شنبه , 31 اردیبهشت 1401 - 14:27
BUSD

BUSD چیست؟ تفاوت BUSD با سایر پول های ثابت چیست؟

BUSD یک بیت کوین پایدار تنظیم شده و دارای حمایت مالی است که به دلار آمریکا متصل است. برای هر واحد BUSD، یک دلار آمریکا به عنوان ذخیره در نظر گرفته شده است. به عبارت دیگر، میزان عرضه BUSD با نسبت 1: 1 به دلار آمریکا وابسته است. دارندگان آن می توانند توکن‌های خود را با فیات عوض کنند و بالعکس.

Paxos، مالک پروژه، حسابرسی ماهانه ذخایر BUSD را منتشر می کند. به عنوان یک بیت کوین پایدار، BUSD برای حفظ ارزش بازار پایدار طراحی شده است. به سرمایه گذاران و معامله گران این امکان را می دهد که دارایی با نوسانات کم و بدون نیاز به خروج از فضای رمزنگاری را در بلاکچین داشته باشند.

معرفی

اگر ارز رمزنگاری خود را با Binance خریداری یا معامله کرده اید، احتمالاً قبلاً با BUSD روبرو شده اید. این توکن در بین جفت های معاملاتی Binance که در بورس ارائه می شود رایج است. به طور خلاصه، BUSD به عنوان یک نسخه دیجیتالی از دلار آمریکا عمل می کند و به ارزش آن متصل است.

برای تازه واردان، همیشه مشخص نیست که چرا معامله گران و سرمایه گذاران BUSD را نگه می دارند. نقش BUSD و سایر سکه های پایدار بخشی اساسی از اکوسیستم رمزنگاری است.

BUSD

دقیقاً BUSD چیست؟

BUSD یک Bitcoin پایدار است که توسط Paxos و Binance تاسیس شده است. Paxos از فناوری بلاکچین برای ارائه Stablecoin خود به عنوان یک محصول سرویس به شرکت های خارجی استفاده می کند. در گذشته، آنها یک کوین با ثبات با پشتوانه طلا به نام PAX Gold (PAXG) ایجاد کردند. وزارت خدمات مالی امور خارجه نیویورک هر دو توکن BUSD و PAXG را تنظیم می کند.

در سطح فنی، BUSD یک بیت کوین پایدار است که یک دلار آمریکا را حفظ می کند. مبلغ دلار آمریکا برابر با کل عرضه BUSD توسط Paxos به عنوان ذخیره خود در بانک‌های آمریکایی بیمه FDIC عمل می کند. هنگامی که قیمت دلار آمریکا افزایش یا کاهش می یابد، قیمت BUSD نیز به همان اندازه تغییر می کند. این رایج ترین و سنتی ترین مدل کوین پایدار است.

BUSD سه ویژگی اصلی را برای معاملات ارائه می دهد: قابلیت دسترسی، انعطاف پذیری و سرعت. این رمز از طریق Paxos یا Binance به راحتی قابل دسترسی است. می توانید آنها را از طریق مبادله Binance’s یا خدمات فیات گیت وی خریداری کنید یا مبلغی به دلار آمریکا برای Paxos ارسال کنید تا توکن های جدید BUSD را برای شما ضرب کند.

BUSD همچنین امکان انعطاف پذیری را در اختیار کاربران رمزنگاری قرار می دهد تا بتوانند به سرعت دارایی های خود را بدون حرکت از بلاکچین به دارایی پایدار تبدیل کنند. با استفاده از BUSD، کاربر می تواند به سرعت با پرداخت هزینه های اسمی به سراسر جهان پول ارسال کند.

این رمزارز در سه بلاکچین مختلف وجود دارد: Ethereum ، Binance Smart Chain و Binance Chain. دارندگان بسته به نیازشان می توانند توکن های خود را بین بلاکچین ها عوض کنند. این کار را می توان در صرافی Binance (هنگام برداشت) یا از طریق Binance Bridge انجام داد.

BUSD چگونه کار می کند؟

مکانیسم نگه داشتن BUSD در مقایسه با انواع دیگر پایدار کوین نسبتاً ساده است. هر BUSD با 1 دلار از محل ذخیره قابل مبادله است. با ارسال BUSD شما به Paxos، آنها توکن های شما را می سوزانند و ارز فیات را در اختیار شما قرار می دهند. این مکانیسم عرضه و ذخایر را در نسبت 1: 1 ثابت نگه می دارد.

هر زمان که قیمت BUSD شروع به حرکت به زیر 1 دلار در هر BUSD می کند، معامله گران BUSD را به مقدار زیاد خریداری می کنند. حتی قیمت 0.98 دلار نیز می تواند فرصتی برای سودآوری آنها فراهم کند. پس از خرید مقادیر زیادی BUSD، معامله گران می توانند توکن های BUSD را از طریق پلتفرم Paxos به فیات تبدیل کنند. افزایش تقاضا برای BUSD به طور طبیعی قیمت توکن را به 1 دلار افزایش می دهد و 1: 1 را بازیابی می کند.

