شنبه , 31 اردیبهشت 1401 - 18:30
بیت کوین یا آلتکوین

سرمایه گذاری روی بیت کوین یا آلت کوین؟ کدام بهتر است؟

بر خلاف سال های قبل که بازار ارز دیجیتال مانند بیت کوین و آلت کوین ها دچار نوسانات شدیدی شده بود و اکثر پیش بینی ها غلط از آب در آمده بود، سال 2020 با وجود تمام سختی هایی که داشت، بهترین شرایط را برای بازار ارز دیجیتال فراهم کرد.

در این سالی که چیزی به پایان آن نمانده است، دیگر برای تریدرها، سرمایه گذاران، معامله گران و غیره، ترسی وجود نداشت. زیرا مدام بازار ارز دیجیتال در حال طی مسیر صعودی بود. موضوعی که در سال 2020 بیشتر از هر موضوع دیگری ذهن سرمایه داران را درگیر خود کرده بود، مطرح شمردن آلت کوین یا بیت کوین برای سرمایه گذاری بود.

در این مطلب، موضوعی که قرار است مورد بحث و بررسی قرار گیرد این است که آلت کوین یا بیت کوین؟ کدام یک برای سرمایه گذاری بهتر هستند؟ پس اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید، توصیه می کنیم مطلب را کامل و جامع مطالعه نمایید تا بتوانید به یک جمع بندی کلی برسید.

آلتکوین یا بیت کوین

تفاوت میان بیت کوین و آلت کوین ها

اول از بیان تفاوتی که میان بیت کوین و آلت کوین ها وجود دارد شروع می کنیم.

اگر بخواهیم بیت کوین را مختصر و مفید با ذکر تمام ویژگی ها معرفی کنیم، به این نتیجه خواهیم رسید که این ارز دیجیتال در زمره ارزهای غیر متمرکز قرار می گیرد و در میان سرمایه گذاران، پرطرفدارترین ارز دیجیتال به حساب می آید. بازار ارز دیجیتال بیت کوین هیچ محدودیتی ندارد و از مزایای آن می توان به امنیت بالای شبکه اشاره کرد.

اما در خصوص Altcoins، بعضی از این خصوصیات و ویژگی ها عکس بیت کوین است. شاید بعضی از Altcoins ها مانند اتریوم از محبوبیت زیادی برخوردار باشند، اما سطح امنیت بالایی به اندازه بیت کوین نخواهند داشت. در ضمن، ارزش و قیمت آلت کوین ها چه در سال 2020 و چه قبل از آن، مدام با نوساناتی همراه بود که سرمایه گذاری روی آن را ریسک پذیر می کرد.

آلتکوین

آیا قیمت آلت کوین ها به بیت کوین وابستگی دارد؟

پاسخ به این سوال مثبت است. شاید در میان صدها آلت کوینی که در بازار ارز دیجیتال وجود دارد، چند نمونه ای به بیت کوین وابسته نباشند، اما اکثر نوسانات قیمت Altcoins ها در گرو نوسان قیمت بیت کوین یا بازار ارز دیجیتال خواهد بود.

اثبات این موضوع به سال 2017 بر می گردد. در سال 2017، بازار ارز دیجیتال روند صعودی پیدا کرد. در پی این روند صعودی، سرمایه گذاران و معامله گران بسیاری که با سرمایه گذاری روی Altcoins ها ریسک کرده بودند، به سودهای کلانی دست یافتند. اما این خوشحالی چندان طولانی نبود و با افت شدید بازار ارز دیجیتال در همان سال، به پایان رسید.

نتیجه گیری کلی عبارت است از:

  • افزایش قیمت بیت کوین در بازار ارز دیجیتال، منجر به افزایش قیمت آلت کوین ها می شود. حتی گاهی ممکن است درصد افزایش قیمت آلت کوین ها نسبت به بیت کوین بیشتر باشد.
  • کاهش قیمت بیت کوین در بازار ارز دیجیتال، سبب کاهش و افت قیمت آلت کوین ها می شود. دیده شده است که کاهش ارزش بیت کوین، افت چندین برابری قیمت آلت کوین ها را به همراه داشته است.

آلتکوین

سرمایه گذاری روی بیت کوین یا آلت کوین را پیشنهاد می کنید؟

شاید بعد از بیان توضیحات راجع به بیت کوین و Altcoins ها، وابستگی قیمت آن ها به یکدیگر و مواردی از این قبیل، تصمیم به سرمایه گذاری روی شبکه بیت کوین بگیرید، اما تجربه ثابت کرده است سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال به صورت کلی ریسکی می باشد.

با وجود کم بودن میزان نقد شوندگی Altcoins ها، ممکن است خیلی ها با تدبیر روی آن ها سرمایه گذاری کرده و به سود دهی رسیده باشند. اما از طرف دیگر ممکن است تقلید کورکورانه از دیگر سرمایه گذاران و ریسک کردن روی شبکه بیت کوین در بازه زمانی نادرست، ضرر دهی فراوانی را برای عده ای به همراه داشته باشد.

پس نمی توان درباره بهتر بودن یا بدتر بودن بیت کوین و آلت کوین ها به یک نتیجه گیری کلی رسید. تنها می توان گفت سرمایه گذاری چه روی بیت کوین و چه روی آلت کوین، باید با تحقیق و بررسی کامل و جامع انجام شود.

آلتکوین یا بیتکوین

بنابراین همین امروز:

  • تحقیقات گسترده خود را شروع کنید.
  • به سایت های رسمی که امکان بررسی تکنیکال نمودار چند سال اخیر ارزهای دیجیتال را فراهم کرده، مراجعه کنید.
  • از مشاورین مالی حرفه ای و ماهر در بازار ارز دیجیتال کمک بگیرید.
  • قیمت روز و میزان معاملات چند روز گذشته ارز دیجیتال مورد نظر را بررسی کنید.
  • رتبه بندی آلت کوین ها در فهرست ارزهای دیجیتال را مورد بررسی قرار دهید.

مطمئن باشید با تحقیقات گسترده و دریافت اطلاعات از منابع موثق، در سرمایه گذاری و معامله ارزهای دیجیتال موفق خواهید بود. نه تنها برای ورود و سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال، بلکه برای قدم گذاشتن در هر زمینه کاری، بهتر است با آگاهی کامل پیش بروید تا بتوانید به موفقیت های بزرگ دست پیدا کنید.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

استیبل کوین

استیبل کوین، با پشتیبانی فیات سفری به سمت ثبات، اعتماد

استیبل کوین با پشتیبانی فیات و دارایی های دیگر به طور فزاینده ای محبوبیت پیدا …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x