پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 14:47
BETH

BETH چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟ آیا ارزش BETH بیش از ETH است؟

BETH یک نسخه توکن شده از ETH است که در Binance منتشر شده است. این یک روش ساده برای شرکت در ETH 2.0 Beacon Chain است. با نگه داشتن آن، حق دریافت پاداش های کسب شده توسط گره staking Binance ETH 2.0 را دارید. اما این همه ماجرا نیست شما می توانید از آن به چندین روش دیگر در پلتفرم Binance و Binance Smart Chain (BSC) استفاده کنید.

معرفی

ETH می تواند از قبل در این زنجیره جدید نقش داشته باشد. (BETH) به شما امکان می دهد بدون از دست دادن انعطاف پذیری در برداشت ETH خود در هر زمان، به راحتی در ETH staking شرکت کنید.

BETH چیست؟

BETH نسخه توکن سازی شده ETH استیک شده است که نشان دهنده یک ETH در Binance است.

آیا Ethereum از Proof of Work (PoW) یا همان اثبات سهام استفاده نمی کند؟

به عنوان بخشی از ETH 2.0  ،Ethereum به طور کامل به Proof of Stake (PoS) (اثبات سهام) تغییر می یابد.

به دلیل پیچیدگی بروزرسانی ها، این قسمت در چندین مرحله ارائه می شود. اولین قدم راه اندازی آنچه به عنوان Beacon Chain نامیده می شود، است که پس از اجرای کامل، هسته اصلی آن برای Eth2 خواهد بود. Beacon Chain هم اکنون در حال اجرا است و از مارس 2021 بیش از 3.5 میلیون ETH امنیت آن را تأمین می کند.

قرارداد سپرده گذاری برای Beacon Chain فقط یک طرفه کار می کند. این بدان معنی است که کاربران می توانند واریز کنند، اما تا زمان راه اندازی کامل ETH 2.0 نمی توانند برداشت کنند. این ممکن است سالها طول بکشد. علاوه بر این، آنها فقط می توانند به میزان 32 ETH سپرده گذاری کنند.

تمام آن ETH در Beacon Chain پاداش های قابل توجهی دریافت کرده است. اما اگر می خواهید از ETH خود در جای دیگری استفاده کنید چه می کنید؟ Binance دارای یک بازار spot BETH / ETH است، جایی که می توانید دوباره BETH خود را به ETH تبدیل کنید.

نحوه استفاده از BETH

از چندین روش می توانید از BETH استفاده کنید. یکی از آنها صرفاً نگه داشتن آن روی Binance و لذت بردن از پاداش های جالب است. همچنین می توانید BETH خود را به Binance Smart Chain (BSC) پس بگیرید و از آن در برنامه های DeFi استفاده کنید. بیایید نگاهی به گزینه های مختلف بیندازیم.

BETH در Binance Launchpool و Liquid Swap

اگر BETH خود را در Binance نگه دارید، می توانید از آن برای کسب پاداش اضافی استفاده کنید. به عنوان مثال، پروژه های Launchpool گاهی از BETH به عنوان یکی از سکه های موجود برای واریز استفاده می کنند. شما به سادگی BETH خود را در Launchpool قفل می کنید و یک توکن تازه راه اندازی شده کسب می کنید که نقدینگی فوری را از صرافی بایننس دریافت می کنید.

BETH در مبادله لیکویید Binance

از BETH در Binance Liquid Swap استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید با تهیه نقدینگی به مجموعه نقدینگی ETH / BETH پاداش کسب کنید. توجه داشته باشید که می توانید ETH ، BETH یا هر دو را به گروه نقدینگی اضافه کنید. اما اگر هر دو را اضافه کنید، هزینه ای پرداخت نخواهید کرد.

BETH در پروتکل های وام دهی

گزینه دیگر سپرده گذاری BETH در بازار پول مانند ونوس و کسب بازده یا استفاده از آن به عنوان وثیقه برای گرفتن وام های دیگر است.

BETH در PancakeSwap

همچنین می توانید نقدینگی جفت BETH / ETH را در PancakeSwap تأمین کرده و CAKE دریافت کنید. توجه داشته باشید که از آنجا که PancakeSwap مشابه Uniswap کار می کند، برای تهیه یک مقدار معادل از دو توکن، به نسخه توکن شده ETH در BSC نیز نیاز خواهید داشت.

یک مزیت تأمین نقدینگی به این مجموعه این است که از آنجا که قیمت های BETH و ETH برابر یا بسیار مشابه هستند، در مقایسه با سایر استخرها کمتر در معرض ضرر غیرمستقیم قرار می گیرید.

BETH در جمع کننده های عملکرد

در آخر، شما می توانید از BETH در یکی از جمع کننده های عملکرد در BSC استفاده کنید. شما BETH خود را واریز می کنید، و پروتکل به طور خودکار سعی می کند بهترین فرصت های عملکرد را برای شما پیدا کند. Beefy و Autofarm دو نمونه از BETH هستند.

آیا ارزش (BETH) بیش از ETH است؟

اگر در بازار Binance به بازار BETH / ETH بروید، خواهید دید که BETH با ETH نسبت 1: 1 معامله نمی کند. حتی اگر هر BETH نشان دهنده 1 ETH سهام باشد. چرا؟ خوب، پاسخ کوتاه این است که آنها یک دارایی نیستند. کشف قیمت بین BETH و ETH کاملاً به بازار بستگی دارد. به یاد داشته باشید، BETH نسخه توکن سازی شده ETH استیک شده است.

به همین ترتیب، BETH پیامدهای متفاوتی نسبت به ETH دارد. این واقعیت که با قیمت متفاوتی معامله می شود، به این معنی است که بازار کیفیت آن را متفاوت از ETH تعیین می کند. BETH در حال حاضر برای ETH قابل استفاده نیست، به این معنی که انعطاف پذیری کمتری نسبت به ETH برای آن وجود دارد. در عین حال، این دارنده را قادر به گرفتن پاداش می کند.

کلام آخر

BETH یک نسخه توکن شده از ETH است که در Binance منتشر شده است. شما می توانید بدون نگرانی در مورد نیازهای فنی، راه اندازی و نگهداری گره staking ETH 2.0، جایزه های ETH 2.0 را کسب کنید. جدا از این، چندین روش برای کسب بازده اضافی با استفاده از برنامه های DeFi در زنجیره هوشمند Binance وجود دارد.

سلب مسئولیت: عقیده بیان شده در اینجا توصیه به سرمایه گذاری نیست. فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه می شود. لزوماً نظر blog.tbito.com را منعکس نمی کند. هر سرمایه گذاری و کلیه معاملات شامل ریسک است، بنابراین همیشه باید قبل از تصمیم گیری، تحقیقات خود را انجام دهید. ما سرمایه گذاری را که توانایی پرداخت ضرر ندارید، توصیه نمی کنیم.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

فارکس

تجارت فارکس چیست؟ (قسمت اول)

فارکس از نظر حجم معاملات و نقدینگی بزرگترین بازار جهان است. کارگزاران، مشاغل، دولت ها …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x