BUSD

چگونه BUSD تنظیم می شود؟

رگولاتورهای ایالت نیویورک اقدامات خاصی را در مورد Paxos ، Binance و چگونگی عملکرد پایدار کوین اعمال کرده اند. Paxos همراه با اطمینان از وثیقه کامل بودن رمز ارز، باید به دقت ایجاد و سوزاندن توکن های BUSD را کنترل کند. Paxos همچنین در صورت نیاز به دلیل فعالیت غیرقانونی حق مسدود کردن حساب ها و حذف وجوه را دارد. این اصول همه به منشور اعتماد و قوانین بانکی نیویورک مربوط به پایدار کوین پایبند است.

در قراردادهای هوشمند توکن عملکرد جدیدی وجود دارد که منعکس کننده تنظیم ثبات است: SetLawEnforcementRole. این کد کوچک به Paxos اجازه می دهد تا از اختیاراتی که قبلاً در حمایت از مقررات NYDFS ذکر شد استفاده کند.

چرا مردم از BUSD استفاده می کنند؟

بر اساس ویژگی هایی که قبلاً در مورد آنها صحبت کردیم، BUSD موارد استفاده چندگانه ای برای سرمایه گذاران و بازرگانان رمزنگاری دارد.

از نوسانات قیمت در بازارهای رمزنگاری اجتناب کنید

اکوسیستم رمزنگاری می تواند بسیار بی ثبات باشد. مانند بازارهای مالی سنتی، تقاضا برای دارایی های پایدار در رمزنگاری نیز وجود دارد، به ویژه هنگامی که بازار بیش از حد بی ثبات می شود. با تبدیل دارایی به فیات یا اوراق بهادار، سرمایه گذاران سنتی می توانند دوره بی ثباتی را پشت سر بگذارند. BUSD همین فرصت را برای سرمایه گذاران و بازرگانان رمزنگاری فراهم می کند.

بدون نیاز به تبدیل به فیات، سود خود را قفل کنید

وقتی کسی بخواهد از یک سرمایه گذاری خارج شود و سود خود را تأمین کند، BUSD راهی برای این کار فراهم می کند. برای انتقال وجوه فیات به حساب بانکی خود از صرافی نیازی به انتظار نیست. اگر تصمیم دارید وارد موقعیت جدیدی شوید یا دارایی دیگری بخرید، دیگر نیازی نیست که صبر کنید تا حساب خود را با بودجه های جدید فیات شارژ کنید.

Arbitrage

BUSD یک پایدار کوین محبوب Bitcoin در زنجیره هوشمند Binance و بسیاری از سازندگان بازار خودکار (AMM) است. هنگامی که قیمت بین AMM های مختلف متفاوت است، این مجموعه های نقدینگی ممکن است فرصت های آربیتراژ را فراهم کنند. برگزاری BUSD به داوران اجازه می دهد تا به سرعت بین صرافی ها حرکت کرده و از استقبال گسترده BUSD در سیستم عامل های مختلف استفاده کنند. همانطور که قبلاً ذکر شد، ممکن است از طریق خرید BUSD و واریز آن برای فیات، فرصت های آربیتراژ نیز وجود داشته باشد.

تفاوت BUSD با سایر پول های ثابت چیست؟

به چند دلیل قابل توجه، BUSD با سایر کوین های ثابت در بازار متفاوت است. اول از همه، BUSD بخشی از دسته پول‌های ثابت است که توسط فیات پشتیبانی می شود. همچنین پول های ثابتی با پشتیبانی رمزنگاری وجود دارد که از دارایی های رمزنگاری شده برای ذخایر خود استفاده می کنند.
همچنین پول های ثابت الگوریتمی بدون هیچ گونه وثیقه وجود دارد. این پروژه ها سعی می کنند با استفاده از الگوریتم هایی برای ایجاد و سوزاندن توکن ها، میزان ثبات Bitcoin را کنترل کنند.

اما BUSD چه تفاوتی با سایر ارزهای ثابت با پشتیبانی فیات دارد؟

یک نکته اساسی این است که Paxos ممیزی های منظمی را منتشر می کند که نشان می دهد ذخایر دلار آمریکا با عرضه BUSD 1: 1 مطابقت دارد.

شرکت حسابداری Withum این حسابرسی ها را به عنوان بخشی از الزامات BUSD به عنوان ارز رمزنگاری شده به پایان می رساند. هر پروژه ای این کار را نمی کند و برخی از پول های ثابت با پشتیبانی از فیات ممکن است تمام اندوخته هایی را که ادعا می کنند نداشته باشند.

به عنوان مثال، پرونده ای توسط دادستان کل نیویورک نشان داد که ذخایر پایدار Bitcoin Tether (USDT) 100٪ فیات پشتیبانی نمی کند. این کشف در تناقض مستقیم با گفته های قبلی گفته شده توسط Tether بود.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

فارکس

تجارت فارکس چیست؟ (قسمت اول)

فارکس از نظر حجم معاملات و نقدینگی بزرگترین بازار جهان است. کارگزاران، مشاغل، دولت ها …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x