پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 16:04
BitcoinPizzaبیت کوین

11 سال از اولین خرید بیت کوین به قیمت 10 هزار بیتکوین برای دو پیتزا می‌گذرد

چندین شرکت روز پیتزا بیت کوین را در 22 می مصادف با 1 خرداد، جشن می گیرند، این رویداد تاریخی هنگام انجام اولین معامله تجاری BTC است.

امروز روز بین المللی پیتزا بیت کوین است! این روزی است که بسیاری از افراد در انجمن رمزنگاری ها یازدهمین سالگرد اولین معامله تجاری بیت کوین را برای دو پیتزا که 10 هزار بیت کوین هزینه دارد، جشن می گیرند. در 22 می 2010، لازلو هانیچ 10 هزار BTC را با دو پیتزای Papa John در فلوریدا معامله کرد.

سال‌ها بعد، آنها با قیمت 360،500،000.00 دلار در زمان پرس، گرانترین برش‌های پیتزا در جهان می شوند. به اندازه کافی جالب است که ارزش آنها بیش از 600 میلیون دلار بود که بیت کوین در 11 آوریل از سدِ 60 هزار دلار عبور کرد.

بیت کوین

بزرگداشت روز پیتزا بیتکوین

Papa John’s با ارائه 10 هزار برش پیتزا به 50 مشتری اول در هر یک از امتیازات خود در Jacksonville، معامله معروف را گرامی خواهد داشت. مشتریان فرصتی برای برنده شدن در یک پیتزای بزرگ الهام گرفته از BTC خواهند داشت.

پاپا جان تنها کسی نیست که جشن می گیرد. Slice، سکویی است که پیتزا فروشی ها را در ایالات متحده متصل می کند و Rare Pizzas، یک پروژه NFT در PizzaDAO ، 2500 پیتزا به شما هدیه می دهد.

بیت کوین و پیتزا

مکان دیگری که پذیرش BTC را آغاز کرد، Pizza Hut است که اکنون به ونزوئلایی ها امکان پرداخت با بیتکوین و سایر ارزهای رمزپایه را می دهد، با اشاره به اینکه این کشور یکی از بزرگترین کاربران BTC در جهان است به دلیل تورم بیش از حد، نتیجه سیاست محلی بد و تحریم های ایالات متحده است.

وقتی در مورد تصویب بیت کوین صحبت می کنیم، ممکن است به فکر موسسات نخبه در دنیای مالی مانند MicroStrategy یا SkyBridge Capital باشیم شرکت های قدرتمندی که BTC را به ترازنامه خود اضافه کردند. با این حال، یک پیتزا فروشی کوچک خانوادگی نیز تصمیم گرفت که وقت آن رسیده است که مقداری از سرمایه خود را در اختیار پدر همه رمزپایه ها قرار دهد.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x