پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 10:25
ارز دیجیتال

5 ارز دیجیتال برتر در هفته اخیر

در این مقاله نمودار 5 ارز دیجیتال برتر را دنبال و بررسی میکنیم تا قادر به تعیین مسیر کمترین مقاومت شویم و بتوانیم سطوح بحرانی نزولی و صعودی را تشخیص دهیم. آیا می‎توان تصور کرد ارزش بیت کوین در هفته آینده به بالاترین سطح خود برسد یا اینکه آلت کوین ‎ها چه رویه ‎ای را دنبال  خواهند کرد؟ پاسخ به این سوال را با مقایسه قیمت ها در این مقاله میتوانید به دست آورید.

جهش شدید بیت کوین در کمترین سطح روزانه‌‌‌ ‎اش در روز اخیر بیانگر آغاز حرکت صعودی پر سرعتی به بالاترین حد ممکن است. حدی که شاید فراتر از 20 هزار دلار برود.

  با آغاز صعود دوباره بیت کوین احتمال می‎رود در کنار آن آلت کوین ‎ها در همین هفته به این حذب ارتقاعی بپیوندند. بیت کوین از پایین‎ترین سطح خود در ماه مارس سال 2020 بازگشتی ستاره‎‌‌ وار به بازار ارز دیجیتال را آغاز کرده و حالا مورد توجه بسیاری از نهادهای بزرگ سرمایه گذاری قرار گرفته است.

اخیرا ریک رایدر، مدیر ارشد شرکت Black Rock گفته است که “بیت کوین می‎تواند جایگزین مناسبی برای طلا باشد. زیرا بسیار کارآمدتر از یک شمش طلای گذرا است.” نظرات این‌چنینی حاکی از نشانه‎‌ های مثبت در بازار رمزارزها می ‎باشد. زیرا نشان می‎دهد که روایت بیت کوین حتی به عنوان طلای دیجیتال به طور فزاینده ‎ای در حال قرار گرفتن در کانون توجه است. بیت کوین حتی در میان سرمایه گذاران بازار ارز سنتی به شدت با استقبال گسترده‎ ای روبه‎ رو شده است.

محبوبیت 5 ارز دیجیتال برتر در هفته اخیر

گزارش جدید Pantera Capital  شرکت سرمایه گذار در رمزارزها، افزایش اخیر بیت کوین را به سرویس جدید خدمات رسان رمزنگاری PayPal نسبت می‎دهد. داده‎ها نشان می‎دهند که PayPal در حال حاضر ارزشی برابر با تقریبا 70%  از عرضه جدید بیت کوین را خریداری کرده است.و این 30 درصد مابقی کمبود بیت کوین را در بازار ایجاد کرده است.

مدت‎هاست که بازدید کنندگان بازار دیجیتال بیت کوین را به عنوان یک دارایی بسیار بی‎ ثبات معرفی می‎کنند. اما تحقیقات شرکت مدیریت سرمایه گذاری Van Eck گواهی می‎دهد که حدود 51% سهام 500 سهام برتر در بازار بورس نیویورک و نزدک نسبت به بیت کوین در یک نمودار 90 روزه برابر یا به شدت بی‎ ثبات هستند.

در صورت شناخته شدن گسترده داده ‎ها و قرار گرفتن آنها در دسترس عموم، یافته‎هایی نظیر این می‎توانند سرمایه گذاران بیشتری را به   سمت بازار ارزهای رمزنگاری شده جذب کنند.

▲ China-examines-that-other-than-yuan-digit

5 ارز رمزنگاری شده برتر بازار ارز دیجیتال در هفته اخیر

    BTC/USD  بیت کوین در مقابل دلار آمریکا

بیت کوین در 21 نوامبر 2020 مشغول تشکیل دادن الگوی شمعدان Doji بود و امروز به یک روند نزولی رسید. حالا نوبت به اصلاحات رسیده که معمولا 1 تا 3 روز به طول می‎ انجامد. پس از آن یک روند صعودی را در پیش خواهد گرفت. اما این روند صعودی به شدت قوی است.

بازگشت از پایین‎ ترین سطح روزانه نشان دهنده تمرکز خریداران در قیمت‎های پایین است. اگر اکنون گاوها بتوانند قیمت را به بالای 18.69575 دلار برسانند، صعود بیت کوین به بالاترین حد ممکن امکان پذیر خواهد بود.

اگر خریداران بتوانند قیمت خود را به بالاتر از 20 هزار دلار برسانند جفت ارز BTC/USD  می ‎تواند شتاب بگیرد و بالاترین حد مقاومت دیگر را ایجاد کند. شاخص مقاومت نسبی در نمودار 4 ساعته یک واگرایی نزولی را تشکیل داده که یک نشانه منفی است. با این حال عدم موفقیت خرس ‎ها در پایین نگه داشتن قیمت از EMA-20 نشانگر انباشت قوی صعودی در سطوح پایین می ‎باشد.

