پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 17:46
بیت کوین به وال استریت رسید

بیت کوین به وال استریت رسید

در یک بیانیه مطبوعاتی در روز پنجشنبه S&P ، بیت کوین و سایر آلت کوین ‎ها را به عنوان ” یک کلاس دارایی در حال ظهور ” توصیف کرد. حالا بیت کوین‎ ها و سایر آلت‎ کوین ‎ها در حال ضربه‎ زدن به دارایی‎ های وال استریت هستند و به ناچار باید راهکار دیگری برای آن پیدا کرد.

S&P داو جونز از راه اندازی شاخص‎های رمزنگاری در سال 2021 خبر داد. در آخرین اقدام بزرگ مالی سنتی برای استفاده از ارزهای رمزنگاری در سال آینده 550 سکه با شاخص‎های جدید ظهور خواهند کرد.

  این شرکت با Lukka،که یک کمپانی ارائه دهنده داده در زمینه بلاکچین در ایالات متحده می‎باشد، برای راه اندازی شاخص‎ ها که 550 ارز رمزپایه گزارش شده را پوشش می‎دهد، همکاری خواهد کرد. پیتر رافمن، رئیس جهانی نوآوری و استراتژی S&P در بیانیه مطبوعاتی اظهار داشت: ” با تبدیل دارایی ‎های دیجیتالی مانند ارزهای رمز نگاری شده به یک کلاس دارایی که به سرعت در حال ظهور است، و دارای ویژگی ‎هایی از قبیل زمان بندی مستقل برای معیارهای خود، قابل اعتماد و کاربر پسند بودن، پدیده مناسبی برای سرمایه گذاری به نظر می‎رسد. “

همچنین اضافه کرد که: ” ما همکاری با لوکا را که در بخش خدمات داده‎ های دارایی‎ دیجیتال پیشتاز است، ادامه می‎دهیم تا شفافیت بیشتری را در این بخش نوپا ایجا کنیم. “

وال استریت و بیت کوین

بیت کوین سرمایه نهایی در بازار سرمایه انگلیس

نایجل فراژ عضو سابق پارلمان اروپا درباره بیت کوین چنین گفت: ” بیت کوین یک سرمایه گذاری نهایی ضد قفل است. “

در 27 نوامبر، فراژ در نشست یک مصاحبه ویدیوئی با سم وولکرینگ درباره تمام وجوه سرمایه گذاری در بازار رمزنگاری شده صحبت کرد. در این مصاحبه او عطش دولت برای چاپ بی رویه‎ ی پول در مواجهه با چالش همه گیری بیماری کرونا را نقد کرد و به تمسخر این رویه پرسرعت و مشکلاتی که در آینده دامن گیر ارز سنتی خواهد شد، پرداخت و اعلام کرد بهترین واکنش به این بی سامانی‎ ها تجمع در بازار ارزهای دیجیتال خواهد بود. با این وجود روزنامه فایننشیال تایمز این جهت گیری را به شدت به سخره گرفت.

او در جایی دیگر بیت کوین را “ the Ultimate anti-lock down investment “ سرمایه گذاری نهایی ضد قفل نامیده است. که البته هم نام تجاری حزبی است که به تازگی راه اندازی کرده است. فراژ، تاجر پیشین کالا به مخاطبان خود می‎گوید با دستیابی به آزادی سیاسی دنیای دیجیتال زمان آن رسیده که پول و سرنوشت خود را به دست بگیرید و آزادانه برای آن تصمیم گیری کنید.

مصاحبه ویدیوئی فراژ با وولکرینگ ظاهرا اولین مصاحبه در این مجموعه است که، بینندگان را در رابطه با نحوه خرید ارز رمزنگاری شده، نحوه ذخیره سازی و ایمن نگه داشتن آن آموزش می‎دهد.

بیت کوین

موسسات بیمه بیت کوین و رشد بیت کوین

موسساتی که تحت عنوان GBTC  مسئول رسیدگی به حقوق بیمه 19 هزار دلار بیت کوین هستند، با وجود تحلیل و ارزیابی بازار 6 ماهه اخیر و رشد و افزایش ارزش بیت کوین با افزایش تقاضا مواجه شدند.

حق بیمه آن ‎ها در سوم دسامبر به بیش از 30 درصد رسیده است. این نشان می‎دهد که بیت کوین با ادغام قیمت خود به بازار بالای 19 هزار دلار در بالا بردن تقاضای نهادی خود به شدت موفق بوده است.

