شنبه , 13 آذر 1400 - 3:10
بیت کوین

بیت کوین در حال حاضر در مرحله تجمع است

مدتی است که بیت کوین (BTC-USD) در محدوده محدودی معامله می شود و در زمان نوشتن این مقاله، منطقه پشتیبانی 30 هزار دلاری را دوباره آزمایش می کند. با نگاهی به ساختار شکل گرفته در ماه گذشته، به نظر می رسد بسیار خوب با یک مرحله تجربی Wyckoff منطبق باشد. ما در آستانه ورود به مرحله “بهار” هستیم، جایی که ممکن است بیت کوین حتی پایین تر بیاید، و فرصتی کامل برای افزودن به خرید بیشتر ما باشد.

ریچارد دی وایکوف دلال، تاجر و سردبیر قرن 20 در مجله وال استریت بود. وی در طول زندگی خود، بازارها را مشاهده کرد. او به عنوان یک کارگزار دیدگاه ممتازی نسبت به فعالان بازار داشت و “الگویی” خاص در نحوه سرمایه گذاری کشف کرد که اتفاقاً به قیمت سرمایه گذاران خرد تمام می شود. او تصمیم گرفت زندگی خود را وقف آموزش عمومی “قوانین بازی” کند.

بنابراین این قوانین چیست؟

ویكف برای نشان دادن اصل اساسی خود در بازار، ایده “مرد مرکب” را توسعه داد. مرد مرکب بانک های بزرگی است، صندوق های تامینی، مردی که پشت صفحه است و همه چیز را به نفع خود و به ضرر شما کنترل می کند.

در اصل، ویكوف پیشنهاد می كند كه سرمایه گذاران خرده فروشی مانند یك مرد مرکب تجارت كنند. به عبارت دیگر، درک کنید که پول هوشمند چه می کند و آن را پیش بینی کنید. برای انجام این کار، باید بدانیم که چگونه انسان مرکب با بهره برداری از 4 مرحله چرخه بازار، پول خود را بدست می آورد:انباشت، روند بالا، توزیع، روند نزولی

کاملاً ساده است. مرحله اولیه تجمع وجود دارد. هنگامی که نهنگ ها در موقعیت قرار می گیرند، روند صعودی می تواند آغاز شود، این بدان معنی است که قیمت بالاتر می رود. مرد مرکب توانایی چنین کاری را دارد و با افزایش قیمت، معامله گران خرده فروشی شروع به جهش می کنند و قیمت را حتی بالاتر می برند.

سپس وارد توزیع می شویم. ارزدیجیتال در یک بازده مناسب است و وقت آن است که سود کسب کنید. توزیع به آرامی اتفاق می افتد، تا قیمت بیش از حد متزلزل نشود. اساساً، این شخص مرکب در حال فروش به معامله گران خرده فروشی است که هنوز هم با تهاجم خرید می کنند، غافل از اینکه روند بعدی نزولی است. روند نزولی زمانی شروع می شود که برای سرمایه گذاران خرده فروشی روشن شود که روند تغییر کرده است و آنها شروع به پیش فروش می کنند. پس از پایان روند نزولی، نوبت شستشو و تکرار است.

آیا این در مورد بیت کوین صدق می کند؟

ویکوف بصیرت خوبی در بازارها داشت، زیرا خودش به عنوان یک شخص داخلی کار می کرد و افرادی مانند JP Morgan را مشاهده می کرد. در حالی که چند سال پیش، بیشتر مردم این ایده را که بازارها به طور فعال توسط پول و نهنگ دستکاری می شود، تمسخر می کردند، اما امروز بیشتر سرمایه گذاران موافقند که مطمئناً درجاتی از دستکاری وجود دارد.

اگر چیزی وجود داشته باشد، می توانم بگویم بیت کوین این توانایی را دارد که خیلی بیشتر دستکاری شود. بیت کوین در مقایسه با سایر بازارها سرمایه نسبت کمی دارد و تأثیر پول بر روی آن برای سهولت انجام می دهد. علاوه بر این، ما شاهد یک ارتباط قوی، هر چند مسلماً علیت نیست، بین قیمت بیت کوین و توییت های یک مدیر عامل شرکت هستیم که بدون نام باقی می ماند.

