پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 14:35
ارز دیجیتال

5 ارز دیجیتال برتر این هفته 11 اسفندماه(17 فوریه)

اصلاح قیمت بیت کوین در حال تسریع است، اما جهش نسبت به میانگین متحرک 50 روزه اخیر می تواند به آلت کوین ها دلیل بدهد تا از سطح حمایت پایین تری استفاده کنند و سپس بالاتر روند. در چند روز گذشته قیمت ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) در حال اصلاح است و معامله‌گران کنجکاو هستند که بدانند این افت یک بازگرداندن جزئی است یا شروع یک نزول قیمتی عمیق تر. تحلیلگران فقط می توانند به سطوح حمایتی مهمی که ممکن است براساس داده ها و شواهد تاریخی حفظ شود، اشاره کنند.

ماه مارس از نظر تاریخی یک ماه ضعیف برای بیت کوین بوده است، که نشان می دهد معامله‌گران فصلی ترجیح می دهند منتظر بمانند تا تماشا کنند تا اینکه بخواهند برای خرید بیت کوین در افت قیمت آن اقدام کنند. این کمبود تقاضا ممکن است یکی از دلایل نزول کردن حق بیمه Grayscale Bitcoin Trust در هفته گذشته باشد.

با این حال ، همه داده ها نزولی نیستند. در تاریخ 26 فوریه، مدیر عامل Moskov Capital ، Lex Moskov اشاره کرد که موقعیت استخراج کنندگان بیت کوین در 26 فوریه برای اولین بار از 27 دسامبر مثبت شده است. علاوه بر این، مدیر عامل CryptoQuant ، کی یانگ جو گفت که خروج بزرگ Coinbase در چند روز گذشته نشان می دهد که موسسات هنوز در سطوح پایین تر جمع می شوند.

به نظر می رسد این داده ها بی نتیجه هستند و تصویری فوری از مزیت داشتن گاوها یا خرس ها را ارائه نمی دهند. اکنون نمودارهای 5 ارز رمزپایه برتر را که ممکن است طی چند روز آینده عملکرد بهتری داشته باشند، را بررسی می‌کنیم:

ارز دیجیتال BTC/USD

بیت کوین زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (47441 دلار) شکسته شده است، که اولین نشانه شروع اصلاح عمیق تر است. حمایت مهم بعدی، میانگین متحرک ساده 50 روزه با 41،066 دلار است. قیمت از 9 اکتبر زیر این حمایت بسته نشده است، از این رو اهمیت پیدا می کند.

گاوها احتمالاً از تهاجمی  SMA 50 روزه دفاع می کنند. اگر قیمت از این حمایت بازگردد و به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، این نشان می دهد که روند صعودی همچنان ادامه دارد و معامله‌گران با کاهش قیمت خرید می کنند.

بیت کوین

با این حال، میانگین های متحرک تحت و شاخص مقاومت نسبی (RSI) درست زیر نقطه میانی نشان می دهد که گاو ها قدرت خود را از دست می دهند. اگر خرس ها قیمت زیر 50 روز SMA را فرو ببرند، این نشان می دهد که عرضه بیش از تقاضا است و تاجران با عجله سود خود را ثبت می کنند. چنین حرکتی می تواند قیمت را به پایین ترین سطح روز 8 فوریه یعنی 38،000 دلار کاهش دهد. شکست در زیر این حمایت منفی بزرگی خواهد بود زیرا حمایت بعدی 32000 دلار و سپس 28،850 دلار است.

کاهش 20-EMA و RSI در منطقه منفی نشان می دهد که خرس ها کنترل می شوند. قیمت در حال حاضر به حمایت بحرانی 41،959.63 دلار نزدیک شده است. اگر قیمت از این حمایت بازگردد ، گاوها سعی می کنند قیمت را به بالای 20-EMA برسانند. اگر آنها موفق شوند، این نشان می دهد که قیمت گاوها به طور تهاجمی فرو می ریزند.

ارز دیجیتال BNB/USD

Binance Coin (BNB) از 20 فوریه در یک مرحله اصلاحی قرار دارد، که نشان می دهد معامله گران پس از افزایش سریع در 19 فوریه در حال ثبت سود هستند. با این حال ، روند سقوط از 25 فوریه تدریجی بوده است ، که تاجران را وحشت زده نمی کنند.

قیمت در حال حاضر به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (194 دلار) کاهش یافته است که ممکن است خریداران وارد آن شوند. نمودار 4 ساعته شکل گیری یک الگوی مثلث نزولی را نشان می دهد که در یک شکست کامل می شود و زیر 189 دلار بسته می شود. اگر چنین اتفاقی بی افتد، پیشنهاد می شود که بالاترین قسمت در جای خود قرار دارد و جفت ارز می تواند به 118 دلار کاهش یابد.

