پنجشنبه , 30 دی 1400 - 7:03
بیکسبی

همه چیز درباره بیکسبی کوین (Bixbcoin)

اگر شما قصد سرمایه گذاری در بیکسبی را دارید خالی از لطف نیست که نگاهی به این مقاله بیاندازید. در این مقاله تمام آنچه که لازم است شما درباره بیکسبی کوین بدانید آورده شده است.

با بالارفتن محبوبیت سرمایه گذاری و تبدیل بیت کوین به امنترین و بزرگترین رمز ارز دنیای دیجیتال هر روزه شاهد سرازیر شدن عده کثیری به این بازار برای سرمایه گزاری و تجارت می‎باشیم. اما همینطور با بالارفتن شمار سرمایه گذاران، سکه ‎های دنیای ارز دیجیتال نیز روز به روز، رو به افزایش هستند. در هر دوره مختلف صدها سکه یا توکن وارد بازار ارزهای دیجیتال می‎شوند که به بهانه ‎ای مدعی کمک کردن به پیشرفت این بازار هستند.

با این حال بسیاری از آنها هیچ برنامه بلند مدتی برای آینده خود یا بازار ندارند و می‎توان با دقت در آنها به این قضیه پی برد، با این حال تعدادی از سکه‎ ها نیز آنقدر عملکرد خوبی دارند که جا ماندن از سرمایه گذاری در آنها به حسرت می ‎انجامد.

انتخاب یک توکن یا سکه برای سرمایه گذاری می‎توان بسیار زمانبر و خسته کننده باشد اما اولین وظیفه هر سرمایه گذار یا تاجری در هر زمینه ‎ای این است که درباره آن اطلاعات بسیار کاملی داشته باشد. این اولین مسئولیت یک سرمایه گذار در قبال سرمایه‎ اش می‎باشد.

bixbcoinico بیکسبی

بیکسبی کوین  BixB چیست ؟

احتمالا همانطور که می‎دانید هیچ اطلاعات دسته اولی از این ارز رمزنگاری شده در اختیار شبکه وب و اینترنت نیست. تنها اطلاعاتی که می ‎توان به دست آورید را باید در سایت رسمی بیکسبی کوین،  bixbcoin.com یافت، که البته بدون کمک نرم افزارهای تغییر IP قابل بازیابی نمی ‎باشد. به دلیل وجود جو کلاهبرداری علیه این سایت، به دستور مراجع قضایی آن را فیلتر کرده‎ اند.

به هر جهت بعد از وارد شدن به سایت در همان صفحه اول توضیحی برای ارز (BixB coin) داده شده است که به شرح زیر می‎باشد: ” بیکسبی آماده است تا در متحول کردن دنیای مالی و ارتباطات ارزی شبکه کمک کند. حتی قادر است به یک شرکت کوچک قدرت یک بانک بین المللی را بدهد. ” در واقع این شبکه در ابتدا قرار بود که بیکسبی را به عنوان یک توکن ارائه کند و در صورت پیشرفت آن را ارتقا دهد و کیف پول اختصاصی آن را راه اندازی کند.

در ادامه شما از ویژگی‎های بیکسبی کوین می‎خوانید که:

پرداخت‎های غیر متمرکز: سکه‎ های بیکسبی سیستم پرداخت سنتی را با یک لایه بلاکچین کارآمد ارتقا می‎ دهند.

استخراج ارز رمزنگاری شده: بیکسبی در واقع پیشرفته ‎ترین ارز رمزنگاری شده موجود در بازار می‎باشد که فقط با دسترسی به اینترنت و تقریبا هر دستگاهی می‎توان آن را استخراج کرد. “

این پروژه از اواخر سال 2018 کار خود را آغاز کرد و در 15 فوریه 2019 بیزینس پلن این پروژه ایجاد شد. در 9 دسامبر 2019 اولین عرضه اولیه سکه ICO صورت گرفت. این پروژه به صورت توکن آغاز و در 29 ژانویه 2020 به سکه تبدیل شد.

بیکسبی

شبکه بیکسبی کوین

” یکی از مهمترین اهداف ما ساخت یک شبکه کامل متشکل از سرویس دهی، فروشگاه، بستر معامله، ادغام شخص ثالث و مشارکت در تجارت بیکسبی کوین می‎باشد. ما بر روی این اهداف برنامه ریزی می‎کنیم تا با سرعت هر چه تمام‎ تر به آن‎ها برسیم.

BixB یک دفتر مرکزی غیر متمرکز می‎باشد که تمام تراکنش ‎ها را از طریق شبکه تک به تک یا همتا به همتا (P2P) ذخیره می‎کند. این شبکه ورودی‎ ها و خروجی های قابل اعتماد ضد دستکاری را برای قراردادها هوشمند پیچیده در هر بلاکچین فراهم می‎کند.

