پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 10:25
enjin

Enjin (انجین کوین) چیست؟ هرآنچه که باید درباره این ارزدیجیتال بدانید

پلتفرم Enjin یک اکوسیستم جامع از محصولاتی است که برای ایجاد، توزیع، ذخیره سازی، تجارت و حتی ادغام دارایی های دیجیتال توکن سازی شده طراحی شده است.

متقاضیان انجین در درجه اول به استفاده از بازی متمرکز شده اند، از این پلتفرم برای ایجاد دارایی های دیجیتال مورد حمایت ENJ استفاده می کنند و از آنها به روش های خلاقانه بهره می برند. از توکن های NFT هنری (نشانه های غیرقابل شگفت انگیز) گرفته تا کوپن های دیجیتال و مواردی که می توان از آنها استفاده کرد. در چندین بازی ویدیویی مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از دارندگان Enjin حتی از این بستر برای تهیه املاک و مستغلات تجاری استفاده می کند.

ارز رمزنگاری شده Enjin (ENJ) خود در بلاکچین Ethereum ایجاد شده است و از طریق ICO که 18.9 میلیون دلار در اواخر سال 2017 جمع آوری کرد، جان گرفت و رشد کرد. با این حال، قدمت آن به سال 2009 برمی گردد که پلتفرم بازی های آن راه اندازی شد.

آنها با استفاده از اولین کاربر و استفاده از آن در حوزه بلاکچین، در صدد ایجاد آخرین پلتفرم توکن سازی نهایی هستند.
پروژه ارز رمزنگاری شده Enjin به عنوان یک اکوسیستم کامل ایجاد شده است که به کاربران خود مجموعه قدرتمندی از محصولات را ارائه می دهد که به هر کسی اجازه می دهد به دنیای بلاکچین بپردازد، صرف نظر از دانش آنها از نحوه کار بلاکچین.

enjin

Enjin چگونه کار می کند؟ موارد استفاده از Enjin

Enjin Coin یک رمز ERC20 است که در شبکه Ethereum ساخته شده است، به این معنی که این پروژه نه تنها معاملات بلکه قراردادهای هوشمند را نیز فراهم می کند. Enjin همچنین یکی از اولین پروژه هایی است که قبل از تصمیم گیری در مورد کار بر روی یک راه حل مقیاس گذاری سفارشی، با نام Efinity، آزمایش Raiden Network، نسخه Ethereum از شبکه Lightning را آغاز کرد. پلت فرم Enjin لیست گسترده ای از ویژگی ها را از طریق API عمومی و کیت های توسعه نرم افزار (SDK) ارائه می دهد.
این ویژگی ها عبارتند از:
ایجاد و مدیریت کالاهای مجازی: ویژگی اصلی که پروژه انجین به کاربران خود ارائه می دهد، توانایی ایجاد و مدیریت کالاهای مجازی است. توسعه دهندگان می توانند ارزهای رمزنگاری شده خود را با پشتیبانی Enjin Coin راه اندازی کنند، که باعث می شود اضافه کردن ارزهای رمزپایه به دنیای بازی ها بسیار ساده تر باشد.
توسعه دهندگانی که با سیستم عامل Enjin کار می کنند، باید از Enjin Coin استفاده کنند. مقدار مورد نیاز علائم NEJ از کیف پول آنها برداشته می شود و در داخل دارایی هایی که ایجاد می کنند قفل می شود، به طور موثر توکن ها از بازار حذف می شود و کمبود ایجاد می شود و یک مورد استفاده مشخص برای رمز ارائه می شود.
Marketplace: یک بازار آنلاین با بیش از 10 میلیون مورد دیجیتال که به کاربران امکان می دهد دارایی های بلاکچین نادر و منحصر به فرد را کشف، و خرید و فروش کنند.
Enjin Beam: یک سیستم توزیع دارایی دیجیتال است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد هزاران NFT ارسال کنند.

