پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 14:51
طلا/How will the US election affect the price of gold?
طلا/How will the US election affect the price of gold?

قیمت طلا در انتخابات آمریکا، چطور تحت تاثیر قرار می گیرد؟

این هفته، سهامداران، هفته عجیبی را پشت سر گذاشتند، زیرا طلا در محدوده گسترده ای از معاملات حدود 1900 دلار در هر اونس ثابت مانده بود. اما در حالی که بازارها با اضطراب در انتظار انتخابات هستند، تحلیلگران به یک عامل اصلی اشاره می کنند که می تواند طلا را قبل از 3 نوامبر به طور قابل توجهی بالاتر ببرد.

هر اونس طلا، این هفته دقیقا زیر 1915 دلار آغاز کرد و بعد از ظهر جمعه با 19906.20 دلار معامله شد. این قیمت بسیار وابسته به حرکت دلار آمریکا است که بر اساس عناوین محرک روشن / خاموش نوسان می کند.

تحلیلگران، روز جمعه گفتند، با كاهش خوش بینی برای دیدن بسته محرک آمریکا قبل از انتخابات، بازارها همچنان امیدوار هستند.

پیتر هوگ مدیر تجارت جهانی فلز کیتکو گفت که یک کاتالیزور وجود دارد که می تواند قبل از این انتخابات طلا را جابجا کند در واقع نوعی بسته محرک است و هر روز که بگذرد، احتمال آن کمتر و کمتر می شود. اما بازارها هنوز پیش بینی می کنند که اگر این بسته محرک وارد بازار شود قیمت ها را تغییر می دهد.

پیتر هوگ خاطرنشان کرد که طلا می تواند از 1925 دلار افزایش یابد. در نزولی، حمایت 1875 دلار و سپس 1850 دلار باقی مانده است. نمی توان طلا را در زیر آن قیمت رها کرد، مگر اینکه فروش عمده بازار رخ دهد.

از طرف دیگر، اگر محرک اضافی قبل از انتخابات وجود نداشته باشد، می تواند هرگونه کمک مالی را به ژانویه یا فوریه موکول کند. پیتر هوگ اضافه کرد که در صورت پیروزی نامزد دموکرات ها، جو بایدن، بسته محرک را می توان تا ژانویه یا فوریه، زمانی که بایدن روی کار می آید، پیش برد.

انتظارات از انتخابات برای طلا و دیگر سهام بازار

تحلیلگران بر این عقیده اند که مهم نیست کدام یک از نامزدها در انتخابات ایالات متحده برنده شود، زیرا هر دو به دلیل اجتناب ناپذیری محرک های مالی بیشتر، فضای کم بهره برای طلا خوب هستند. با این حال، آنها متذکر می شوند که موج آبی در نظرسنجی ها احتمالا افزایش قیمت بیشتری را در پی خواهد داشت.

 ▲ Trump vs. Biden

رایان مک کی، استراتژیست بخش TD Securities به خبرگزاری ها گفت: “نتایج انتخابات بزرگترین چیزی است که پیش می رود و اینکه چگونه بر بازارهای ریسک تاثیر می گذارد و محرک های مالی را تحت تاثیر قرار می دهد.”

وی ادامه داد: ” هر دو نامزد محرک مالی پس از انتخابات خواهند بود. اما یک موج آبی سودمندترین معامله است زیرا بیشترین هزینه را در پی خواهد داشت و انتظارات تورمی را بالاتر می برد.”

افشین نبوی، معاون ارشد رئیس بازرگان فلزات گرانبها MKS، گفت: بعید به نظر می رسد حداقل تا 3 نوامبر تغییر زیادی داشته باشد. طلا در این طیف گسترده گیر کرده است، جایی که روزانه 10 تا 20 دلار نوسان دارد.

شان لوسک، مدیر ارشد بازرگانی والش گفت، پس از انتخابات، تجمع طلا می تواند فلز را به 2000 دلار در هر اونس و سپس حتی به 2500 دلار در اوایل سال 2021 برساند.

وی اضافه کرد: “در واقع، مهم نیست که چه کسی در انتخابات پیروز شود، شما بسته محرک را در بازار خواهید دید. ما قبلا این همه پول چاپ کرده ایم و هر بانک مرکزی در جهان همان اقدام را انجام داده است. من تعجب می کنم که آیا این سازمان ممکن است سقوط کند یا خیر. موارد ویروس کرونا ظاهر شدن مجدد و قفل شدن بیشتر امکان پذیر است.”

لوسک افزود: “آسیب اقتصادی ناشی از بحران ویروس کرونا به سرعت انجام شده است و بهبود آن ممکن است سالها طول بکشد.

 ▲ Trump vs. Biden

فروش سهام و طلا پس از انتخابات آمریکا

تحلیلگران خاطرنشان کردند، یک نکته مهم در مورد پیروزی دموکرات ها در سراسر هیئت مدیره فروش مناسب سهام است زیرا سرمایه گذاران سعی می کنند سود خود را قبل از شروع مالیات افزایش دهند.

احتمالا این موضوع برای طلا منفی است. پلتفرم بایدن خواستار افزایش مالیات است. من حدس می زنم که او مالیات را در سال 2021 افزایش دهد، به همین دلیل باید در بازار سهام فروش داشته باشد زیرا بازیکنان سعی می کنند سود خود را بگیرند که از این جهت، طلا تحت فشار قرار می گیرد.

اگر این اتفاق بیفتد، افت قیمت طلا یک فرصت خرید عالی خواهد بود. بسته های محرک چه برنده ترامپ باشد چه بایدن برای بازار سهام و فلزات گرانبها بسیار مثبت خواهد بود.

هان تان، تحلیلگر بازار FXTM، گفت: یکی دیگر از مواردی که می تواند طلا را در کوتاه مدت تقویت کند، تاخیر در انتخابات است. از این جهت، باید دید انتخابات آمریکا به چه صورت پیش می رود و قیمت طلا به چه صورت تغییر پیدا می کند.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

استیبل کوین

استیبل کوین، با پشتیبانی فیات سفری به سمت ثبات، اعتماد

استیبل کوین با پشتیبانی فیات و دارایی های دیگر به طور فزاینده ای محبوبیت پیدا …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x