 • مدیریت کسب و کار و درآمد منفعلانه در هنگام خواب، محل کار و ورزش در هر زمان یا مکانی با هر دستگاه هوشمندی یا حتی وب کیف پول.
 • exchange یک پلتفرم بانکی آنلاین قدرتمند با همکاری با ویزا کارت.
 • با وجود 3 میلیون سکه بیکسبی شما قادرید آن را به یک ارز برابری طلبانه تبدیل کنید.
 • بلاکچین بیکسبی قادر است حجم معادلات بالاتری را نسبت به بیت کوین انجام دهد بدون اینکه در آینده نیاز به اصلاح نرم افزار باشد.

بررسی ادعای بیکسبی کوین

 • رنکینگ الکسا به سایت بیکسبی کوین

قبل از هر چیزی نیاز است شما سری به سایت الکسا Alexa بزنید تا ببینید سایت این پروژه چقدر در جهان معتبر می‎باشد. در ابتدا شما متوجه خواهید شد که سایت بیکسبی تنها مورد استقبال کاربران مالزی و ایران قرار گرفته است. رنکینگ این سایت نیز خیلی جالب به نظر نمی‎رسد. با نگاهی منطقی متوجه می‎شویم در همین ابتدای امر دو امتیاز منفی را می‎توان به این پروژه داد. در دنیایی که وب و گوگل در حال بلعیدن عصر تکنولوژی می‎باشد در هیچ منبعی نمی‎توان اخبار دست اولی از این پروژه به دست آورد به جز سایت خود پروژه که آن هم رنکینگ بالایی ندارد و تنها کاربران ایرانی و مالزی از کل دنیا از آن استفاده می‎کنند.

 • وایت پیپر بیکسبی کوین

در اقدام دوم برای کسب اطلاعات ما باید به وایت پیپر این پروژه سری بزنیم. که به صورت پی دی اف در اختیار ما قرار می‎گیرد که زمینه این پاراگراف شده است. وایت پیپر در واقع گزارشی دقیق و جامع از نحوه عملکرد، اهداف و تمام چیزهایی است که یک پروژه به سبب آن راه اندازی شده و انجام می‎دهد. اگر چه مانند سایر اوراق سفید به دنبال اطلاعات تخصصی درباره نحوه فعالیت این ارز هستیم اما در واقع هیچ خبری از آن نیست.

چیزی که مقابل ما قرار دارد مفاهیم ابتدایی و پایه از بلاکچین و ماینر می‎باشد که این امر ارزش وایت پیپر بیکسبی را به حداقل می ‎رساند. و چیزی که این پروژه بر آن اصرار می ‎ورزد این می‎باشد که ما تنها 3 میلیون بیکسبی کوین موجود داریم و این حجم کم می‎تواند ارزش آن را به بیشترین ارزش ‎های موجود در بازار تبدیل کند. بیایید روراست باشیم. تنها مبتدیان در بازار ارز دیجیتال می‎تواند این مدعی را بپذیرند آن هم برای مدتی. این ویژگی به هیچ وجه دلیل قانع کننده‎ ای برای رشد ارزش یک سکه نیست.

 • محبوبیت بیکسبی کوین

ویژگی ‎های متعددی وجود دارد که شاید بتوانند تعیین کننده ارزش یک سکه در بازارهای رقابتی باشند. برای مثال چیزی که آن سکه با ورود خود به دنیای دیجیتال می‎تواند تغییر یا پیشرفت دهد. با وجود سکه شاهی مانند بیتکوین باز هم هیچکس نمی‎تواند به طور 100 درصدی قیمت آن را در 5 سال آینده پیش بینی کند. زیرا مهم‎ترین ویژگی تعیین کننده ارزش ارزهای رمزنگاری شده تنها و تنها محبوبیت آن در بین کاربران مجازی است که قابل بررسی می‎باشد اما قابل پیش بینی به هیچ وجه!

با توجه به این نکات نیز حتما می‎توان پروژه بیکسبی را مردود شده دانست. تنها کافی است به چند پاراگراف قبل‎ تر در این متن برگردیم. طبق داده‎ های سایت الکسا تنها کاربران مالزی و ایران به این سکه علاقه نشان داده‎ اند!!!

با این حال باز هم به بررسی موشکافانه این سکه برای مخاطبین بپردازیم.

بیکسبی

 • تجارت بیکسبی کوین

اگر بخواهیم موضوع وایت پیپر را به کلی در نظر نگیریم، می‎توانیم به بررسی مقوله خرید و فروش یا تجارت این سکه اشاره کنیم.

