شنبه , 31 اردیبهشت 1401 - 19:54
ارزهای رمزپایه BTC

5 ارز رمزپایه این هفته: BTC ، LUNA ، ATOM ، CAKE ، FTT

اگر قیمت BTC محدود باقی بماند، آلتکوین هایی مانند LUNA ، ATOM ، CAKE و FTT می توانند در هفته آینده به حرکت بالاتر ادامه دهند. قیمت بیت کوین (BTC) هنوز محدود است و معامله‌گران در جستجوی علائمی هستند که ممکن است در مورد حرکت بعدی جهت بینایی ایجاد کند.

فیلیپ سوئیفت، خالق منبع تحلیلی LookIntoBitcoin، در تاریخ 9 ژوئن اشاره کرد که Puell Multiple فقط برای پنجمین بار در تاریخ “از منطقه سبز این هفته” خارج شد. سوئیفت گفت: اگر شاخص به حرکت خود ادامه دهد، قیمت بیت کوین ممکن است بالاتر از آن دنبال کند.

چشم انداز مثبت دیگر BTC از لکس مسکوفیس، مدیر ارشد سرمایه گذاری در Moskov Capital بود که تأکید کرد که قیمت BTC حدود 59 درصد زیر قیمت هدف پیش بینی شده توسط مدل سهام به جریان معامله می شود که بزرگترین انحراف منفی در تاریخ است. Moskov Capital گفت که این می تواند یک “فرصت عالی خرید” برای بازرگانانی باشد که به این مدل اعتقاد دارند.

طبق اخبار دیگر، شرکت بین المللی سرمایه، یک شرکت خدمات مالی، در سه ماهه دوم سال 2021 953،242 سهم از سهام MicroStrategy خریداری کرده است.

قیمت سهام MicroStrategy به دلیل دارا بودن جایگاه عظیم BTC ، تا حد زیادی مسیر BTC را دنبال می کند. بنابراین، خرید توسط سرمایه بین المللی نشان می دهد که سرمایه گذاران نهادی ممکن است موقعیت خود را برای یک حرکت صعودی در بیت کوین آغاز کرده اند.

با این حال، همه خیلی صعودی نیستند. اسکات مینرد، مدیر گوگنهایم، دیدگاه بسیار ناامیدکننده ای در مورد BTC دارد زیرا پیش بینی می کند سقوط آن به 10 هزار دلار کاهش یابد.

BTC/USDT

طی چند روز گذشته بیت کوین در محدوده ای معادل 31 هزار تا 36،670 دلار معامله شده است که نشان می دهد معامله‌گران برای حرکت جهت بعدی بلاتکلیف هستند. معمولاً شکست در محدوده تنگ منجر به یک حرکت تند می شود.

BTC
BTC

هر دو میانگین متحرک به تدریج مسطح می شوند و شاخص مقاومت نسبی (RSI) نزدیک به نقطه میانی معامله شده است، که تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می دهد. اگر گاوها قیمت را به بالای 36،670 دلار برسانند، این اولین نشانه قدرت است.

سپس جفت ارز BTC / USDT می تواند تا 41،330 دلار و سپس به 42،451.67 دلار برسد، جایی که خرس ها مقاومت سختی دارند. شکست این مقاومت نشان دهنده آغاز احتمالی روند صعودی جدید خواهد بود.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت بالایی در 36،670 دلار کاهش یابد، خرس ها سعی می کنند جفت ارز را به 31 هزار دلار و سپس به 28هزار دلار پایین بیاورند. وقفه در زیر این منطقه حمایتی احتمال از سرگیری روند نزولی را افزایش می دهد.

BTC
BTC

نمودار 4 ساعته شکل گیری یک الگوی مثلث نزولی را نشان می دهد که در یک شکست کامل می شود و به زیر 32268 دلار می رسد. اگر چنین اتفاقی بیفتد، احتمال وقفه در زیر 31 هزار دلار افزایش می یابد. برعکس، اگر گاوها قیمت را بالاتر از خط روند نزولی برسانند، این روند نزولی را باطل می کند. شکست یک الگوی منفی یک نشانه صعودی است زیرا خرس های تهاجمی را که پیش بینی خرابی فروخته اند به دام می اندازد. این جفت ارز می تواند تا 36،670 دلار افزایش یابد.