بیت کوین در حال حاضر در مرحله تجمع است

با گفتن این موارد، بیایید عملکرد قیمت بیت کوین را در سال گذشته مرور کنیم:

ما می توانیم 4 مرحله Wyckoff از بازار را به وضوح مشاهده کنیم. تا ماه نوامبر، ما در مرحله انباشت بودیم. تقریباً از نوامبر تا مارس روند صعودی داشتیم و سپس توزیع آن تا حدود ماه می انجام شد. پس از آن روند نزولی بسیار تند و سریعی داشتیم و اکنون نزدیک به دو ماه اقدام نسبتاً مسطح را تجربه می کنیم.

پشتیبانی اولیه (PS): ما یک دوره خرید اولیه را مشاهده می کنیم که فشار نزولی را متوقف می کند. یک وضعیت کلاسیک خرید کلاسیک.

اوج فروش (SC): قیمت همچنان به سمت پایین حرکت می کند و فروش وحشت به اوج خود می رسد. در اینجا معمول است که می بینید قیمت در SC بسیار پایین خواهد بود و این نشان دهنده خرید پول هوشمند است. این دقیقاً همان چیزی است که در نمودار مشاهده می کنیم. قیمت درست زیر 30،000 دلار افت می کند اما این خیلی سریع توسط مرد مرکب دریافت می شود.

رالی خودکار (AR): فشار فروش کاهش می یابد و قیمت به سرعت برمی گردد. برخی از پوشش کوتاه نیز در جریان است.

بهار: اساساً، یک لرزش نهایی در پایان دوره انباشت. آخرین تلاش پول هوشمند برای گرفتن هرچه بیشتر بیت کوین ارزان.

نشانه قدرت (SOS): افزایش قیمت قانع کننده همراه با افزایش حجم.

Back-Up (BU): به عنوان آخرین نقطه مقاومت نیز شناخته می شود. بهبودی از بالاترین سطح قبلی که مقاومت قبلی به پشتیبانی تبدیل می شود. در مورد بیت کوین، به نظر می رسد این مبلغ حدود 36000 دلار باشد.

کلام آخر

اگر به نمودار بلند مدت بیت کوین نگاه کنیم، همیشه دوره های انباشت، روند صعودی، توزیع و روند نزولی بسیار واضح وجود داشته است. کسانی که بازی را به خوبی انجام داده اند، قتل عام کرده اند و شواهد در اطراف ما وجود دارد که نشان می دهد این بازیکنان اکنون در حال جمع آوری هستند.

در تاریخ 5 ژوئن، شاهد خرید 60،000 بیت کوین بودیم. همچنین، ما شاهد افزایش خروجی از صرافی ها هستیم که یک نشانه صعودی است ، زیرا این بدان معناست که مردم بیت کوین را به HODL منتقل می کنند. در چند ماه گذشته یک روایت کلی منفی از بیت کوین ارائه شده است، اما این در حال تغییر است.

PayPal Holdings، Inc. (PYPL) به تازگی اعلام کرده است که محدودیت خرید را تا 100000 دلار برای هر مشتری افزایش می دهد. همچنین، در چند ماه آینده، باید شاهد افزایش نرخ هش باشیم، زیرا استخراج کنندگان چینی در مکان های دیگر ماین می کنند.

سلب مسئولیت: عقیده بیان شده در اینجا توصیه به سرمایه گذاری نیست. فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه می شود. لزوماً نظر blog.tbito.com را منعکس نمی کند. هر سرمایه گذاری و کلیه معاملات شامل ریسک است، بنابراین همیشه باید قبل از تصمیم گیری، تحقیقات خود را انجام دهید. ما سرمایه گذاری را که توانایی پرداخت ضرر ندارید، توصیه نمی کنیم.

منبع: https://bit.ly/3kwLFMm

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x