در حال حاضر تنها یک صرافی نه چندان معتبر این سکه را در میان سکه‎ های خود لیست کرده است. و این مورد به هیچ وجه از نظر صرافی بزرگی مانند بایننس پذیرفته نمی‎باشد. این یک ایراد بزرگ است. چرا با وجود ادعای این سکه مبنی بر تغییر دنیای ارز دیجیتال، هیچ صرافی ‎ای حاضر به پذیرش آن در بسترهای معاملاتی خود نیست؟!

 • استخراج ارز دیجیتال بیکسبی

همانطور که پیش از این مطالعه کردید، در سایت ذکر شده که این ارز در هر کجا و با هر دستگاهی قابل استخراج می‎باشد. اما به هیچ وجه از الگوریتم‎ های استخراج آن سخنی به میان نیامده است. اگر بخواهیم روراست باشیم در این سایت هیچ اطلاعات مفیدی وجود ندارد.

بیایید یک مقایسه ساده انجام دهیم. اگر خرید هر چیزی را در وب جستجو کنید اطلاعات بیشتری کسب می‎کنید تا این سکه. برای مثال کافی است یک لپ تاپ را سرچ کنید تا اطلاعاتی ساده مانند رنگ، وزن، ابعاد و یا تخصصی مانند سی پی یو، کارت گرافیک و … در اختیار شما قرار بگیرد اما در سایت این سکه هیچ چیز دستگیرتان نمی‎شود به جز شعار.

اطلاعاتی نظیر اینکه من در خواب یا ورزش یا تفریح گلف و … می‎توانم درآمد داشته باشم به چه دردی می‎خورند؟ آیا آنها برای شروع درگیری با فرایند ماینینگ کافی است. در هر صورت توصیه من این می‎باشد به هیچ وجه اطلاعات شخصی مهم، کیف پول‎ها، صرافی و یا هیچ حساب دیگری را در سیستمی که برنامه‎های مربوط به این کوین را نصب کرده‎اید نگهداری نکنید زیرا به هیچ عنوان حریم خصوصی ندارید.

 • دیگر برنامه‎های سوددهی بیکسبی کوین

افرادی که معمولا این برنامه درآمدزایی را به شما معرفی می‎کنند درباره زیر مجموعه نیز صحبت می‎کنند گاهی نیز هیچ چیزی نمی ‎گویند تا به نظر شما نرسد که با یک پروژه Network Marketing طرف هستید. اما معمولا این شبکه ادعا دارد که بین 53.3 و 536.5 درصد سود سالیانه را به کاربران خود اعطا می‎کند. ضمن اینکه این سود برای جذب زیرمجموعه توسط کاربران به 3 شکل واریز می‎شود در نوع سوم این طرح یکی از شرط‎ های اصلی جهت واریزی عضو گیری می‎باشد. این پلن درآمد زایی به شدت به طرح‎ های پانزی و هرمی شباهت دارد. همچنین افرادی به عنوان لیدر این مجموعه خود را معرفی می‎کنند. این موضوع برای شما آشنا به نظر نمی‎رسد؟

به یاد داشته باشید که در یک هرم همه بازنده نیستند اما تعداد بازندگان بسیار بیشتر از سود کنندگان است. در این میان لازم است نکته دیگری را ذکر کنیم و آن این می‎باشد که ارزش این سکه در یک سال اخیر رشد داشته است. اما به یاد بسپارید که مهم‎ترین دلیل آن جمع آوری زیر مجموعه ‎ای است که برای ثبت نام در این شرکت حتما باید بسته ‎هایی را از شرکت دریافت کنند که به نسبت توکن ‎ها یا عرضه ‎های اولیه دیگر سکه ‎ها در بازار بسیار گران بود. به نوعی این سکه خود را به کاربران تحمیل کرد و بنابراین آینده این پروژه کاملا غبار آلود می‎نماید.

فرق پانزی با طرح هرمی

 • نقشه راه یا Road map بیکسبی کوین

نقشه راه در واقع تمام آن اهداف و خدماتی می‎باشد که یک سکه قرار است به ما در پروژه عظیمش در آینده دور یا نزدیک ارائه دهد. نقشه راه دقیقا آن چیزی است که می‎توان ارزش سکه را در شبکه‎ های رقیبانش تخمین زد. هر چه ارائه مهمتر و جذاب تری داشته باشد دستاوردهایی نو را نوید دهد می‎توان مطمن بود آینده ارزهای دیجیتال را رهبری خواهد کرد. برای مثال بیت کوین و اتریوم اولین و جامعترین در نوع خود در شبکه بلاکچین و .. بودند. در انتهای صفحه اول سایت رسمی ما شاهد نقشه راه بیکسبی هستیم.