Grayscale BTC Trust وسیله‎ای سازمانی است که در ایالات متحده از طریق بازارهای خارج از بورس قابل تجارت است. و سرمایه گذاران معتبر و نهادی معمولا از اعتماد آن برای ایجاد سرمایه گذاری در بازار بیت کوین استفاده می‎کنند.

چرا موسسات GBTC در حال افزایش حق بیمه خود هستند ؟

این موسسات در واقع مسئول خرید بیت کوین در ایالات متحده آمریکا می‎باشند و حالا صندوق‎ های قابل معامله در بورس و بیت کوین با کمبود مواجه شده ‎اند. هر سهم اعتماد نشانگر 0.00095346 بیت کوین است. از این رو خرید یک سهم از GBTC مانند خرید سهم 0.095 درصد از یک بیت کوین است.

از تاریخ 3 دسامبر، GBTC در بازارهای خرده فروشی و بازار با ارزش 23.39 دلار معامله می‎شود. بیت کوین در حدود 19.250 دلار معامله می‎شود که در این صورت 0.095 درصد از 1 بیت کوین برابر با ارزش حدودا 17.33 دلار است. این بدان معناست که تقریبا GBTC 35 درصد گرانتر از ارزش خرید فعلی بیت کوین در بازار تمام می ‎شود.

در تاریخ 3 دسامبر ارزش بیت کوین پس از بسته شدن بازار ایالات متحده آمریکا از 19 هزار دلار به 19.250 دلار افزایش یافت. وقتی این اختلاف کسر شود حق بیمه فعلی حدود 25 تا 30 درصد خواهد بود. قابل توجه است که این بالاترین حد از زمان ماه ژوئن خواهد بود.

با این تفاسیر قیمت ‎های خاکستری شامل حق بیمه نمی‎شوند. حق بیمه در بازار دیجیتال همچون سایر بازارهای عمومی ایالات متحده می‎باشد. و افزایش قیمت آن تنها یک معنی می‎دهد و آن این است که موسسات و سرمایه گذاران معتبر بیشتری از طریق GBTC در حال جمع آوری بیت کوین هستند.

بیت کوین

اگرچه حق بیمه فعلی همچنان در حال افزایش است اما با یادآوری سال 2017 متوجه میشویم هنوز به بالاترین حد خود نیز نرسیده است. و این تنها نشان می‎دهد تجمع بیت کوین هنوز جای خالی زیادی برای سرمایه گذاران خرد و کلان و نهادی دارد.

زمانی که حق بیمه افزایش میابد در واقع راوی روند صعودی و افزایش کلی اشتهای سرمایه گذاران ایالات متحده در بازار بیت کوین است. در نتیجه مقدار بیت کوین متعلق به گری اسکیل طی ماه‎ های اخیر به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. بر اساس آخرین گزارش، در حال حاضر سرمایه بیت کوین موجود در این سازمان به 10.19 میلیارد دلار می‎رسد. در واقع حتی دو برابر بیشتر از بیت کوین استخراج شده در ماه نوامبر توسط Grayscale  خریداری شده.

موسسات در حال پیشی گرفتن از هم در بازار بیت کوین هستند 

  در کنار افزایش مداوم تقاضا برای بیت کوین تراویس کلینگ، مدیر صندوق سرمایه گذاری Ikigai، اشتراک‎ هایی را بین اوج قیمت روزهای گذشته و ورود موسسات جدید به این بازار بیان می‎کند.

  کلینگ با استناد به نمودار قیمت بیت کوین نسبت به اخبار سازمانی بیان کرد که موسسات مهمی مانند: JPMorgan, Blackrock, Citibank, Chase, Guggenheim با اظهار نظرات مثبت در ارتباط با بیت کوین باعث پیشرفت ارزش آن در ماه اخیر و حتی پیشرفت بالقوه‎ ای در هفته آخر نوامبر شدند.

  در تاریخ 1 دسامبر او اذعان کرد که: ” من این نمودار را حمله سنتی می‎نامم. ما بیش از 3 سال درباره یک گله صحبت کرده‎ ایم. گله ‎ای که نیاز به پوشش در برابر خطرات شغلی دارد. حالا تعریف آنها مثل تعریف سرمایه گذاران وفادار و قدیمی این بازار نیست اما جیب های عمیقی دارند و سرمایه آن‎ ها چسبناک است. و الان بیت کوین تازه آغاز به کار کرده است.

