پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 16:59
اخبار بیت کوین

شوک بازار در زمینه بیت کوین، دادگستری آمریکا 69370 بیت کوین را ضبط کرد

در طول روز های گذشته، اخباری که در دنیای اقتصاد و سرمایه گذاری منتشر می شود نشان دهنده ضبط یک میلیارد دلار بیت کوین توسط دولت آمریکا می باشد.

فعالانی که در بازار در این زمینه فعالیت می کنند نیز سناریوهای مختلفی را در زمینه اقدامات بعدی و کاهش یا افزایش نرخ ها بیان می کنند که دانستن آن برای سرمایه گذاری در بازار این ارز دیجیتال می تواند اهمیت بسیار زیادی داشته باشد.

تحقیقاتی که در زمینه ردیابی معاملات مربوط به کریپتو کارنسی و رمز نگاری بوده است، در روز 3 نوامبر، میزان بسیار زیادی از دارایی های بیت کوین توسط دولت آمریکا ضبط شد. به گفته بسیاری از تحلیل گران عرصه اخبار، این شوک به عنوان بزرگترین شوک بازار در زمینه بیت کوین و ارز دیجیتال شناخته می شود. پس از این اقدام دولتی در آمریکا، اکنون دولت ایالات متحده آمریکا به عنوان پنجمین نهادی به شمار می رود که ارز دیجیتال بیت کوین را کنترل می کند و سومین نهاد ثروتمند از لحاظ این کریپتو کارنسی به شمار می رود.

علاوه بر تمامی این مسائل، اسنادی که در دادگاه ها منتشر شده است، نشان دهنده آن است که دادگستری آمریکا حدود 69370 بیت کوین را ضبط کرده است و همچنین مقادیر بسیار زیادی از بیت کوین کش، بیت کوین گلد و بیت کوین با نشان BSV را نیز ضبط کرده است.

بیت کوین

نظر تحلیلگران بازار ارز دیجیتال در مورد خبر ضبط  حدود 69370 بیت کوین

بسیاری از افراد و تحلیل گران بازار ارز دیجیتال تصور می کنند که این BTC کشف و ضبط شده، در آینده ای نه چندان دور به صورت کامل به حراج گذاشته می شود و باید در این مورد صبر کنیم و ببینیم که این میزان کشف شده از بین خواهد رفت یا به فروش خواهد رسید؟

این سوالی است که شاید برای شما هم پیش آمده باشد ولی جای نگرانی نیست چرا که تمامی این گزینه ها برای این ارز دیجیتال دارای منافع بسیار زیادی بوده و در نهایت می تواند باعث افزایش قیمت این ارز دیجیتال شود.

طبق گزارشی که در این خصوص توسط Binance Research ارائه شده است نیز به این مسئله اشاره می کند که شاید دلیل افزایش قیمت بیت کوین در روز های اخیر، نه انتخابات ریاست جمهوری، بلکه توقیف این میزان از کریپتو کارنسی BTC می باشد.

این منبع خبری همچنین عنوان کرده است احتمالا پس از برگزاری دادگاه های مربوط به این توقیف و همچنین دریافت مجوزهای لازم، بیت کوین توقیف شده در بازار این ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری عرضه خواهد شد. باید بدانید که این مسئله می تواند تاثیر بسیار زیادی روی قیمت بیت کوین داشته باشد.

این خبر در حالی نوشته می شود که ساعت 10.33 دقیقه محلی واشنگتن دی سی و در حال حاضر قیمت ارز دیجیتال بیت کوین با 8 درصد افزایش روزانه و 18 افزایش هفتگی با قیمت 15600 دلار معامله می شود. این در حالی است که در زمان انتشار اولیه این خبر، ارز دیجیتال بیت کوین در حدود قیمتی 15900 می باشد و باید رفتار بازار را در واکنش به این خبر در ادامه مشاهده کنیم.

 اخبار بیت کوین

تمامی این اتفاقات بازار بیت کوین چطور اتفاق افتاد؟

همانطور که وب سایت Cryptonews نیز اعلام کرده است، دو روز پیش حدود 6939 واحد بیت کوین وارد محیط تاریک سایت Silk (محیط خرید و فروش مواد مخدر در دیپ وب) شد که این اتفاق در حدود 5 سال گذشته روی نداده بود. دادستان ایالات متحده آمریکا از بخش شمالی کالیفرنیا نیز در اعلامیه ای که ارائه کرد، می گوید که :

پیگرد قانونی برای بنیانگذار این سایت در سال 2015 باعث شد که یک میلیارد دلار از اموال وی از بین برود. این پول کجاست؟ شکایت هایی در این زمینه مطرح شد و در نهایت ما توانستیم این حدود بیت کوین را دریافت کنیم و بر این اساس ما توانستیم با ردگیری این میزان بیت کوین انتقال داده شده، در نهایت به منابع دسترسی پیدا کنیم.

محققانی که در این زمینه در حال فعالیت هستند، متوجه شده اند که یک شرکت صوری برای بیت کوین راه اندازی شده بوده است که قبلا برای سایت Silk Road مورد استفاده بوده و در نهایت نیز توسط ایالات متحده کشف نشده بود و حالا زمان آن رسیده است که این میزان بیت کوین کشف شده در اختیار این دادگاه قرار گیرد.

دولت آمریکا همچنین ادعا می کند که از هویت فردی که آدرس اولین بیت کوین را ایجاد کرده است کشف کرده و طبق قوانین بین ایالتی که در آمریکا به رسمیت شناخته می شود، در نهایت به فرد مذکور دسترسی پیدا خواهد کرد.

بیت کوین

کلام آخر

برای کسانی که می خواهند در زمینه بیت کوین سرمایه گذاری داشته باشند، اخبار جابجایی یا آزاد سازی ناگهانی بیت کوین می تواند اهمیت بسیار زیادی داشته باشد.
با توجه به تحلیل هایی که در آینده و با توجه به سیاست دولتی این کشور نسبت به آزاد سازی یا از بین بردن این میزان بیت کوین می تواند اتخاذ شود، به نتیجه گیری دقیق تری در زمینه این ارز دیجیتال خواهیم رسید.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x