در حالی که این Road map می‎تواند صرفا تحت عنوان همین تعریف قابل قبول باشد، اما هیچ چیز جدیدی را ارائه نمی‎کند. تمام اهداف آن قبلا توسط سکه یا توکن‎ های دیگری انجام شده است.

در انتها به یاد داشته باشید که هر پروژه ‎ای را قبل از ورود به طور کامل بسنجید و زیرورو کنید، وسواس به خرج دهید. وقت و انرژی و سرمایه شما ارزشش را دارد.

توجه!

سلب مسئولیت: عقیده بیان شده در اینجا توصیه به سرمایه گذاری نیست. فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه می شود. لزوماً نظر blog.tbito.com را منعکس نمی کند. هر سرمایه گذاری و کلیه معاملات شامل ریسک است، بنابراین همیشه باید قبل از تصمیم گیری، تحقیقات خود را انجام دهید. ما سرمایه گذاری را که توانایی پرداخت ضرر ندارید، توصیه نمی کنیم.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

ALICE

از توکن (My Neighbor Alice) ALICE چه می‌دانید؟

همسایه من آلیس چیست؟ My Neighbor Alice یک بازی چند نفره و مبتنی بر بلاکچین …

guest
12 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
View all comments
امید ماندگار

دوست عزیز این کوین ۵تا صرافی ایرانی داره بیتلند کوینوهیت فردا اکسچنج پرشیا اکسچنج اینا ایرانیاشن شما یه سر به سایت coinsbit.com بزنید bixb.exchange صرافی بین‌المللی داره لطفآ مقلاتونو اصلاح کنید و با یه کارشناس بیکسبی مشاوره کنید لطفا

محمد

اول و آخرش با این حرف ها به هیچ جا نمیرسید این مطالب یک چیز رو میرسونه که آقا دارن سرتو کلاه میزارن اگه کلاهبرداری بود بجای این مطالب چرت و پرت یک حرف درست بزن که قانع کننده باشه بعدشم چرا داری از ارز دیگه ای حمایت میکنید اگر این کلاهبرداریه بیت کون هم کلاهبرداریه👌

حمید

این ارز یک شت کوینه بدردنخوره. بیخودی سرمایتون رو حرومش نکنید

آرش

شت کوین خالص اصلا طرفش نرید و سرمایه تون نخوابونید تو این شت کوین اگرم خریدین سریع خارج بشین سریع از ما گفتن بود

سیدعباس

الان چجوری باید پول رو کشید بیرون میگن باید یکی جایگزین خودتون کنید

سیدعباس

ارزی هست که شما باید یکسال دولت رو بزاری بعد یه سال برداری اونم مثلاً ۳۳۰ دلار یه واحدش هست ۱۲۰ دلارش که میره حق جایگاهت و میمونه ۱۸۰ دلارش ارز و ۳۰ دلار دیگش هم حق ماینری یعنی بعد یکسال هم شما فقط این ۱۸۰ دلار که هر چقدر شده بود رو بر میداری

سیدعباس

الان شما راه حلی در این مورد دارید که من چطور بیرون بیام و پولم رو بگیرم یانه

سیدعباس

فعلا که هیچ نشانه مثبتی از خود نشان نداده

علی چاهجو alichahjo@

اگه کسی بدونه اثبات سهام چیه هیچ وقت راجب این پروژه بد نمیگه من فقط یه چیزی رو میدونم اینکه هرکی الان داره راجب این پروژه بد میگه 3 سال یا 4 سال دیگه خودش پشیمون میشه همون طور که خیلی ها الان پشیمونن چون بیت کوین یا اتریوم بهشون معرفی شد ولی پس زدنش الان دوباره فرصت به ما رو آورده ولی حیف که ملت ما کلان دنبال منفی یه چیز هستن

علی چاهجو alichahjo@

الان بیکسبی کوین هم صرافی ایرانی داره 6 تا و هم داره توی صرافی های خارجی 5 تاش فعالیت میکنه لطفا اطلاعات میدین به ملت درست اطلاعات بدین یه جوری اطلاعات میدن فقط میگی پدر کشتگی دارن

علی

سلام بعد از یک سال همون مقدار سرمایه خودمون رو پس میدن خوب یعنی رشد نکردی هیچ رفتی تو ضرر

علی

همه ارزها رشد خوبی داشتن ولی بیکسپی تازه برگشته روز اولش باید از روزی ترسید که برای خالی کردن کیف پولت یه مبلغی ام بگیرن

12
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x