  برخلاف چرخه‎ های گاو نر پیشین حالا موسسات فعالانه در رالی فعلی بیت کوین شرکت دارند. اگرچه ممکن است درگیری موسسات انباشت بیت کوین و نهنگ ‎هایی که قصد فروش خواهند داشت به بی‎ ثباتی بازار دامن بزند. “

بیت کوین

وال استریت ژورنال نیز صفحه اول خود از بیت کوین چه می‌گوید؟

  وال استریت جورنال یکی از مهم‎ترین و پرنفوذترین روزنامه‎ های اقتصادی-سیاسی جهان است که در خیابان ئال استریت در نیویورک ایالات متحده آمریکا قرار دارد. که از قضا پرمخاطب‎ترین روزنامه انگلیسی زبان در دنیا می‎باشد.

در تاریخ 23 نوامبر سال 2020 این روزنامه در صفحه اول خود مقاله‎ای در ارتباط با بیت کوین منتشر کرد که در آن میگفت بیت کوین سرمایه گذاران بیلیونر وال استریت مانند  Paul Tudorو   Stanley Druckenmiller  را به خود جلب کرده است.

وال استریت ژورنال درباره بیت کوین می‎گوید :

  متن این مقاله به شرح زیر می‎باشد:

” بیت کوین دوباره موفق شده به رکورد معامله خود که توسط گروهی از خریداران بزرگ حمایت می‎شود، نزدیک شود. دنیای ارزهای دیجیتال موفق به جذب سرمایه گذاران بزرگی مانند Paul Tudor Jones  و Stanley Druckenmiller شده است.

  بیت کوین حالا یکی از موضوعات داغی است که درباره آن مدام در برنامه رادیویی ورزشی Boomer Esiason  صحبت می‎شود. “

این مقاله که توسط پل ویگنا و آنا هرتنشتاین در 23ام نوامبر سال 2020 در صفحه اول روزنامه وال استریت ژورنال که درباره بیت کوین نوشته شد به شرح زیر ادامه دارد:

” در هفته اخیر بیت کوین به بالای 18 هزار دلار صعود کرد تا با رکورد پیشین خود معاشقه کند. یک تجمع خیره کننده و جذاب که توسط گروه جدیدی از خریداران حمایت می‎شد. خریدارانی که همواره به دنبال فرصتی برای سودهای بزرگ بوده‎اند.

طبق داده‎های CoinDesk این ارز دیجیتال در روز جمعه 20 نوامبر 2020، به بالاتر از ارزش 18.965 دلار معامله شد. حدود کمتر از 4 درصد از بالاترین رقم خود که در دسامبر سال 2017 تعیین شده بود، یعنی 19.738 دلار. این ارز رمزنگاری شده تنها در یک ماه گذشته بیش از 50 درصد رشد کرده است.”

این مقاله نشان دهنده مجذوب شدن سرمایه گذاران بازار سنتی به ارزهای رمزنگاری شده است. بر اساس سرمایه گذاری مدیران Hedge fund  و Grayscale وال استریت جورنال تاکید کرد که سرمایه گذاران خرد  حالا می‎توانند در این بازار سرمایه گذاری کنند.

این گزارش همچنان اشاره میکرد که تنها در سه فصل از سال 2020 ارزش بیت کوین به قیمتی برابر با 1.6 بیلیون دلار رسیده است. این در حالی است که در مقایسه با تمام سال 2019 ارزش بیت کوین برابر با 555 میلیون دلار بوده است.

همچنین حمایت عجیب PayPal و خرید و فروش بیت کوین آن می‎تواند حرکتی کاملا انفجاری در بازار ارز دیجیتال باشد.

در همان روز Dan Shulman  از داده‎های موجود بازار پیشبینی کرد که به زودی برای قبول کردن حضانت بیت کوین با کمبود آن در بازار ارزهای دیجیتال مواجه می‎شویم و این یک انفجار در کل بازارهای ارزهای دیجیتال چه بیت کوین و چه آلت کوین ‎ها را رقم خواهد زد.

همچنین اضافه کرد که با کم رنگ شدن و ناپدید شدن آهسته پول کاغذی و نحوه انتقال مالی مردم عام و از بین رفتن تقاضاها برای استفاده از پول کاغذی بانک‎های مرکزی به خصوص حالا که در جایگاه بازنشستگی قرار گرفته‎اند ممکن است به جایگزین کردن پول سنتی با ارزهای دیجیتال و رمز نگاری شده فیات نیاز پیدا کنند.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x