پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 17:34
ارز رمزپايه برتر هفته

5 ارز رمزپایه برتر هفته در 7ام دسامبر : BTC, ETH, XMR, VET, AAVE

نگاهی به 5 رمز ارز برتر هفته اخیر بیاندازیم.با قدرت گرفتن قیمت بیت کوین و ادغام آن در میان سکه ‎ها، بازار گاو نر آلت کوین ‎ها موفق به پیشرفت‎های عجیبی شده است.

  قیمت بیت کوین طی چند روز گذشته در نزدیکی سطح 19 هزار دلار معامله شده است. زمانی که قیمت با بالاترین سطح خود ادغام شود، نشان دهنده قدرت است. با این حال سوالی که موجب نگرانی سرمایه گذاران می‎شود این است که، آیا بیت کوین به اندازه کافی حرکت خواهد کرد که به بالای 20 هزار دلار برسد یا در کوتاه مدت شاهد حرکات اصلاحی جدی خواهیم بود؟

  گرچه کوتاه مدت به شدت مبهم است اما ویلی وو تحلیلگر بازار ارزهای رمزنگاری شده، اطمینان دارد که حرکت بلندمدت به شدت صعودی خواهد بود. به گفته وی بیت کوین مرحله تجمع مجدد را پشت سر می‎گذارد. این یکی از دلایل اصلی می‎باشد که ارزش آن در طی روند افزایشی، خود را به بالاترین حد می‎رساند و شاهد اصلاحات ناپایدار نخواهد بود. ویلی وو انتظار دارد که بیت کوین تا پایان سال 2021 به 200 هزار دلار برسد.

نهنگ ‎ها در ارتباط با انتظارات خود از قیمت‎ بیت کوین ابراز نگرانی کرده ‎اند. با این حال این ارز تنها ارز رمزنگاری شده در رادار سرمایه گذاران نهادی نیست. سرمایه گذاران اتریوم به دلایلی همچنان در حال افزایش هستند. با این حال انتخاب ‎های زیادی برای سرمایه گذاری در بازار رمزارزها برای سرمایه گذاران خرد و کلان وجود دارد.

اعتماد سرمایه داران به بازار رمزارزها

وجوه معاملاتی اتر نشان می ‎دهد سرمایه گذاران نهادی ارزهای رمزپایه بیشتری را به سبد سرمایه گذاری خود اضافه کرده ‎اند. این را می‎توان به عنوان یک نشانه خوب برداشت کرد زیرا حاکی از افزایش اعتماد سهام داران به فضای ارزهای رمزنگاری شده است.

از آن رو که احساسات همچنان صعودی می‎باشد، بیایید تا نگاهی به 5 رمز ارز برتر هفته اخیر بیاندازیم که می‎توانند در هفته جاری روند رو به رشدی را شروع کرده‎ باشند.

BTC / USD

جفت ارز BTC / USD در نزدیکی ناحیه مقاومت یک وضعیت مهم ایجاد کرده است. هر دو میانگین متحرک نمایی شیب دار دارند که نشان دهنده برتری گاوها هستند و مسیر کمترین مقاومت به سمت بالا است. اگر گاوها بتوانند قیمت را بالاتر از حد حال نگه دارند، مرحله روند صعودی آغاز می‎شود. اولین هدف در صعود به بالاتر از 21140 دلار و سپس 23043 دلار خواهد بود.

در صورتی که خرس‎ ها قیمت را به زیر پرچم فرو بیاورند و آن را حفظ کنند، این نمای صعودی بی‎اعتبار خواهد شد. در صورت سقوط می‎ تواند جفت از به ارزش 17200 دلار سقوط کند. واگرایی RSI تنها نشان دهنده تحولی نزولی است. با این حال تا زمانی که قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه نزول نکند مزیت به نفع خرس ‎ها تغییر پذیر نخواهد بود.

از آنجا که نه گاوها و نه خرس ها از مزیت آشکاری برخوردار نیستند، بهتر است قبل از در نظر گرفتن موقعیت جدید باید صبر کنید تا قیمت از بالا یا پایین پرچم شکسته شود.

BTC / USD

ETH / USD ارز رمزپایه برتر

در واقع اتر در حال طی کردن روندی صعودی است که در صورت موفقیت آمیز بودن به سوی 800 دلار در حرکت خواهد بود. میانگین متحرک نشان دهنده برتری گاوها در نمودار می‎باشد. با این وجود بعید است که خرس ‎ها بدون درگیری منصرف شوند.

آنها از 24 نوامبر با حالتی تهاجمی از مقاومت 622.807 دلاری حمایت کرده‎ اند. و همچنان در تلاشند ارزش را از این مقاومت کاهش دهند. اگر فروشندگان بتوانند در زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه غرق شوند و قیمت را حفظ کنند، این جفت ارز تا ارزش 488.134 دلار سقوط خواهد کرد. نمودار RSI یک واگرایی نزولی را ایجاد کرده است که نشان می‎دهد این حرکت تضعیف شده است.