بنیانگذاران Enjin چه کسانی هستند؟

Enjin یک پروژه در حال رشد است که توسط ماکسیم بلاگوف، مدیرعامل و ویتک رادومسکی، CTO، بنیان گذاشته شده است. Enjin یک شرکت انتفاعی است که برای اولین بار به عنوان یک پلتفرم بازی در جامعه در سال 2009 شروع به کار کرد. این پروژه ICO را در سال 2017 راه اندازی کرد و در این مدت حدود 18.9 میلیون دلار درآمد کسب کرد. انجین در سال 2018 به صورت آنلاین ارائه شد.

کیف پول انجین

چه چیزی Enjin را منحصر به فرد می کند؟

به گفته بنیانگذار Witek Radomski ، Enjin Coin منحصر به فرد است به گونه ای که هر نشانه ای که با Enjin Platform ضبط می شود مستقیماً توسط ENJ، رمز سیستم عامل پشتیبانی می شود. و این امکان را برای بازی های رمزپایه و بلاکچین و سیستم عامل های واقعی دنیای واقعی فراهم می کند. علاوه بر این، بلاگوو اظهار داشت که این شرکت در حال حاضر بر روی تصویب پلتفرم جدید متمرکز است.

او آینده فردا را تصور می کند که میلیون ها گیمر حتی بدون اطلاع از وجود موارد دیجیتالی با پشتیبانی Enjin Coin را استفاده می کنند. مورد استفاده کامل انجین، همراه با کمبود ذاتی رمز ENJ، یک پیشنهاد ارزشمند برای کل پروژه ایجاد می کند. کریپتومات از سیستم عامل Enjin برای ارائه سیستم پاداش به کاربران خود استفاده کرده است.

چه چیزی به Enjin ارزش می دهد؟

توسعه دهندگان برای ضرب کردن موارد مجازی باید نشانه های ENJ را قفل کنند. هنگامی که یک کاربر این موارد را بدست می آورد، می تواند از آنها استفاده کند، و آنها را معامله کند و یا حتی آنها را با قیمت ENJ بفروشد. علاوه بر این، انجین دارای عرضه محدود است و حداکثر عرضه آن به 1 میلیارد دلار می رسد.

چه تعداد سکه Enjin (ENJ) در گردش وجود دارد؟

سکه Enjin در کل 1.000.000.000.000 توکن ENJ فقط با 823.130،411 توکن ENJ در گردش دارد. داده های فعلی نشان می دهد که 65902 دارنده سکه Enjin وجود دارد. علاوه بر این، بیش از 10 میلیون نشانه ENJ قبلاً از گردش خارج شده و در نشانه های ERC-1155 قفل شده اند که توسط 127،616 جمع کننده نگهداری می شوند.

چگونه کیف پول Enjin را انتخاب کنیم؟

کیف پول های زیادی وجود دارد که می تواند Enjin Token را ذخیره کند زیرا زیرساخت های اطراف نشانه های ERC-20 به خوبی توسعه یافته است. بسته به نیاز آنها به امنیت و عملکرد، کاربران کیف پول مناسب خود را انتخاب می کنند.

سایر اطلاعات فنی

Enjin Token (ENJ) در 8 فوریه 2021 به بالاترین ارزش 0.72 دلار رسید. رشد قیمت در نتیجه گسترش شبکه و افزایش محبوبیت برای این ارز رمزنگاری رخ داد.

چگونه از Enjin استفاده کنیم؟

اگرچه موارد اصلی استفاده از بازار، بازی را در اختیار شما قرار می دهد که ارزش دارایی های درون بازی را تعیین می کند ، انجین همچنین در حال بررسی موارد استفاده در پاداش های وفاداری و بخش های املاک و مستغلات است. به عنوان مثال، همکاری با BMW، ایجاد امتیازات وفاداری است که می تواند برای پرداخت سوخت، عوارض جاده ای و هزینه پارکینگ استفاده شود یا برای ENJ تعویض شود. مشارکت دیگر با گروه LABS توکن سازی املاک و مستغلات است، با انشعابات جزئی، بازار عظیمی را برای سرمایه گذاران خرده فروشی باز می کند.

