سه شنبه , 4 آبان 1400 - 23:27
افت قیمت بیت کوین

نزاع شدید در خط مقاومت و افت قیمت کوتاه مدت بیت کوین

افزایش ارزش بیت کوین با اجلاس دولت بایدن: بیت کوین در تلاش است تا زمانی که دولت ترامپ در حال کمک به بایدن برای انتقال قدرت است، خود را به 20 هزار دلار برساند. بر اساس اخبار تایید شده دولت ترامپ در حال کمک به دولت بایدن برای انتقال به کاخ سفید می‌‎باشد. پس چرا بیت کوین افت ارزش داشته است؟

در روز سه شنبه 24ام نوامبر 2020 ، دقیقا ساعاتی پس از آنکه رییس اداره خدمات عمومی امیلی مورفی به آقای بایدن خبر داد که آقای ترامپ انتقال رسمی دولت را تایید کرده، بیت کوین با احتیاط دوباره شروع به افزایش کرده است.

این بیانیه پس از تایید نتایج انتخابات از سوی میشیگان صورت گرفت. آنطور که آقای ترامپ ادعا کرده بود، هیچ شواهدی از تقلب در انتخابات دیده نشده است در نتیجه بایدن به زودی به کاخ سفید انتقال خواهد یافت.

افت بیت کوین

انفجار بیت کوین ادامه دارد

نرخ ارز بیت کوین به دلار 0.17 درصد افزایش یافت که البته منطبق با معاملات آتی سهام ایالات متحده آمریکا بود. این معاملات قبل از اجلاس روز سه شنبه نیز در حال صعود بودند. به عنوان مثال معاملات مرتبط با معیار S & P 500 0.6 درصد سود داشتند و به همین ترتیب سهام آسیا نیز صعود کرد.

انواع بازارها پس از نشست وزیر خزانه داری ایالات متحده آمریکا، استیون منوچین از تمدید حمایت خود نسبت به ادامه تسهیلات وام اضطراری فدرال رزرو خودداری کردند. تحلیلگران معتقدند ترامپ با استفاده از منابع انسانی خود اختیارات دولت بایدن در بخش اقتصاد را محدود کرده است.

و اما بیت کوین هم چنان یکی از بزرگترین ذی نفعان برنامه‎های وام دهی دولت فدرال رزرو خواهد بود

بانک مرکزی در سال جاری 2020 حدود 20 درصد از اسکناس ‎های دلار آمریکا را چاپ کرده است. از طرف دیگر بیت کوین با سیاست ذاتی هاوینگ خود در هر 4 سال (هر چهار سال یکبار عرضه بیت کوین به نصف آن کاهش می‎یابد. ) دقیقا خلاف این عملکرد را داشته است. این اتفاق باعث شد سرمایه گذاران بزرگ با ترس از تورم همراه با بدهی‎ های سودآور به سمت بازار بیت کوین روانه شوند.

در نتیجه این ارز رمزنگاری شده پس از اعلام برنامه‎های انبساطی توسط فدرال رزرو بیش از 350 درصد افزایش یافت. دولت ترامپ تلاش کرد تا بخش عمده‎ ای از این کمک ‎ها را خاتمه دهد، بنابراین با این کار چشم اندازهای آتی بیت کوین برای صعود آسیب خواهند دید.

بسته محرک

یک انتقال واضح در رسانه‎ ها برای آقای بایدن بیشتر از هر چیز دیگری زمینه ساز بسته‎ های معیشتی و وام‎ های تسهیلاتی برای تسکین دادن شرایط در حضور ویروس کرونا خواهد بود.

رئیس جمهور منتخب جو بایدن، پیش از این برای مقابله با افزایش بیکاری در کنار آلودگی‎ های ویروس کرونا متعهد شده بود که در تلاش است برای حمایت از شهروندان خود هزینه ‎های دولت را افزایش دهد. در صورت کسب اکثریت آرا دموکرات‎ ها در کنگره و سنا، بسته محرک دوم هیچ مقاومت سیاسی نخواهد داشت.

سرمایه گذاران خرده فروشی و نهادهای بزرگی مانند PayPal رویکرد خود را برای مواجهه با چشم اندازی از آینده تغییر دادند و تصمیم را بر آن گرفتند که دارایی عظیمی از بیت کوین را صاحب شوند. محرک‎ های بیشتر در واقع قدرت خرید دلار آمریکا را به شدت کاهش خواهد داد و در نتیجه بیت کوین به پرچینی برای دوری از این بلا تبدیل خواهد شد.

