سه شنبه , 6 مهر 1400 - 18:02
DeFi

4 ریسک مهم سرمایه گذاران ارز دیجیتال در DeFi

رشد چشمگیر بازار ارز دیجیتال غیر متمرکز یا DeFi از ابتدای سال 2020 تا به امروز نشان دهنده آن است که تقاضای بسیار زیادی برای این محصول جدید مالی در دنیای کریپتو کارنسی یا ارز دیجیتال وجود دارد و ریسک های مختلفی که در این زمینه وجود دارد، همواره نادیده گرفته شده است.

کارایی بازار غیر متمرکز مالی DeFi برای ارز دیجیتال بسیار جذاب است. در واقع ما می توانیم با استفاده از این بازار به تعداد زیادی از خدمات دسترسی داشته باشیم و همچنین ارزش گذاری بر روی این بازار غیر متمرکز ارز دیجیتال بر اساس کاربران تعیین می شود.

در این مقاله ما قصد داریم بیشتر در زمینه ریسک هایی صحبت کنیم که سرمایه گذاران در این بازار برای دسترسی به ارز دیجیتال مشاهده می کنند. کارایی، ترکیب پذیری و نقدینگی مناسب را می توان از جمله مهم ترین فرصت هایی دانست که با دسترسی به پروژه های مختلف DeFi همواره در دسترس شماست و دانستن این ریسک ها می تواند به شما کمک کند تا سرمایه گذاری بهتری در زمینه ارز دیجیتال داشته باشید.در ادامه با ما همراه شوید تا بیشتر در این خصوص با شما صحبت کنیم و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

ریسک های موجود در این تکنولوژی در چهار دسته زیر قرار داده می شوند :

  • ریسک مربوط به برنامه نویسی
  • ریسک تمرکز پذیری در این بازار ارزی غیر متمرکز
  • ریسک های مالی
  • ریسک های نظارتی

    defi

با ریسک مربوط به برنامه نویسی در بازار ارز دیجیتال غیر متمرکز آشنا شوید

به طور کلی می توان گفت که کد های نوشته شده برای یک بازار ارز دیجیتال غیر متمرکز DeFi می توانند از پروتکل هایی استفاده کنند که توسط یک سیستم عامل پشتیبانی می شود و این مسئله راه را برای سوء استفاده باز می کند.

DeFi را می توان مجموعه ای از نرم افزارها دانست که با استفاده از خطوط کد گذاری شده ایجاد شده است و تعداد زیادی از خدمات مالی به خصوص در زمینه ارز دیجیتال را پشتیبانی می کند.

پروتکل DeFi دارای ماهیت بسیار پیجیده ای است و شاید خطاهایی در کد این برنامه وجود داشته باشد که بر اساس آن می توانیم انتظار داشته باشیم که در صورت استفاده هکر ها، حتی اطلاعات مربوط به کاربران نیز لو برود و این مسئله می تواند برای سرمایه گذاران بازار ارز دیجیتال بسیار خطر آفرین باشد.

همچنین خطر برنامه نویسی در کنار هک می تواند این پروتکل را ناپایدار کرده و خطری کلی برای یک اکوسیستم مالی به وجود بیاورد و از این روی می توان گفت که در بازار ارز دیجیتال دانستن این مسئله دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و باید به این ریسک اهمیت داده شود.

در آخرین گزارشی که در این زمینه منتشر شده است، دانشگاه کمبریج برای کاهش این ریسک توضیح داده است که افزایش میزان انعطاف پذیری، می تواند قراردادهای هوشمند به وجود بیاورد و همچنین این مسئله می تواند ریسک را کاهش دهد.

ریسک های بازار DeFi

با خطر تمرکز در ارز دیجیتال با تکنولوژی DeFi بیشتر آشنا شوید

وابسته بودن بسیاری از ابزارها در پروتکل DeFi می تواند باعث شود تا بسیاری از افراد نسبت به تمرکز پذیری در این تکنولوژی هشدار دهند. در واقع تکنولوژی DeFi بسیار جدید و نوپا می باشد و همچنین سیستم هایی برای توسعه این تکنولوژی در حال افزایش است تا بتواند خطر تمرکز را کمتر کنند و در نهایت نیز از بین ببرد، این مسئله می تواند این ریسک را تا حد زیادی کاهش دهد.

با ریسک های مالی در ارز دیجیتال با تکنولوژی DeFi بیشتر آشنا شوید

پروتکل های DeFi را می توان مبتنی بر بلاک چین دانست. در واقع این تکنولوژی می تواند به شما کمک کند تا دارایی های بومی خود را گسترش دهید و همچنین می تواند قیمت دارایی های بلاک چین را بیشتر از پیش نمایش دهد. در صورتی که قصد داشته باشید از این تکنولوژی استفاده کنید می توانید در عین سود ضرر هایی را داشته باشیم که این مسئله می تواند باعث نگرانی برخی از سرمایه گذاران در زمینه ارز دیجیتال به شمار رود.

استفاده از تکنولوژی DeFi

ریسک های مربوط به نظارت

صنعت DeFi شرایط نظارتی نامشخص دارد و از این روی می توان گفت که این مسئله می تواند باعث بروز برخی از ریسک ها برای شما باشد. متاسفانه بسیاری از کاربران، این بازار غیر متمرکز مالی در زمینه ارز دیجیتال را درک نمی کنند و از این روی می توان گفت که رشد فضا در این محیط بسیار بالا می باشد و ریسک های نظارت با رشد فضا نیز می تواند بیشتر شود.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

استیبل کوین

استیبل کوین، با پشتیبانی فیات سفری به سمت ثبات، اعتماد

استیبل کوین با پشتیبانی فیات و دارایی های دیگر به طور فزاینده ای محبوبیت پیدا …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x