبانی فیات سفری به سمت ثبات، اعتماد

استیبل کوین با پشتیبانی فیات و دارایی های دیگر به طور فزاینده ای محبوبیت پیدا …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x