سازگاری انجین با سیستم عامل های Defi مبتنی بر Ethereum سودمندی بیشتری را فراهم کرده است، به کاربران اجازه می دهد ENJ را برای کسب سود واریز کنند در حالی که دیگران ENJ خود را قرض می گیرند و از طریق قراردادهای هوشمند Ethereum محافظت می شود. ENJ همچنین می تواند در سایر مبادلات نقدینگی در مبادلات غیرمتمرکز اضافه شود تا از فرصت های بیشتر برای تولید محصول بهره مند شود.

موارد استفاده از Enjin

این پروژه با شرکت های چند ملیتی معروف شناخته شده همکاری کرده است، از جمله: Atari با Enjin برای ادغام نام تجاری برجسته در بازی های بلاکچین در سراسر اکوسیستم ENJ با Atari همکاری کرد.

 Enjin با BMW همکاری کرد تا کاربران برنامه BMW Vantage را قادر سازد تا امتیازات پاداش سکه BMW خود را به سکه Enjin تبدیل کنند.

ماکروسافت: ماکروسافت از فناوری Enjin برای اجرای یک برنامه پاداش اجتماعی به نام Azure Heroes استفاده می کند. سامسونگ: Enjin برای ادغام Keystore Blockchain سامسونگ در S10 در کیف پول Enjin با Samsung همکاری کرد.

 Enjin با Unity همکاری کرد تا SDK را راه اندازی کند که 4.5 میلیون سازنده اکوسیستم Unity را برای ادغام بلاکچین در برنامه ها و بازی هایشان آسان کند.

پروتکل Aave: اولین قدم Enjin به فضای DeFi کاربران خود را قادر می سازد نشانه های ENJ را در پروتکل Aave واریز کنند و با اجازه دادن به دیگران به آنها وام بگیرند.

از دسامبر سال 2020، Enjin بیش از 35 برنامه ساز و بازی را به عنوان بخشی از برنامه رسمی Enjin Adopter در اختیار شما قرار داده است و به آنها کمک می کند تا بازی های بلاکچین خود را بسازند و سرمایه گذاری کنند، درآمد کسب کنند و به بازار عرضه کنند.

شرکت های ارز رمزنگاری شده مانند کریپتومات، Binance ، Kyber ، Changelly و سوئیسبورگ از محصولات Enjin’s برای راه اندازی کمپین های بازاریابی مبتنی بر بلاکچین و مشارکت کاربر در ایجاد و توزیع دارایی های بلاکچین مارک دار استفاده کرده اند.

چگونه کیف پول Enjin را انتخاب کنیم؟

کیف پول های زیادی وجود دارد که می تواند Enjin Token را ذخیره کند زیرا زیرساخت های اطراف نشانه های ERC-20 به خوبی توسعه یافته است. بسته به نیاز آنها به امنیت و عملکرد، کاربران کیف پول مناسب خود را انتخاب می کنند.

صرافی کریپتومات مکانی عالی برای ذخیره سازی ENJ شما است، زیرا عملکرد فوق العاده ای (خرید، فروش، مبادله با ارزهای رمزپایه دیگر) را فراهم می کند بدون اینکه هیچ وقت امنیت ایجاد کند. ENJ یک رمز ERC20 است که در بالای بلاکچین Ethereum (ETH) اجرا می شود. بدین ترتیب، استخراج یا سهام گذاری مستقیم ENJ امکان پذیر نیست زیرا هنگام اجرای قرارداد ERC20 ضبط شده است.

