سه شنبه , 4 آبان 1400 - 22:14
ارزدیجیتال

5 ارز رمزپایه برتر برای معامله این هفته: BTC ، MATIC ، THETA ، CRO ، LEO

اگر قیمت بیت کوین بالاتر از سطح 30 هزار دلار باشد، MATIC ، THETA ، CRO و LEO می توانند این هفته بالاتر روند. گاوهای بیت کوین (BTC) در چند روز گذشته با موفقیت از سطح 30 هزار دلار دفاع کرده اند اما عدم دستیابی به یک جهش قوی، برخی از معامله گران را نگران کرده است که در نهایت قیمت این ارز به پایین ترین سطح سقوط کند.

در یک سری توییت ها، Ecoinometrics گفت که اصلاح فعلی بسیار شبیه به سال 2013 است که بیت کوین 197 روز طول کشید تا به یک بالاترین قیمت جدید برسد و یک پایین به بعد از تصحیح 69٪ از بالاترین سطح به وجود آمد.

اگر تاریخچه تکرار شود، ممکن است لازم باشد که معامله گران صبور باشند زیرا اصلاحات فعلی فقط 95 روز انجام شده است. با 30 هزار دلار، بیت کوین 54٪ از بالاترین میزان خود افت کرده است و با اصلاح 69٪ می توان آن را به 20 هزار دلار رساند.

در گزارش جدید، فعالیت معاملات با حجم مبادلات نقطه ای بیش از 60 درصد از بالاترین قیمت در ماه می سقوط کرده است. بازار مشتقات نیز شاهد خروج معامله گران اهرم بوده و نرخ سود آتی بیت کوین به اوایل سال 2021 بازمی گردد.

دلفی دیجیتال این علامت صعودی را در نظر می گیرد زیرا آنها معتقدند شرکت کنندگان با قدرت بیشتر کسانی هستند که در درجه اول باز نرخ بهره فعلی هستند.

بیایید نمودارهای 5 ارز رمزپایه برتر را که ممکن است در کوتاه مدت عملکرد بهتری داشته باشند، مطالعه کنیم.

 ارز دیجیتال BTC/USDT

بیت کوین در تلاش است تا پشتوانه 31 هزار دلاری خود را پس بگیرد اما فتیله طولانی شمعی امروز نشان می دهد که خرید در سطوح بالاتر رخ نمیدهد. خرس ها اکنون یک بار دیگر سعی می کنند قیمت خود را به زیر حمایت 31 هزار دلاری برسانند.

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (33174 دلار) رو به پایین است و شاخص مقاومت نسبی (RSI) در منطقه منفی قرار دارد و این نشان می دهد که خرس ها برتری دارند. اگر فروشندگان قیمت خود را به زیر 31 هزار دلار برسانند، جفت ارز BTC / USDT می تواند تا سطح پشتیبانی 28 هزار دلار به حمایت بعدی سقوط کند.

منطقه 31 هزار تا 28 هزار دلار برای گاوها حیاتی است زیرا اگر این منطقه ترک بخورد، احساسات بیشتر می شود و می تواند منجر به تسویه طولانی شود. این می تواند فروش را تشدید کرده و منجر به افت به 20 هزار دلار شود.

برخلاف این فرض، اگر گاوها بازگشت را حفظ کنند و قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک ساده 50 روزه (34925 دلار) برسانند، این نشان می دهد که فشار فروش در حال کاهش است. این می تواند احتمال وقفه را به بالاتر از 36،670 دلار افزایش دهد.

گاوها قیمت بالای 4-EMA را در نمودار 4 ساعته افزایش دادند اما آنها نتوانستند مانع 50-SMA را بردارند. این نشان می دهد که خرس ها در میتینگ ها به فروش خود ادامه می دهند. خرس ها اکنون دوباره سعی می کنند قیمت را به زیر حمایت 31 هزار دلار برسانند.

