پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 15:35
Blockchain technology

وزیر پیشین چینی : شرکت های چینی می توانند هدایت بلاک چین را بر عهده بگیرند

وزیر IT سابق کشور چین به این دلیل که شرکت های بسیار پیشرفته ای در این کشور در حال فعالیت در زمینه بلاک چین می باشند، ادعا می کند که این کشور شواهدی را در دست دارد که نشان می دهد که با توجه به پیشرفت این شرکت ها، چین می تواند به عنوان یک پیشگام در زمینه بلاک چین فعالیت خود را داشته باشد.

یکی از کارشناسان برجسته فعال در زمینه اقتصاد دیجیتال که در کشور چین فعالیت می کند، اظهار کرده است که اگر فناوری بلاک چین ده سال است که راه اندازی شده است، هنوز یک فناوری جدید به شمار می رود و در حال بلوغ می باشد. همین مسئله باعث می شود که ما هنوز اطلاعات زیادی از قابلیت های شبکه های بلاک چین نداشته باشیم و اطلاعاتی که در این زمینه داریم می تواند به ما کمک کند تا شرکت های چینی بتوانند رشد خوبی را در این زمینه داشته باشند که در نهایت باعث می شود که چین به عنوان پیشگام در این عرصه شناخته شود. وی در ادامه اظهاراتی که داشته است، می گوید که شرکت های چینی می توانند در آینده اختیار این شبکه را به دست بگیرند و در دنیا به عنوان یک پیشرو شناخته شوند.

 Blockchain

اعداد و ارقام در زمینه پیشرفت بلاک چین در چین چه می گویند؟

طبق گزارشی که از سوی موسسه Securities Daily منتشر شده است، موسسه تحقیقاتی Gyro در بازه زمانی 24 اکتبر 2019 تا 1 سپتامبر 2020 در حدود 345 پروژه که در زمینه بلاک چین و کاربرد آن می باشد را رونمایی کرده است که بیشتر این فناوری ها از کشور چین انتشار پیدا کرده است. این رسانه همچنین در خصوص گزارشی که در این زمینه و شرکت های پیشرو در زمینه بلاک چین منتشر کرده است، به نکات زیر اشاره می کند :

گروه Ant (زیرمجموعه علی بابا)

  • گروه Ant پیشرفت هایی در زمینه فناوری های اصلی بلاک چین را ایجاد کرده است. مکانیزم های اجتماع در کنار پردازش همزمان معاملات سنگین در کنار قراردادهای هوشمند، محاسبات قابل اعتماد، محافظت از حریم خصوصی، راه حل های قابلیت همکاری میان بلاک چین های مختلف و غیره را می توان از مهم ترین این فناوری های ایجاد شده دانست.
  • پیشنهادات Blockchain as a Service را می توانیم یکی دیگر از فناوری های شرکت Ant برای شرکت های کوچک و متوسط دانست که در طرح های رفاه عمومی این شرکت ارائه شده است.
  • می توانیم بیشتر از 100 میلیون تراکنش را در یک شبکه بلاک چین داشته باشیم.
  • این شرکت در زمینه اختراعات بلاک چین در بالاترین سطح جهان قرار گرفته است.

شرکت Tencent

  • Tencent را می توان به عنوان یکی از مهم ترین شرکت ها دانست که از چهار سیستم عامل برای تبادل اطلاعات دولتی از طریق بلاک چین هم اکنون در حال انجام کار می باشد.
  • 10 هزار شرکت چینی در طرح ایجاد شده از سوی این شرکت تحت عنوان اتحاد مالیاتی ثبت نام کرده اند.
  • می توانیم با استفاده از فناوری های این شرکت از بلاک چین با تامین کنندگان انرژی های تجدید پذیر، الکترونیک، سخت افزارهای هوشمند و ساخت و سازهای عمرانی ارتباط بهتری داشته باشیم.

 Blockchain technology

سایت JD.com

  • این شرکت با تمرکز بر Baas طراحی شده است و می تواند راه حل هایی برای مسائل آماده سازمانی و امور دولتی را با استفاده از یک گواهی دیجیتال و همچنین بستر قرارداد که از فناوری قرارداد هوشمند استفاده می کند را ارائه دهد. این امر باعث می شود که نیاز ما به اسناد کاغذی کمتر شود و همچنین در فرایندهای رسمی به میزان 25 درصد در زمینه هزینه ها و طول مدت زمان انجام مراحل صرفه جویی می شود.
  • اپراتورهای شرکت بلاک چین Zhinzhen ادعا می کنند که این سایت توانسته است یک میلیون قرارداد را با شرکت های همکار در این شبکه ایجاد کند و در تلاش است تا به صد ها میلیون امضای الکترونیکی قرارداد در سال دست پیدا کند.
  • این سایت همچنین در خصوص ارائه خدمات بیشتر با شرکت های پارچه، مواد شیمیایی و روغن در حال رایزنی می باشد.

 Blockchain

تحلیل خبر

ورود شبکه بلاک چین به دنیای امروز باعث شده است تا کار ها ساده تر انجام شود و حالا چین است که گوی رقابت توسعه این فناوری را از کشور آمریکا ربوده است. در واقع ما باید انتظار داشته باشیم که در آینده ای نه چندان دور می توانیم به بهترین نتایج در این خصوص دست پیدا کنیم و زندگی ما می تواند روال منظم تر، دقیق تر، امن تر و بهتری را با استفاده از شبکه بلاک چین پیدا کند. این کار باعث شده است تا چین قصد داشته باشد تا به عنوان یک سیاست گذار جهانی در این خصوص فعالیت داشته باشد که قطعا می تواند با توجه به پیشرفت هایی که در این خصوص داشته است، روزی به این جایگاه که توسط وزیر پیشین این کشور بیان شده است دسترسی پیدا کند. این تکنولوژی در زمینه ارز دیجیتال (کریپتو کارنسی) در دسترس شما باشد.

منبع : https://bit.ly/31P4nVz

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x