خرس‎ها در حال حاضر در تلاش ‎اند قیمت را در خط روند مثلث فرو ببرند. اگر این پشتیبانی ترک بخورد چشم انداز ترسیم شده از روند صعودی ملغی خواهد شد.

با این حال اگر قیمت از روند صعودی عقب نشینی کند، گاوها یکبار دیگر سعی خواهند کرد قیمت را به بالای مقاومت بعدی برسانند که احتمالا در نقطه 763.61 خواهد بود. در صورت موفقیت حرکت به طور قطعی صعودی با سرعت آغاز خواهد شد.

ETH / USD

XMR / USD ارز رمزپایه برتر

در چهار روز گذشته (Monero (XMR در نزدیکی مقاومت 135.50 دلاری معامله شده است. این آلت کوین الگوی معکوس سر و شانه ‎ها را تشکیل داده است، که با شکست کامل تکمیل خواهد شد و به بالای 135.50 دلار کشیده خواهد شد. هدف این تنظیم صعودی 167 دلار می‎باشد.

در صورتی که متحرک نمایی 20 روزه 126 دلار در حال افزایش است، میانگین متحرک ساده 50 روزه 122 دلار ثابت است و RSI کمی بالاتر از نقطه میانی می‎باشد که تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می‎دهد.

گاوها پس از آنکه قیمت را به بالاتر از 135.50 دلار بکشانند، برتری خود را کسب خواهند کرد و اگر قیمت توسط خرس‎ ها پایین کشیده شود مزیت بعدی برای بازار خرس ‎ها خواهد بود.

در هر صورت خرس ‎ها باید ابتدا سعی کنند قیمت 123.73 دلار را بشکانند. شکست در زیر این نقطه پشتیبانی می ‎تواند افت را به 120 دلار و سپس به 112.50 دلار برساند. در روند نزولی بعدی اولین سطح 110 دلار است و دومین 105 دلار می ‎باشد. در صورت شکستن آنها روند نزولی جدیدی آغاز خواهد شد.

برعکس اگر قیمت از نمودار متحرک ساده 50 روزه بازگردد، گاوها یکبار دیگر سعی خواهند کرد قیمت را از منطقه مقاومت 135.50 دلار به 142.80 دلار برسانند. در صورت موفقیت مرحله بعدی در روند صعودی می‎تواند آغاز شود.

XMR / USD

VET / USD ارز رمزپایه برتر این هفته

در حال حاضر گاوها در تلاشند VeChain را به بالاتر از مقاومت بالای 0.01755 دلار برسانند. اگر آنها موفق به حفظ قیمت در بالاتر از سطح مقاومت شوند، این آلت کوین یک الگوی پایین گرد را تکمیل خواهد کرد. نمودار RSI نشانه‎ های مثبتی از فرمانروایی گاوها دارد.با نزدیک شدن به سطح مقاومت صعود در حال طی کردن مسیر 0.02292 دلار و سپس هدف بعدی الگوی 0.02618 دلار خواهد بود.

با این حال خرس ‎ها ممکن است برنامه‎ های دیگری را ترتیب دهند. اگر آنها بتوانند قیمت را زیر 0.0150 دلار فرو ببرند این جفت ارز به 0.014 دلار و سپس به 0.0125 دلار سقوط خواهد کرد. در صورت صعود جفت ارز گاوها سعی خواهند کرد از منطقه مقاومت 0.01755 دلار تا 0.01861963 دلار پیش بروند. اگر آنها بتوانند چنین کاری کنند مرحله بعدی حرکت رو به بالا خواهد بود.

AAVE / USD ارز رمزپایه برتر این هفته

AAVE در حال حاضر در یک روند صعودی قرار گرفته است. زیرا یک الگو بالاتر و پایین‎تر را ترسیم کرده. نمودارها همگی حاکی از یک روند به شدت مثبت هستند و گویا گاوها بر روند سوارند. اگر آنها بتوانند قیمت را به بالاتر از 94.875 دلار برسانند، آلت کوین‏‎ ها میتوانند تا 124.075 دلار افزایش یابند.

خرس‎ ها در سه روز گذشته از پشتیبانی 94.875 دلار دفاع کرده ‎‎اند. اگر آنها بتوانند قیمت را به زیر 79.20 دلار فرو ببرند این جفت ارزی می‎تواند سقوط بدی را تجربه کند. همچنین نزول بعدی در سطح 69 دلار و پس از آن 50 دلار خواهد بود.

بالعکس، اگر قیمت از روند خط صعودی بالاتر رود گاوها سعی می‎کنند جفت ارز را به بالای روند نزولی و مقاومت 98.875 دلار برانند. در صورت موفقیت روند صعودی از سر گرفته خواهد شد.

منبع: https://bit.ly/33QPQJM

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x