در صورت موفقیت، جفت ارز می تواند به 30 هزار دلار و سپس به 29 هزار دلار کاهش یابد. اولین نشانه قدرت شکسته شدن و بسته شدن بالاتر از 50-SMA خواهد بود. اگر جفت ارز از خط روند نزولی صعود کند، روند کوتاه مدت به نفع گاوها تغییر خواهد کرد.

ارز دیجیتال MATIC/USDT

Polygon (MATIC) در حال اصلاح است و قیمت از 0.74 تا 0.68 دلار به منطقه حمایت قوی رسیده است. گاوها احتمالاً با تهاجمی از این منطقه دفاع می کنند.

اگرچه میانگین متحرک در حال کاهش است، RSI در تلاش است تا از قلمرو بیش از حد فروخته شده استفاده کند. این نشان می دهد که گاو های تهاجمی در تلاش هستند یک راهپیمایی امدادی را آغاز کنند.

اولین مقاومت در برابر صعود، میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1 دلار) است. اگر قیمت از این سطح کاهش یابد و به زیر سطح حمایت برسد، روند نزولی ممکن است از سر گرفته شود و جفت MATIC / USDT ممکن است به 0.54 دلار و سپس 0.34 دلار کاهش یابد.

متناوباً، اگر گاوها قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، این جفت ارز می تواند به SMA 50 روزه (1.26 دلار) برسد. وقفه ای بالاتر از این مقاومت می تواند درهای صعودی را به 1.71 دلار باز کند.

بازگشت 0.78 دلار در نمودار 20-EMA در نمودار 4 ساعته با مقاومت مواجه است. این نشان می دهد که خرس ها تمایلی به ترک مزیت خود ندارند و در میتینگ ها دست به فروش می زنند. خرس ها اکنون سعی می کنند جفت ارز را به 0.74 دلار برسانند. برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، گاوها یک بار دیگر سعی می کنند قیمت را به بالای 20-EMA برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت ارز می تواند به 50-SMA برسد. بالاتر از این مقاومت، ممکن است رالی امداد به 1.05 دلار برسد.

THETA/USDT

THETA از آنجا که در 16 آوریل با افزایش 15.88 دلار در حال روند نزولی بود، حرکت نزولی به منطقه حمایت قوی با 4.57 تا 3.85 دلار رسیده است که می تواند خرید را به خود جلب کند.

میانگین متحرک شیب دار پایین نشان می دهد که خرس ها فرمانده هستند اما سطح بیش از حد فروخته شده در RSI نشان دهنده احتمال رالی ضد فشار است. اولین مقاومت در برابر روند صعودی، میانگین متحرک نمایی 20 روزه (5.68 دلار) است.

اگر قیمت از این مقاومت کاهش یابد، خرس ها یک بار دیگر تلاش می کنند تا جفت THETA / USDT را در زیر منطقه پشتیبانی فرو ببرند. شکست زیر 3.85 دلار نشانگر آغاز مرحله بعدی روند نزولی است که می تواند به 2.60 دلار برسد.

برعکس، اگر گاوها قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، این جفت ارز می تواند به خط روند نزولی صعود کند. شکست این مقاومت نشان دهنده تغییر روند احتمالی است.

این جفت ارز در محدوده محدودی بین 4.33 تا 4.62 دلار در حال تحکیم است. RSI در نمودار 4 ساعته واگرایی مثبتی ایجاد کرده است، که نشان می دهد ممکن است حرکت نزولی در حال تضعیف باشد.

اگر گاوها قیمت را بالای 20-EMA فشار دهند و حفظ کنند، این جفت ارز می تواند به 50-SMA برسد. این سطح ممکن است به عنوان مقاومت عمل کند اما اگر خریداران بتوانند از این مانع عبور کنند، این جفت ارز می تواند تا مقاومت بالایی بعدی با 6 دلار افزایش یابد.

