چهارشنبه , 5 آبان 1400 - 3:13
چگونه می توان با سرمایه گذاری در بازار بورس موفق شد

چگونه می توان با سرمایه گذاری در بازار بورس موفق شد؟

سرمایه گذاری در شرکت ها از طریق بورس اوراق بهادار اغلب به عنوان راهی برای کسب ثروت واقعی برای خود و حتی ثروت برای خانواده خود طی نسل های مختلف معرفی می شود. اما چگونه مردم از طریق سهام بورس ثروتمند می شوند، به خصوص وقتی بازار سهام بسیار بی ثبات است؟

1. بازار سهام بورس را بفهمید و سپس سرمایه گذاری کنید

سرمایه گذاری در بورس سهام هنگامی که نوبت به رشد ثروت خود در بورس می رسد، باید درک درستی از بازار سهام داشته باشید. تعداد بسیار کمی از افراد با انتخاب سهام خوش شانس میلیونر یک شبه می شوند.

روی اهداف خود متمرکز باشید و در دوره های مختلف، آرام باشید. بگذارید بازار برای شما مناسب شود.

2. بودجه برای سرمایه گذاری در بورس

بودجه بندی برای بورس، ابزاری قدرتمند برای شماست. مشارکت های خود را در بودجه ماهانه  بگنجانید تا بتوانید سرمایه گذاری های خود را به مرور ردیابی کنید.

به دنبال مناطقی باشید که بتوانید هزینه های خود را کاهش دهید تا مبلغ سرمایه گذاری خود را افزایش دهید. کاهش هزینه های دیگر می تواند به معنای سرمایه گذاری بیشتر باشد.

اخبار بورس ایران
اخبار بورس ایران

3. از صندوق های شاخص برای سرمایه گذاری استفاده کنید

شاخص صندوق های سرمایه گذاری می تواند برای شما مناسب باشد و از این جهت، با خیال آسوده، اقدام به سرمایه گذاری در بازار بورس کنید. به همین دلیل این کار در صندوق های شاخص بسیار محبوب است.

هنگامی که شما در یک صندوق شاخص بورس، سرمایه گذاری می کنید به طور گسترده ای با ویژگی های متنوع روبرو می شوید. با سرمایه گذاری در بسیاری از شرکت های مختلف در یک صندوق، سرمایه گذاری شما در هر صندوق به طور خودکار کمتر می شود. این بدان معناست که از هر شرکت درآمد کمتری کسب می کنید. اما به همین ترتیب، اگر برخی از شرکت ها نابود شوند، شما پول زیادی را از دست نمی دهید.

سرمایه گذاری در صندوق شاخص به جای جستجوی سهامی که زندگی شما را برای همیشه تغییر خواهد داد، برای استراتژی خرید و نگهداری و ثروتمند شدن در بورس سهام با گذشت زمان مفید است.

4. سهام بورس را بخرید و نگه دارید

آنچه را که اپل به وضوح نشان می دهد این است که خرید و نگهداری سهام بورس می تواند برای امور مالی شما بسیار مفید باشد. “خرید و نگهداری” به خرید سهام و نگه داشتن آنها برای طولانی مدت حتی در زمان نزول بازار سهام اشاره دارد.

بیشتر سرمایه گذاران حرفه ای، روش خرید و نگهداری را تبلیغ می کنند. در سال 2016، وارن بافت گفت:  قرار دادن پول به جای سرمایه و با مالکیت شرکت های خوب برای مدت طولانی ساخته می شود.

بیشتر بخوانید: معاملات بورس فارکس در بحرین

5. فروش کوتاه مدت در بازار بورس

فروش کوتاه یا Selling short استراتژی مخالف خرید و نگهداری است. مردم به دنبال کسب درآمد در بازار در یک بازه زمانی کوتاه تر هستند و این کار را با “کوتاه کردن زمان نگه داری سهام” انجام می دهند.

فروش سهام بورس
فروش سهام بورس

در اینجا اصل مطلب وجود دارد. شما سهام را قرض می کنید و آنها را با قیمت های فعلی بازار می فروشید و پرداخت نقدی دریافت می کنید. اما از آنجا که فقط سهام خود را قرض گرفته اید، باید سهمی را که فروخته اید جایگزین کنید. شما مسئولیت پرداخت سود سهام برای مدت زمانی که سهام را قرض می گیرید هستید.

6. به طور مداوم به سبد بورس خود کمک کنید

به طور مداوم به سبد بورس خود کمک کنید، مشارکت مداوم در طول سال ها یک استراتژی عالی برای رشد ثروت در بازار سهام است. این یک استراتژی است که برای متوسط ​​حقوق و دستمزد آمریکایی ها جواب می دهد. بسیاری از مردم هر لحظه مبلغ هنگفتی برای سرمایه گذاری ندارند اما مبلغ کمتری دارند که به طور مداوم می توانند در طول سال ها، به آن ها کمک کنند.

محاسبات بورس را به درستی انجام دهد

هنگامی که اپل در سال 1980 عمومی شد، قیمت هر سهم 22 دلار بود. اگر 5000 دلار سرمایه گذاری می کردید و آن را تا آگوست 2018 تحمل می کردید، می دیدید که قیمت سهام بیش از 10 برابر قیمت اولیه خود یعنی 227.63 دلار برای هر سهم رشد می کند. اما حتی مهم تر از آن، سهام در این مدت 56 بار تقسیم شد.

با 5000 دلار سرمایه گذاری، شما می توانستید 227 سهم را در سال 1980 خریداری کنید. تا سال 2018، پس از اینکه اپل سهام خود را تقسیم کرد و چندین بار مدل تجاری خود را تغییر داد، 12712 سهم در این شرکت خواهید داشت. با 227.63 دلار برای هر سهم، سرمایه اولیه شما از 5000 دلار به 2،893،632.56 دلار می رسید.

سلب مسئولیت: عقیده بیان شده در اینجا توصیه به سرمایه گذاری نیست. فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه می شود. لزوماً نظر blog.tbito.com را منعکس نمی کند. هر سرمایه گذاری و کلیه معاملات شامل ریسک است، بنابراین همیشه باید قبل از تصمیم گیری، تحقیقات خود را انجام دهید. ما سرمایه گذاری را که توانایی پرداخت ضرر ندارید، توصیه نمی کنیم.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

احساس بازار

احساس بازار رمزنگاری چیست؟

احساس بازار، و حالات سرمایه گذاران را در مورد یک دارایی در نظر می گیرد. …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x