Ethereum خود از الگوریتم اثبات کار Ethash استفاده می کند و در حال حاضر می توان ETH را با استفاده از سخت افزار تخصصی در قالب واحدهای پردازش گرافیک (GPU) یا مدارهای مجتمع مخصوص برنامه (ASIC) استخراج کرد. راه اندازی Beacon Chain در دسامبر سال 2020 همچنین مسیر استقرار Ethereum 2.0 را آغاز کرده است ، و از توافق اثبات کار به اثبات سهام اثبات می کند و به دارندگان ETH برای اولین بار اجازه می دهد تا نشانه ها را سهام کنند.

enjinethereum

حداقل سهام مورد نیاز 32 ETH سنگین است، اما توکن ها در ابتدا برای چندین ماه قفل می شوند، اگر نه سال ها تا زمانی که Ethereum 2.0 به طور کامل مستقر شود. در حالی که نمی توان ENJ را مستقیماً لمس کرد، سیستم عامل های شخص ثالثی مانند مبادلات و کیف پول وجود دارد که به شما امکان می دهد رمزهای ENJ را با آنها قفل کنید تا بازدهی کسب کنید، که اغلب به عنوان Soft Staking توصیف می شود. همچنین می توان با واریز رمزهای ENJ بر روی پروتکل های defi مانند Aave و Bancor درآمدزایی کرد.

نتیجه

حداقل می توان گفت که Enjin یک پلت فرم جالب است. رویکرد آن نسبت به گیمیفیکیشن بی نظیر است، زیرا سعی می کند به هر مورد در بازی یا پلتفرم یک ارزش واقعی بدهد. این رویکرد منحصر به فرد تا حدودی پذیرفته شده است و هر روز محبوبیت بیشتری پیدا می کند. علاوه بر این، سیستم عامل قبل از رمز انجین فقط جای انجین را به عنوان یکی از برترین ارزهای رمزپایه تقویت می کند.

سوالات متداول توکن Enjin/ آیا می توانم Enjin Token را استخراج کنم؟

بله، Enjin Token می تواند استخراج شود زیرا از الگوریتم اجماع اثبات کار استفاده می کند. تنظیم استخراج تقریباً مشابه بیت کوین یا سایر ارزهای رمزپایه استخراج شده با واحد ASIC یا GPU است (البته این روش سودآوری کمتری دارد).

آیا می توانم Enjin Token را سهام کنم؟

نه، Enjin Token با الگوریتم اجماع اثبات کار اجرا می شود، به این معنی که شبکه ENJ از استخراج کنندگان به جای استفاده از staker استفاده می کند.

چگونه سکه Enjin بخریم؟

خرید ENJ به آسانی بازدید از صفحه خرید انجین Kriptomat و انتخاب روش پرداخت آسان است. کریپتومات کاربران خود را قادر می سازد تا Enjin را با MasterCard یا Visa، انتقال SEPA ، Skrill ، Neteller یا Sofort خریداری کنند.

چگونه سکه Enjin را بفروشیم؟

اگر از قبل Enjin را در اختیار داشتید و آن را روی کیف پول مبادله Kriptomat نگهداری می‌کردید، می توانید با پیمایش در رابط کاربری و انتخاب گزینه پرداخت دلخواه، به راحتی آن را بفروشید. قیمت سکه Enjin قیمت فعلی Enjin (ENJ) 2.038221 EUR است. حجم معاملات 24 ساعته Enjin 361،711،196 EUR است. در حال حاضر انجین با ارزش بازار 1،902،974،531 یورو در فهرست 49 کل ارزهای رمزپایه قرار دارد. عرضه آن 934،313،757 Enjin و حداکثر است. عرضه 1.000.000.000 ENJ است.

سلب مسئولیت: عقیده بیان شده در اینجا توصیه به سرمایه گذاری نیست. فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه می شود. لزوماً نظر blog.tbito.com را منعکس نمی کند. هر سرمایه گذاری و کلیه معاملات شامل ریسک است، بنابراین همیشه باید قبل از تصمیم گیری، تحقیقات خود را انجام دهید. ما سرمایه گذاری را که توانایی پرداخت ضرر ندارید، توصیه نمی کنیم.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

احساس بازار

احساس بازار رمزنگاری چیست؟

احساس بازار، و حالات سرمایه گذاران را در مورد یک دارایی در نظر می گیرد. …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x