پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 14:25
cToken

cToken چیست؟ و کسب درآمد از آن به چه صورت است؟

روش های زیادی وجود دارد که شما میتوانید وام هایی دریافت کنید که امروز ما درمورد یکی از مدرن ترین روش های وام دهی یا وام گیری که cToken نامیده میشود صحبت میکنیم که  از این راه حل برای سود گیری استفاده کنید. یکی از پلتفرم های وام دهی یا وام گیری که بر بلاکچین اتریوم سوار است، پلتفرم کامپوند بوده که یکی از پلتفرم های وام دهی است.

زمانی که کاربران سرمایه خود را در پروتکل کامپوند میگذراند شروع به دریافت سود های متغیری میکنند. سود های این پلتفرم با هر بلاک اتریوم محاسبه میشود و سرمایه گذاران میتوانند هر زمانی که سرمایه خود را نیاز داشته اند آن را با سود خود به دست بیاروند. در ادامه بیشتر درمورد پروتکل Compound توضیح میدهیم.

cToken چگونه سود میدهد؟

c اول پشت کلمه توکن که کامل شده آن Compound است. Coumpound یک پلتفرم جهت وام دهی و وام گیری به مشتریان خود در بلاکچین اتریوم است. برای اینکه کاربران بتوانند سود دارایی خود را از پروتکل کامپوند بگیرند باید ابتدا سرمایه خود را (که معمولا به صورت ارز دیجیتال است) در استخر وام دهی این پلتفرم قرار دهند و دارایی آن ها در یک قرار داد هوشمند قفل میشود و به جای دارایی آنها با یک نرخ مبادله از قبل تعیین شده توکن های جدید با اسم ctoken تولید میشود و در حساب آنها باقی میماند.

سی توکن ها به کاربر این امکان را میدهند که در طولانی مدت سود دریافت کنند و بتوانند از آنها به عنوان وثیقه نیز برای دریافت وام استفاده کنند و به همراه سودی که از کامپوند دریافت میکنید توکن های comp هم دریافت میکنید که به شما این اجازه را میدهد که رای و نظر های خود را درمورد تغییر این پروتکل بدهید.

cToken

سی توکن (ctoken) چیست؟

پروتکل کامپوند نیز یک توکن مخصوص خود را دارد که به دست یک دارایی دیگر پشتیبانی میشود. زمانی که کاربران ارز دیجیتالی خود را در حساب کاربری خود واریز میکنند به همان اندازه سی توکن دریافت میکنند، همانطور که گفته بودیم این سی توکن ها هم برای وام دهی و هم وام گیری مناسب هستند. کاربران سود خود را با توجه به قیمت سی توکن ها دریافت میکنند.

سود سی توکن ها چگونه محاسبه میشود؟

سود این توکن ها به صورت سالیانه برای هر بلاک محاسبه میشود و کاربران سود خود را با افزایش سی توکن ها به دست میاورند و ارزش سی توکن های او بیشتر میشود به طور مثال: شما 1000 دای در زمانی که نرخ بهره 0.020070 است به استخر وام پروتکل کامپوند وارد میکنید و به جای آنها 49825.61 cdai دریافت میکنید.

شاید برای شما سوال شود که این 1000 دای چگونه به 49825 cdai تبدیل شده. باید در مورد این سوال به شما بگوییم که 100 دای تقسیم بر 0.020070 میشود و تعداد cdai ها مشخص میشود. بعد از چند ماه قیمت هر cdai به 0.021591 میرسد که با محاسباتی ساده میفهمید که دارایی شما به 1074.78 دای رسیده است که شما میتوانید همه ی آن را یا قسمتی از آن را برداشت کنید.

cToken

آیا میتوانcToken ها را انتقال داد؟

انتقال دادن این توکن ها کار ساده ای نیست و به مهارت زیادی نیاز دارد اما امکان پذیر است. شما با این کار سی توکن های حساب خود را کم میکنید و به یک حساب دیگر انتقال میدهید. به طور مثال شما مقداری سی توکن برای دوستتان ارسال میکنید، موجودی شما در پلتفرم کامپوند کم میشود و به حساب کاربری دوستتان اضافه میشود.

همانطور که در کمی عقب تر گفته بودیم این پلتفرم یک پروتکل وام دهی و وام گرفتن است که توانسته در زمینه های زیادی به مردم کمک کند. کامپوند یک امر سود آور برای سرمایه گذاران خود انجام میدهد و این باعث افزایش دارایی آن ها میشود.

ارزش سی توکن ها چگونه بالا میرود؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که میتوان مطرح کرد این است که cToken ها چگونه رشد میکنند. سی توکن ها نیز مانند هر ارز دیجیتالی دیگری معامله میشود و این معاملات باعث بالا رفتن قیمت این توکن میشوند که با افزایش قیمت سی تکن ها دارایی سرمایه گذاران نیز بیشتر میشود. سی توکن ها باعث سود دارایی ما میشوند و ما میتوانیم با استفاده از آنها وام های زیادی نیز دریافت کنیم.

سلب مسئولیت: عقیده بیان شده در اینجا توصیه به سرمایه گذاری نیست. فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه می شود. لزوماً نظر blog.tbito.com را منعکس نمی کند. هر سرمایه گذاری و کلیه معاملات شامل ریسک است، بنابراین همیشه باید قبل از تصمیم گیری، تحقیقات خود را انجام دهید. ما سرمایه گذاری را که توانایی پرداخت ضرر ندارید، توصیه نمی کنیم.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

رمزنگاری

اعتماد در دنیای بی اعتمادی ارز رمزنگاری شده ضروری است

همانطور که ارزآوری رمزنگاری یک نوآوری دگرگون کننده است، مردم همچنان کاربران اصلی هستند و …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x