الکس مشینسکی از شبکه سلسیوس می‎گوید: ” این امر افراد بیشتری را به سمت دارایی های کمیاب مانند بیت کوین که از ایمنی نسبتا بالایی برخوردارند سوق خواهد داد.

مردم باید درک کنند که هیچ بازدهی در آینده‎ای نزدیک در اوراق قرضه وجود نخواهد داشت و در نتیجه انها خطرات زیادی را به جان می ‎خرند. خرید در بازار سهام در مشکوک‎ترین زمان احتمالی برای همه گیری یک رکود اقتصادی اصلا به نظر یک پیشنهاد اشتها آور نمی‎باشد. “

این دلایل تا حد بسیار زیادی توجیه می‎کنند که تا پایان امسال یا اوایل سال 2021 بیت کوین در بالاترین سطح تاریخی خود یعنی 20 هزار دلار یا حتی بیش از آن قرار خواهد گرفت.

چرا بیت کوین افت قیمت داشته ؟

در سه روز اخیر قیمت بیت کوین به یکباره افت شدیدی داشته است. یک افت 3 هزار دلاری از ارزش خود در یک روز حالا این نگرانی برای تمامی معامله‌گران پیش آمده که آیا قرار است سقوط شدیدتری به وجود بیاید یا خیر؟

بسیاری از تحلیلگران ارز دیجیتال معتقدند در واقع این افت شدید 3 هزار دلاری بیت کوین یک اصلاح و مقاومت شدید گاوی بود و با پدیدار شدن نتایج هیچ دلیلی برای نگرانی وجود ندارد. این اصلاح اصلاحی هوشمندانه توسط رمزارز نابغه بیت کوین بود. اما از چیزهای دیگری نیز باید ترسید و یکی از انها شایعاتی است که از دولت امریکا در پی شخصی سازی و ارایه کیف پول‎ های خود برای اطلاع از صاحبان و تمرکز ارز دیجیتال در حساب‎ ها حرف می‎زند.

و دیگری افزایش مدت توقف در نوسانات ارزش بیت کوین است. وینس پرینس یک تحلیلگر‎ در بازار ارز دیجیتال احتمال عقبگرد بیت کوین را در این صورت تایید کرده است. روز دوشنبه تحلیلگر دیگری با استفاده از نمودار فنی در کتب درسی پیش بینی کرد که 35% احتمال دارد که قیمت بیت کوین با در پیش گرفتن روند توقفی خود در بازار آینده کاهش پیدا کند.

افت قیمت بیت کوین

الگوی نمودار سر و شانه و حرکت اصلاح بعدی بیت کوین

این الگو که در حال حاضر به عنوان نمودار یا الگوی سر و شانه head & shoulder شناخته می‎شود، معمولا در روند صعودی یک دارایی ظاهر خواهد شد. زمانی که سه قله در نمودار پشت سر هم ظاهر می‎ شود به نوعی که قله میانی بلندتر از دوقله دیگر است و گویی سر در میان دو شانه آویزان را تشکیل داده است.

آقای پرنس اعتقاد دارد، بیت کوین شانه چپ و سر را در نمودار دارد و تنها در حال ترسیم کامل شانه راست است، که تا حدی نیز تثبیت شده. وی افزود: ” بیت کوین در حال حاضر در حال خرید و فروش بیش از حد در نقاط منقطع نمودار است. این به این معنا نیست که حرکت صعودی نخواهد داشت و نمی‎تواند اوج‎ های جدیدی ترسیم کند. اما با این حال هیچ گاه نباید چشم اندازهای نزولی را دست کم گرفت. در واقع بیت کوین در حال حرکت به مناطقی است که تغییر جهت در آنها به سرعت و به راحتی می‎تواند اتفاق بیافتد. “

در صورت معتبر بودن و تکمیل الگوی سر و شانه احتمال آن می‎رود که، بیت کوین در نقطه 16 هزار دلار یعنی ارتفاع بین قله و پشتیبانی قرار بگیرد. اما این تحلیلگر به روند نزولی اصلاحی محدود نیز معتقد است. وی خاطر نشان کرد که بیت کوین، قادر است یک خط پشتیبانی جدید در حوالی خط گردن نیز تشکیل دهد. تا بتواند پس از مدت کوتاهی دوباره صعود کرده و به طور کلی نظریه بازگشت روند افت بیت کوین را بی اعتبار کند.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x