شنبه , 13 آذر 1400 - 7:34
/ارزدیجیتال Import using digital currency

اصلاح قوانین در ایران و واردات با استفاده از ارز دیجیتال

ایران به تازگی به کشورهایی پیوسته است که به دنبال استفاده گسترده از رمز ارز ها می باشد و می توان گفت که این رمز ارز دارای اهمیت بسیار زیادی است. در این مقاله قصد داریم اخباری را پوشش دهیم و سپس آن را تحلیل کنیم که با تغییرات قانون مربوط به واردات، به وارد کنندگان این امکان را می دهد تا بتوانند از ارز دیجیتال برای واردات استفاده داشته باشند. در این مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر در این خصوص با شما صحبت کنیم.

ایرنا در روز های اخیر یک مقاله را منتشر کرده است که در اوایل هفته جاری گزارشی را مطرح می کند که کابینه کشورمان در حال آن هستند تا دارایی های دیجیتال و قوانین مربوط به آن را اصلاح کنند تا در نهایت به وارد کنندگان و همچنین بانک مرکزی ایران این اجازه را بدهند که از ارز دیجیتال برای واردات استفاده کنند.

CBI یا همان بانک مرکزی ایران در روز های گذشته نیز این پیشنهاد را به کابینه کشورمان داده بوده است و این مسئله به معنای آن است که بتوانیم از ارز رمز نگاری شده یا کریپتو کارنسی در واردات استفاده کنیم و همچنین تامین بودجه واردات از این طریق انجام شود که قطعا می تواند برای کشورمان بسیار مهم باشد و همچنین یکی از مهم ترین اخبار حوزه ارز دیجیتال شناخته می شود.

ارز دیجیتال/cryptocarnecy

ارز دیجیتال برای واردات چطور تامین می شود؟

به طور کلی می توان گفت که مبادله برای واردات از طریق ارز دیجیتال به صورت مستقیم میان بانک مرکزی و ماینرهای ارز دیجیتال انجام می شود. سپس این بانک نسبت به تامین بودجه برای واردات اقدام می کند و کشور می تواند از تمامی کشورهای دنیا نسبت به واردات محصولات و کالاهای اساسی و سایر انواع واردات استفاده داشته باشد. این خبر اما به معنای آن نیست که ماینرهای ارز دیجیتال می توانند بدون هرگونه محدودیت نسبت به فروش و خرید با بانک مرکزی اقدام کنند و باید بدانیم که این ارز دیجیتال به صورت محدود به صورت ماین شده در دسترس بانک مرکزی قرار داده می شود و سپس وارد کننده می تواند از این اعتبار برای واردات محصولات مورد نیاز اقدام کند.

استفاده از ماینر و همچنین استخراج ارز دیجیتال نیز کاری است که نیاز به میزان انرژی الکتریکی بسیار زیادی دارد و از این روی وزارت نیرو سیاست های خود را در زمینه ماینینگ ارز دیجیتال اعلام خواهد کرد تا بتوانیم نسبت به واردات بهتر اقدام کنیم.

cryptocarnecyارز دیجیتال

چرا این خبر می تواند برای مردم مهم باشد؟

تحریم های آمریکا بسیار ظالمانه است و باعث شده است تا معیشت مردم با خطر مواجه شود و از این روی می توانیم مشکلات ناشی از این تحریم ها را به واسطه ارز دیجیتال دور بزنیم و می توانیم واردات را داشته باشیم که قطعا می تواند برای مردم از اهمیت بسیار زیادی باشد. البته باید بدانید که ماینینگ ارز دیجیتال در سال های گذشته آزاد و ما می توانیم از ارز دیجیتال استفاده داشته باشیم. این در حالی است که وزارت نیرو هنوز در حال تدوین سیاست های خود در این زمینه می باشد و باید بدانیم که در نهایت به کجا خواهیم رسید. این روش برای دور زدن تحریم و پرداخت های مربوط به واردات دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد.

 بیت کوین

تحلیل خبر

اقتصاد در حال گذار از ارزهای مربوط به کشورها و روی آوردن به انواع رمز ارز ها یا همان کریپتو کارنسی ها می باشد. در واقع با توجه به اخباری که در این زمینه مطرح شده است می توانیم انتظار داشته باشیم که ارز دیجیتال از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد و کشور ما می تواند با استفاده از این شیوه ها، تحریم های بانکی را دور زده و واردات را از کشورهای اروپایی، آسیایی و همچنین سایر کشورهایی که مایل به همکاری با ایران هستند ولی از تحریم های مالی هراس دارند میسر کند.

 می توان گفت که بازار ایران می تواند جذابیت بسیار زیادی برای بسیاری از کشورها و برندها داشته باشد که پس از این اخبار می توانند شانس ورود دوباره به ایران را داشته باشند. البته باید بدانیم که مسئولان احتمالا برای ابتدای این طرح، واردات کالای اساسی مانند غذا و دارو را در راس سیاست خود قرار دهند تا معیشت مردم با اختلال همراه نشود.

کلام آخر

در این اخبار اطلاعاتی را در زمینه واردات از طریق ارز دیجیتال را با شما در میان گذاشتیم که می تواند برای شما جذاب باشد. در واقع دولت به دنبال آن است که تحریم ها را دور زده و معیشت مردم را که به دلیل تحریم ها با مشکل مواجه شده اند را برطرف کند. شاید حالا وقت آن شده است که ماینینگ را در دستور کار خود قرار دهیم و به جای سکوهای نفتی، چشم به ماینرها داشته باشیم!

لینک : https://bit.ly/2THQHXY

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x