LUNA / USDT

توکن LUNA پروتکل Terra از اواخر ماه می در محدوده 7.96 تا 3.91 دلار معامله شده بود. با این حال، گاوها قیمت را به بالاتر از مقاومت در محدوده 9 ژوئیه رساندند، که نشان می دهد تقاضا بیش از عرضه است.

میانگین های متحرک یک کراس اوور صعودی را به پایان رسانده اند و RSI نزدیک به منطقه خرید بیش از حد افزایش یافته است، که نشان دهنده تغییر روند است.

اگر گاوها قیمت را بالاتر از 7.96 دلار حفظ کنند، جفت ارز LUNA / USDT می تواند روند صعودی جدیدی را آغاز کند. اولین هدف هدف در روند صعودی خط روند نزولی است که در آن خرس ها دوباره سعی می کنند حرکت صعودی را متوقف کنند.

اگر قیمت از خط روند نزولی پایین بیاید اما از میانگین متحرک نمایی 20 روزه یا 7.96 دلار عقب نشینی کند، تشکیل یک پایین ترین سطح را نشان می دهد. سپس خریداران سعی می کنند با بالا بردن قیمت بالاتر از خط روند نزولی روند صعودی را از سر بگیرند.

برخلاف این فرض، اگر خرس ها قیمت را به زیر 7.96 دلار برسانند، نشانگر عدم تقاضا در سطوح بالاتر است. وقفه ای کمتر از میانگین متحرک، درها را برای افت احتمالی تا 3.91 دلار باز می کند.

هر دو میانگین متحرک شیب دار هستند و RSI در نمودار 4 ساعته نزدیک منطقه خرید بیش از حد است، که نشان می دهد گاوها برتری دارند. با این حال، خرس ها هنوز تسلیم نشده اند، زیرا آنها تلاش می کنند تا حرکت نزدیک به 8.50 دلار را متوقف کنند. اگر گاوها قیمت را به بالاتر از 8.75 دلار برسانند، این جفت ارز می تواند روند صعودی جدیدی را شروع کند که ممکن است به 10 دلار و سپس 12 دلار برسد. برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر 7.46 دلار برسد، جفت ارز ممکن است به میانگین متحرک 50 ساده سقوط کند.

ATOM/USDT

Cosmos (ATOM) طی چند روز گذشته بین 17.56 تا 8.51 دلار معامله شده است. گاوها در 5 جولای قیمت را به بالای SMA 50 روزه (12.66 دلار) رساندند كه این اولین نشانه قدرت بود.

پس از آن، خرس ها سعی کردند گاو های تهاجمی را به دام بیندازند و قیمت را پایین بکشند اما آنها نتوانستند حمایت 20 روزه EMA (12.54 دلار) را بشکنند. این پیشنهاد می کند که در افت قیمت خرید کنید.

میانگین های متحرک در آستانه یک کراس اوور صعودی قرار دارند و RSI در منطقه مثبت قرار دارد، که نشان می دهد اصلاح ممکن است به پایان رسیده باشد. اکنون گاوها سعی خواهند کرد قیمت را به مقاومت در محدوده 17.56 دلار برسانند، جایی که خرس ها چالش سختی دارند.

اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و خرس ها جفت ATOM / USDT را در زیر 11.41 دلار فرو ببرند، این نمای صعودی نفی خواهد شد. چنین حرکتی می تواند درهای سقوط به سطح حمایت مهم 8.51 دلار را باز کند.

قیمت طی چند روز گذشته در داخل یک کانال صعودی معامله شده است. هر دو میانگین متحرک شیب دار هستند و RSI در منطقه مثبت قرار دارد، که نشان دهنده مسیر کمترین مقاومت به سمت بالا است. اگر قیمت از 20-EMA بازگردد، گاوها سعی می کنند جفت بالای خط مقاومت کانال را بشکنند. در صورت موفقیت، جفت ارز می تواند شتاب بگیرد و به 17.56 دلار برسد. برعکس، اگر خرس ها قیمت خود را به زیر میانگین متحرک کاهش دهند، این جفت ارز می تواند به خط روند کانال سقوط کند. وقفه ای در زیر این حمایت باعث برتری به نفع خرس ها خواهد شد.

