شنبه , 31 اردیبهشت 1401 - 19:06
شبکه بلاک چین

حدود 100 بانک ایتالیایی به صورت رسمی در یک شبکه بلاک چین حضور دارند

از ابتدای ماه مارس در سال 2020 بانک های ایتالیایی برای این که انتقال داده های خود را بهبود بخشند، به شبکه بلاک چین می پیوندند. این کار برای تسویه حساب های بین بانکی طراحی می شود و تا ماه می حدود 55 بانک به این شبکه پیوستند. ABI به عنوان انجمن بانکی ایتالیا عنوان کرده است که از ماه مارس حدود 204 میلیون معامله در زیرساخت های مربوط به Spunta پردازش می شود و این انجمن همچنین پیش بینی می کند که اگر از این تعداد حدود 350 میلیون معامله عبور کند برای ارزش بخشی به شبکه های بلاک چین می تواند بسیار مفید واقع شود. در این گزارش، خبر مربوط به این مسئله را برای شما بیان خواهیم کرد و در نهایت به تحلیل آن خواهیم رسید.

شبکه بلاک چین

بلاک چین و ارتباطات میان بانکی در ایتالیا

یکی از مهم ترین مسائلی که با استفاده از بلاک چین راحت تر حل می شود، تسریع روند ارتباطاتی میان بانکی می باشد. در واقع بانک ها می توانند در زمینه بدهی ها با همدیگر به توافق برسند و همچنین این مسئله می تواند در نهایت به ارائه خدمات گسترده تر بانکی در کشور ایتالیا منجر شود. اوایل سال میلادی 2020 یک مقام از ABI اعلام کرده است که این ارتباطات چندین هفته به طول خواهد انجامید و در نهایت از شبکه بلاک چین برای گزارشات انتقال بین بانکی مورد استفاده می شود.

نام پروژه ای که به این منظور در کشور ایتالیا مورد استفاده می باشد را Spunta گذاشته اند که برای اولین بار برای ABI پرده برداری شد همچنین از اوایل سال 2018 میلادی نسبت به انتقال های بین بانکی در Corda اقدام شد. بانک های ایتالیایی به این شبکه بلاک چین افزوده شدند. همچنین با اضافه شدن 32 بانک از ماه مارس، 23 بانک در ماه می و 42 بانک در ماه اکتبر باعث شد تا این شبکه بیشتر گسترش پیدا کند.

ABI تشکیل شده است از 700 موسسه مالی و بانکی در ایتالیا که در اوایل سال جاری میلادی اعلام کردند که بانک های ایتالیایی آماده آن هستند که از یورو به صورت دیجیتال استفاده داشته باشند. این قابلیت باعث می شود که سهولت در خدمات رسانی و همچنین رفع مسائل مربوط به مشکلات مالی در میان بانک ها، مردم بتوانند در ایتالیا راحت تر از این خدمات استفاده داشته باشند. اما این مسئله چه تاثیری برای سرمایه گذاران دارد و اصولا چرا اهمیت بسیار زیادی دارد؟ این سوالی است که در ادامه به آن پاسخ خواهیم داد.

تحلیل خبر

به طور کلی می توان گفت که بلاک چین به عنوان بستری برای ارز دیجیتال یا کریپتو کارنسی شناخته می شود و ما می توانیم از آن استفاده داشته باشیم. ورود دولت ها و همچنین سرمایه گذاری بانک ها در شبکه های بلاک چین باعث می شود تا سرمایه در حال گردش بیشتری وارد این شبکه های انتقال داده وارد شود و از این روی می توانیم وابسته شدن مردم و دولت ها را انتظار داشته که در نهایت باعث می شود تا بتوانیم گسترش مالی بسیار زیادی را داشته باشیم. همین مسئله می تواند فرصت ساز باشد و سرمایه گذاران می توانند با انجام سرمایه گذاری در این خصوص، موفقیت بسیار زیادی را در این امر کسب کنند.

همچنین شاید شرکت های سرمایه گذاری و همچنین شرکت های بورسی و یا بازارهای بورس به سمت این تکنولوژی پیش بیایند و همین امر می تواند ارزش آفرینی بسیار زیادی روی سرمایه ای باشد که شما امروز بر روی بلاک چین می گذارید. در صورتی که سوالی در این خصوص داشته باشید می توانید با کارشناسان مربوطه در تماس باشید و سوالات خود را در این زمینه بپرسید و با داشتن اطلاعات بیشتری وارد شبکه های بلاک چین شوید.

اضافه شدن بانک های ایتالیایی به دریافت خدمات بلاکچین

کلام آخر

امروزه سرمایه گذاری با تغییرات بسیار زیادی همراه بوده است و ما می توانیم با استفاده از فناوری های جدیدی که ارائه می شود، سرمایه گذاری های متفاوت و پرسودتری را داشته باشیم. بلاک چین یکی از مهم ترین این بسترها برای سرمایه گذاری می باشد و همانطور که مشاهده کردید، بلاک چین با گسترش استفاده می تواند گزینه ای مناسب برای شما باشد.

این که کدام شبکه بلاک چین را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنید و چطور قصد انتقال سرمایه به این بازار را داشته باشید از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. ما سعی کردیم یکی از مهم ترین اخباری که در این زمینه منتشر شده است را پوشش دهیم و اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

برای سرمایه گذاری در این بازار باید دقت داشته باشید که چطور و چه استراتژی را در پیش می گیرید و بر این اساس می توانید موفقیت خود را در این بازار چشمگیر کنید. سرمایه گذاری بر روی بلاک چین ها از طریق خرید رمز ارز هایی که بر این اساس ارائه می شود انجام پذیر بوده و شما می توانید از این خدمات استفاده داشته باشید.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x