پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 16:34
لایت کوین

سرمایه گذاری در لایت کوین (LTC) و آینده ارزش لایت کوین در سال 2021

چه اتفاقی در سال 2020 در انتظار لایت کوین خواهد بود؟ ارزش لایت کوین چقدر بالاتر خواهد رفت؟ در سال آینده لایت کوین چه برنامه ارزشی خواهد داشت؟ چه چیزی باعث تحریک قیمت این ارز دیحیتال می‎شود؟ این‎ها سوالاتی است که قبل از سرمایه گذاری برای هر چیزی به ذهن ما خطور می‎کند. این مقاله اختصاصی راهنمایی تحلیلی برای ارزش LTC در یک دورنگاه یکساله است.

LTC را همگان به عنوان نسخه ساده بیت کوین می‎شناسند. این ارز بر پایه رمزگذاری و در سال 2011 توسط چارلی لی، بنیان گذاری شد.

لایت کوین

چرا لایت کوین LTC

لایت کوین به نقره در برابر طلای بیت کوین معروف است. این کوین به گونه ‎ای طراحی شده است که از نظر سهولت در زمان معامله کارایی بیشتری نسبت به بیت کوین داشته باشد و مهم‎تر اینکه بسیار مقرون به صرفه ‎تر از بیت کوین می‎باشد. در واقع لایت کوین نسخه‎ کپی شده‎ ارزان، سریع و کارآمد بیت کوین می‎باشد.

لایت کوین یکی از قدیمی ‎ترین ارزهای رمز نگاری شده می‎ باشد که در تمام طول عمر خود همواره جزء 10 ارز  برتر بازار بوده است. در حال حاضر لایت کوین رتبه هشتم را به خود اختصاص داده است. و سقف سرمایه کل این مجموعه در بازار 5.92 میلیارد دلار است.

در ابتدای سال 2020 LTC سکان بازار را به دست داشت و یکی از ارزهای رمزپایه برتر بود که سرمایه گذاری در آن با نوسانات گیج کننده‎ ای همراه بود. زیرا بازار به دلیل معضلات بیماری همه ‎گیر ویروس کرونا بهم ریخته بود. از ماه آوریل تا اکتبر وضعیت برای لایت کوین به شدت بهم ریخته بود. اما در ماه نوامبر بازار لایت کوین تکان شدیدی خورد و این افزایش همچنان تا دسامبر ادامه پیدا کرد.

محرک ارزش لایت کوین

پارامترهایی که در تعیین ارزش لایت کوین نقش دارند از چهار عامل اصلی تشکیل می‎شوند:

  1. عملکرد سکه‎های رقیب
  2. اشتهای ریسک پذیری
  3. افزایش عرضه آلت کوین های همسو
  4. مشکلات بی سابقه COVID-19لایت کوین

لایت کوین تا سال 2016 در حال افزایش بود و قیمت آن به حدود 330 دلار می‎رسید. اما این ارزش در مدت کوتاهی از بین رفت. لایت کوین با کمترین قیمت حدود 3 دلار درگیر بدترین بازارهای خرسی شد. با این حال از آن زمان تا کنون به طور مداوم در حال افزایش ارزش است.

برخی از تقریب ‎ها برای آینده آن بسیار امیدوار کننده است در حالی که برخی دیگر نه  چندان. بیماری همه گیری تاثیرات خود را در بازارهای سنتی و دیجیتال نیز گذاشته است و نوسانات غیر قابل پیش بینی را به وجود آورده است. اما همه چیز اینجا تمام نمی‎شود.

قیمت ‎ها در بازار زمانی تعیین می‎شود که تقاضاها برآورده شوند. تقاضا مهمترین عامل برای تعیین قیمت لایت کوین می‎باشد. عرضه این سکه برخلاف دیگران کاملا ثابت است. بنابراین نمیتوان عرضه را برای سیاست‎ های اجرایی در تعیین ارزش لایت کوین تغییر داد و این تعیین ارزش لایت کوین را تنها به تقاضا وابسته می‎کند.

در واقع با تغییر حجم تقاضا ارزش لایت کوین به تناسب تغییر می‎کند. زمانی که حجم تقاضا بالا برود ارزش لایت کوین افزوده می‎شود و زمانی که حجم آن پایین بیاید با افت ارزش روبرو خواهد شد. در واقع تقاضا یکی از مهمترین متغیرها در تعیین ارزش کلی بازارهای دیجیتال است اما عوامل دیگر نیز با تاثیر بر تقاضا تاثیر خود را بر ارزش این بازار نیز اجرا می‎کنند.