CAKE/USDT

PancakeSwap (CAKE) طی پنج روز گذشته بین میانگین های متحرک قرار گرفته است. این ادغام نشان می دهد که خرس ها از SMA 50 روزه (15.67 دلار) دفاع می کنند در حالی که گاوها در حال سقوط به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (14.55 دلار) هستند.

با این حال، بعید به نظر می رسد که این معاملات محدود، محدوده طولانی مدت داشته باشد و ممکن است طی چند روز آینده به یک حرکت قوی منجر شود. RSI به قلمرو مثبت افزایش یافته است، این نشان می دهد که گاوها یک مزیت جزئی دارند.

اگر خریداران قیمت بالاتر از 50 روزه SMA را حفظ كنند، جفت ارز CAKE / USDT می تواند تا 18.62 دلار و بعداً به 21.52 دلار برسد.

متناوباً، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه سقوط کند، خرس ها ممکن است قیمت را به 12.39 دلار کاهش دهند. وقفه ای در زیر این حمایت می تواند درهای بازنگری حمایت مهم با قیمت 10 دلار را باز کند.

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که قیمت در داخل یک کانال صعودی در حال افزایش است. هر دو میانگین متحرک به تدریج رو به شیب هستند و RSI در منطقه مثبت قرار دارد و این نشان می دهد که خریداران برتری دارند.

گاوها اکنون سعی می کنند قیمت را به نیمه بالایی کانال برسانند. در صورت موفقیت، جفت ارز می تواند تا نزدیک به 17 دلار به خط مقاومت کانال برسد. برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و از خط روند کانال پایین بیاید، به منزله پایان حرکت صعودی کوتاه مدت است.

FTT/USDT

FTX Token (FTT) در 6 ژوئیه بالاتر از خط روند نزولی شکست، و این نشان می دهد که اصلاح ممکن است به پایان رسیده باشد. خرس ها سعی کردند در 8 ژوئن در SMA 50 روزه (30.26 دلار) بهبود پیدا کنند اما نتوانستند قیمت خود را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (28.68 دلار) برسانند.

قیمت در معاملات میانگین متحرک نمایی 20 روزه در 9 جولای برگشت و گاوها در تلاش هستند تا جفت ارز FTT / USDT را بالاتر از SMA 50 روزه قرار دهند. میانگین متحرک نمایی 20 روزه شروع به چرخش ناچیزی کرده و RSI به منطقه مثبت صعود کرده است، این نشان می دهد که گاوها در تلاش هستند تا بازگشت کنند.

اگر خریداران قیمت خود را بالاتر از SMA 50 روزه پیش ببرند و حفظ کنند، این جفت ارز می تواند یک افزایش تسویه حساب را آغاز کند که ممکن است به 34.73 دلار و سپس 36.73 دلار برسد.

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه سقوط کند، این نمای صعودی بی اعتبار خواهد شد. چنین اقدامی نشان می دهد که خرس ها در میتینگ ها در حال فروش هستند. سپس این جفت ارز می تواند تا سطح حمایت 25.22 دلار به حمایت بعدی سقوط کند.

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که گاوها قیمت را به بالای مقاومت بالایی در 30.50 دلار رسانده اند. افزایش میانگین متحرک و RSI در منطقه مثبت نشان می دهد مسیر کمترین مقاومت در برابر صعود است.

اگر خریداران قیمت خود را بالای 30.50 دلار حفظ کنند، این جفت ارز می تواند قیمت تسویه حساب خود را به 33 دلار و سپس به 34.73 دلار برساند. اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر 29.50 دلار برسد، این نمای مثبت فاقد اعتبار خواهد شد. چنین حرکتی می تواند جفت ارز را به 28 دلار کاهش دهد.

نظرات بیان شده در اینجا صرفاً تحلیل نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات blog.tbito.com نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است، هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید. 

منبع: https://bit.ly/3hwzGMU

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x