CRO/USDT

طی چند روز گذشته سکه Crypto.com (CRO) بین 0.14 تا 0.08 دلار محدود شده است. قیمت از 0.13 دلار در 14 ژوئن کاهش یافت، اما علامت مثبت این است که گاوها در تلاش هستند تا اصلاح را در نزدیکی میانگین های متحرک متوقف کنند.

هر دو میانگین متحرک مسطح شده اند و RSI دقیقاً زیر نقطه میانی است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر 0.10 دلار برسد، جفت ارز می تواند تا سطح حمایت 0.08 دلار سقوط کند.

برعکس، اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین متحرک فشار دهند و حفظ کنند، جفت ارز CRO / USDT می تواند تا 0.13 دلار تا 0.14 دلار به منطقه مقاومت سربار برسد. خرس ها احتمالاً به طور تهاجمی از این منطقه دفاع می کنند. اگر قیمت از این منطقه کاهش یابد، عملکرد محدوده ممکن است چند روز دیگر ادامه یابد.

خرس ها قیمت زیر سطح حمایت را به 0.108 دلار رساندند اما نتوانستند از این مزیت استفاده کنند. قیمت بهبود یافت و تا 20-EMA افزایش یافت اما گاوها نتوانستند این مانع را برطرف کنند. این نشان می دهد که خرس ها تسلیم نشده اند و در میتینگ ها در حال فروش هستند. اگر خرس ها غرق شوند و قیمت زیر 0.108 دلار را حفظ کنند، جفت ارز می تواند مسیر خود را به سمت حمایت مهم 0.08 دلار آغاز کند. برعکس، اگر گاوها قیمت را از 20-EMA بالاتر ببرند، جفت ارز می تواند به 50-SMA برسد. وقفه ای بالاتر از این سطح احتمال آزمایش مجدد منطقه مقاومت سربار را افزایش می دهد.

LEO/USD

طی چند روز گذشته Unus Sed Leo (LEO) در نزدیکی مقاومت طیف وسیعی بین 2.03 تا 2.95 دلار معامله شده است. معمولاً یک ادغام دقیق در نزدیکی مقاومت سربار نشان می دهد که گاوها سود خود را ثبت نمی کنند زیرا پیش بینی شکست می کنند.

هر دو میانگین متحرک تغییر کرده و RSI بالاتر از 63 است که این نشان از مزیت خریداران است. اگر گاوها قیمت را بالای 2.96 دلار حفظ کنند، جفت ارز LEO / USD می تواند حرکت خود را به سمت مقاومت بعدی با 3.32 دلار آغاز کند.

ارز

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (2.78 دلار) برسد، این نمای مثبت فاقد اعتبار خواهد بود. چنین اقدامی نشان می دهد که خریداران از چشم انداز شکست چشم پوشی کرده و در حال رزرو سود هستند. این می تواند قیمت را به SMA 50 روزه (2.59 دلار) کاهش دهد.

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که تثبیت دقیق قیمت بین 2.85 و 2.95 دلار در جهت صعودی حل شده است. اگر خریداران قیمت خود را بالای 2.96 دلار حفظ کنند، حرکت صعودی ممکن است افزایش یابد و ممکن است در کوتاه مدت جفت ارز به 3.10 دلار برسد.

20-EMA به تدریج شروع به چرخش می کند و RSI بالاتر از 62 است و این یک مزیت جزئی برای گاوها است. برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 2.80 دلار سقوط کند، جفت ارز می تواند به 2.67 دلار برسد.

سلب مسئولیت: عقیده بیان شده در اینجا توصیه به سرمایه گذاری نیست. فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه می شود. لزوماً نظر blog.tbito.com را منعکس نمی کند. هر سرمایه گذاری و کلیه معاملات شامل ریسک است، بنابراین همیشه باید قبل از تصمیم گیری، تحقیقات خود را انجام دهید. ما سرمایه گذاری را که توانایی پرداخت ضرر ندارید، توصیه نمی کنیم.

منبع: https://bit.ly/3hMt0u5

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x