اگر گاوها بتوانند قیمت را بالاتر از خط روند نزولی حفظ کنند آزمایش مجدد مقاومت سربار با 18.96575 دلار امکان پذیر خواهد بود. از طرف دیگر اگر مقاومت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر 17.600 دلار برسد، احتمال شکستن آن به زیر 17.200 دلار نیز امکان پذیر می‎شود.

بیت کوین در مقابل دلار آمریکا

ETH/USD اتریوم در مقابل دلار آمریکا

اتر در 20 نوامبر پس از آنکه از بالای خط مقاومت در برابر 488 دلار بالا رفت دوباره شتاب گرفت و خط مقاومتی بعدی خود را تعریف کرد. و تبدیل به بزرگ‎ترین آلتکوین شد که به سرعت زمین بازی را پوشانده و امروز به بالاترین سطح خود یعنی 561دلار رسید.

اصلاح بیت کوین منجر به بدست آوردن سودی این‌چنینی در بازار اتر شد اما دم طولانی روی شمعدان بیانگر خرید پرخاشگرانه در سطوح پایین است. اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای مقاومت 561.223 برسانند روند صعودی می‎تواند هدف بعدی 625 دلار را از سر بگیرد. میانگین خرید نشان دهنده این است که گاوها بیش از حد کنترل را به دست گرفته ‎اند.

اگر خرس‎ها بتوانند قیمت خود را به پایین ‎ترین سطح امروز یعنی 511.769 فرو ببرند این دورنمای صعودی به کل نفی خواهد شد. چنین پیامدی می‎تواند فروش تهاجمی را به خود جلب کند و احتمال شکست در زیر حمایت 488 دلار را افزایش دهد.

XRP/USD ریپل در مقابل دلار آمریکا

ریپل در 21 ام نوامبر 2020، برابر با 40.48% افزایش یافت. این افزایش شدید نشان دهنده وحشت معامله‌‎گران از FOMO بود. با این‌‎حال وقتی عملکردی ضعیف شروع به افزایش ناگهانی می‎کند نشان دهنده این است که مرحله گاو نر وارد آخرین پای خود شده است.

نمودار بیان کننده خرید قدرتمندی در سطوح پایین می‎باشد. اگر آلت کوین بیش از 0.46 دلار افزایش یابد گاوها دوباره با در پیش گرفتن 0.50 دلار سعی خواهند کرد روند صعودی را از سر بگیرند. در صورت موفقیت این رالی می‎تواند به 0.60 دلار و پس از آن به 0.75 دلار برسد.

گسترش نوسانات در 21 و 22 نوامبر قلمرو بیش از حد خرید را گسترش داده است. از این رو ممکن است جفت ارز XRP/USD  به یک دوره یخبندان وارد شده پس از چند روز ادغام دوباره زندگی را از سر بگیرد. اگر خرس‎ها قیمت زیر 0.39 دلار را فرو ببرند این دور نما باطل خواهد شد. زیرا حمایت بعدی به احتمال 50% با 0.361738 دلار اغاز خواهد شد.

اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای 0.46 دلار برسانند جنگیدن دوباره بر سر 0.495663 دلار آغاز خواهد شد. وقفه ‏‎ای بالاتر از این مقاومت می‎تواند روند صعودی را از سر بگیرد. برعکس اگر قیمت از سطح فعلی یا 0.46 دلار کاهش یابد اصلاح بنیادی‎ تر امکان پذیر خواهد بود.

LTC/USD لایت کوین در مقابل دلار آمریکا

لایت کوین حالا در یک روند صعودی قوی قرار دارد. گاوها قیمت را به بالای مقاومت بر سر 84.3374 دلار در 21 نوامبر بالابردند. با این حال خریداران نتوانستند روند شکست را حفظ کنند. اما روز بعد خرس‎ها قیمت را به زیر 84.3374 دلار رساندند اما اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای 84.3374 دلار برسانند و روند شکست را حفظ کممد این جفت ارز می‎تواند روند صعودی خود را به 100 دلار از سر بگیرد.

با این‎حال در صورت دفاع خرس‎ها از 84.3374 این جفت ارز با %38.2 سقوط به 72.5521 دلار باز خواهد گشت. بنابراین گاوها از این منطقه با نهایت قدرت در حال دفاع هستند.

DASH/USD

دش در 21 نوامبر صعود کرد و دقیقا بالاتر از مقاومت 94.1813 دلار بسته شد. اما گاوها امروز در تلاش بودند تا این حرکت صعودی را از سر بگیرند. با این وجود قیمت از 95.4549 دلار کاهش یافت. اگر خرس‎ها قیمت را به زیر 82.7761 دلار فرو ببرند اصلاح عمیق‎تر به 78 دلار خواهد رسید.

اگر روند بازگشت این جفت ارزی به بالاتر از 91 دلار برسد گاوها یکبار دیگر سعی می‎کنند روند صعودی را با فشار دادن قیمت بالاتر از 95.4549 دلار از سر بگیرند.

منبع : https://bit.ly/3nOeORC

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x