لایت کوین

4 فاکتور تاثیر گذار بر ارزش LTC در سال آینده

  1. عملکرد سکه‎های رقیب

عامل مهم دیگر در تعیین ارزش LTC تعداد، کیفیت و قیمت رقیبان در بازار است. این ارزها بر تقاضا بازار LTC به شدت تاثیر می‎گذارند. از مهمترین آنها بیت کوین است.

بیت کوین نامی است که فرد با شنیدن بازار دیجیتال در اولین وهله به ذهن همگان خطور می‎کند. این ارز رمزارز غالب و اصلی بازار دیجیتال است و نقشی حیاتی در تعیین ارزش سایرین را دارد. لایت کوین و بیت کوین همبستگی 0.83 به یکدیگر دارند بنابراین ارزش انها به شدت بر روی دیگری تاثیر گذار است.در واقع سهم تاثیر ارزشش بیت کوین بر لایت کوین 68% میباشد که 32% باقی مانده به سایر رقبا تعلق می‎گیرد.

  1. افزایش آلت کوین های همسو

چارلی لی، LTC را با چشم انداز تبدیل آن به یک وسیله مبادلاتی ساخت. همینطور هم شد بازرگانان از لایت کوین به عنوان یک ارز مبادلاتی در معاملات عمومی استفاده می‎کنند. تاجران این رمز ارز را به دلیل سطح بالای عملیاتی رمز ارز پرداختی نام گذاری کرده‎اند.

سهولت، سرعت و اقتصادی بودن معاملات آن را به یک انتخاب محبوب در میان تاجران تبدیل کرده است. هزینه ‎های معامله نه تنها کم است بلکه در سال 2019 به تدریج در حال کاهش یافتن است. هرچه تجار بیشتری آن را به عنوان یک ارز دیجیتال بپذیرند بر ارزش آن افزوده خواهد شد.

  1. اشتهای ریسک پذیری

سرمایه گذاری به طور کلی متعلق به انسان های ترسو و خجالتی نیست. ریسک پذیری و نوسانات بازگشت سرمایه به طور کلی در مورد ارزهای رمزپایه صدق می‎کند. به ویژه LTC در مقایسه با لیست 10 موردی ارزهای برتر فراز و فرودهای بسیاری داشته است.

ارزش خالص سرمایه تاجران، درآمد فعلی و انتظاراتی که از آینده دارند از عواملی هستند که اشتهای ریسک پذیری آنها را تعیین می‎کند. با توجه به COVID-19 اشتهای ریسک پذیر ممکن است در سال جدید کاهش یابد.

  1. مشکلات بی سابقه بیماری COVID-19

بسیاری از ما یاد گرفته ‎ایم تا با بیماری همه‎گیر و چالش‎ هایی که به همراه می‎آورد چگونه زندگی کنیم و کسانی که هنوز آن را نیاموخته ‎اند به زودی اینکار را خواهند کرد. به هرحال ما انسانیم و سازگاری از عمده ‎ترین ویژگی های این موجود است.

سرمایه گذاری در دنیای ارز دیجیتال یک سیستم پر خطر با پاداش بسیار بالا و بازاری بی‎ثبات است. حالا این بی‎ثباتی از سوی بیماری تشدید شده و شما نوساناتی را دارید که کاملا خارج از نمودار است. هیچ تدابیری برای پیش بینی یا نوسان گیری در بازار وجود ندارد و این یک رخداد بدیع است.

بازارهای جهانی در رکود به سر می‎برند و سرمایه داران گیج شده‎ اند. در چند ماه گذشته شاهد بازارهای عجیبی از درگیری خرس ‎ها و گاو ها بوده ‎ایم. با این سطح از عدم اطمینان سرمایه گذاران حق دارند که نقطه‎ های امن را در عوض انتخاب‎های پر ریسک بچسبند.

حالا شما می‎دانید که چه عواملی بر ارزش LTC تاثیر می‎گذارند. بنابراین پیش از سرمایه گذاری به صورت شخصی همه اطلاعات را بررسی کنید و تمام جوانب را بسنجید. زیرا این اولین وظیفه برای تجارت کردن است.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

استیبل کوین

استیبل کوین، با پشتیبانی فیات سفری به سمت ثبات، اعتماد

استیبل کوین با پشتیبانی فیات و دارایی های دیگر به طور فزاینده ای محبوبیت پیدا …

guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
View all comments
sara
1
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x