بایننس کوین

برعکس، اگر گاوها که به همان خریداران می گویند از 189 دلار از حمایت پشتیبانی کنند ، این نشان می دهد که وقتی گاوها با افت قیمت به سطح حمایت قوی می روند ، احساسات مثبت باقی می ماند. شکست و بسته شدن بالاتر از خط روند نزولی، این روند را باطل می کند و ممکن است منجر به افزایش 280 دلار شود.

DOT/USD

باید گفت Polkadot (DOT) در یک روند صعودی در حال اصلاح است. دم طولانی در نمودار شمعی، 23 فوریه و 26 فوریه نشان می دهد که  گاوها(خریداران) در تلاش هستند تا از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (30.49 دلار) دفاع کنند. با این حال ، فتیله طولانی در بازگشت به تاریخ 27 فوریه نشان می دهد که تقاضا در سطوح بالاتر خشک می شود.
پولکادات
نمودار 4 ساعته نشان می دهد که قیمت در حال حاضر در یک مثلث متقارن معامله می شود. اگر خرس ها بتوانند قیمت زیر خط حمایت مثلث را فرو ببرند ، جفت ارز می تواند تا 25.7817 دلار سقوط کند، و سپس به هدف الگوی 18،70 دلار برسد. کاهش 20-EMA و RSI در منطقه منفی نشان دهنده یک مزیت جزئی برای خرس ها در کوتاه مدت است. اما اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد، گاوها سعی می کنند قیمت را به بالای مثلث برسانند. در صورت موفقیت ، جفت ارز ممکن است به 42.2848 دلار برسد.

ارز دیجیتال XEM/USD

گاوها در تاریخ 26 فوریه از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.475 دلار) دفاع کردند، که نشان می دهد احساسات همچنان مثبت است و معامله‌گران با افت قیمت خرید می کنند. گاوها در حال حاضر در تلاش هستند روند صعودی را در NEM (XEM) از سر بگیرند.

میانگین متحرک پرتحرک و RSI بالای 63 نشان می دهد مسیر کمترین مقاومت در برابر صعود است. نمودار 4 ساعته نشان می دهد قیمت طی روزهای گذشته بین 0.439 تا 0.63 دلار ثابت مانده است. هر دو میانگین متحرک در حال شیب کم هستند و RSI درست بالاتر از نقطه میانی است، که این یک مزیت جزئی برای گاوها است.

اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالاتر از 0.63 دلار برسانند، جفت ارز ممکن است به 0.763 دلار برسد و سپس به 0.821 دلار برسد. برعکس، اگر قیمت زیر میانگین متحرک شکسته شود ، جفت ارز ممکن است به سطح حمایت 0.439 دلار سقوط کند. اگر این پشتیبانی نیز ترک بخورد، ممکن است اصلاح تا 0.346 دلار و سپس به 0.277 دلار برسد.

ارز دیجیتال MIOTA/USD

MIOTA از زمان افزایش 1.554775 دلار در 19 فوریه در یک مرحله اصلاحی قرار داشته است. در حالی که، علامت مثبت این است که گاوها طی چند روز گذشته با موفقیت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.09 دلار) دفاع کرده اند.

میانگین متحرک نمایی 20 روزه مسطح شده و RSI نیز دقیقاً بالای نقطه میانی معاملات انجام می دهد که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. تلاش گاوها و خرس ها برای ابراز برتری خود در چند روز گذشته ناکام مانده است. اگر این گاوها بتوانند قیمت را بالاتر از مقاومت بالایی در سطح 1.30 دلار فشار داده و حفظ کنند، ممکن است به نفع گاوها متمایل شود.
نمودار 4 ساعته شکل گیری یک مثلث متقارن را نشان می دهد که به طور کلی به عنوان یک الگوی ادامه دار عمل می کند. هر دو میانگین متحرک به تدریج در حال کاهش هستند و RSI در قلمرو منفی قرار دارد و این نشان دهنده برتری خرس ها است. این جفت ارز در زیر خط حمایت مثلث شکسته شده است اما گاوها در تلاش هستند روند نزولی را متوقف کنند و قیمت را به مثلث برگردانند. اگر آنها موفق شوند ، پیشنهاد خرید در سطوح پایین تر است.
 اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، ممکن است آغاز یک اصلاح عمیق تر باشد. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است ، هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x