پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 5:50
بیت کوین

صعود بازار بیت کوین و سوء استفاده برخی آلت کوین های کلاهبردار از این بازار !

ساتوشی در حال طی کردن مسیر صعودی خود به شدت فروتنانه عمل کرده و فاصله زیادی با یک سنت دارد. اما چیزی که مشهود است تلاش بیت کوین برای رساندن یک ساتوشی به یک دلار می‏باشد.

ارزش بیت کوین برای تبدیل شدن به یک مرکز، نیازمند رساندن ساتوشی به سنت می‎باشد. بیت کوین می‎تواند تا بالاترین سطح برای مدت‎ ها به دور خود بچرخد، اما طوفان جدیدی در اطراف کوچکترین زیر واحد آن Satoshi یا Sat در حال شکل گیری است.

همانطور که بیشتر سرمایه گذاران برای اولین بار در حال پیوستن به بازار ارزهای دیجیتال می‎باشند، هنوز به این واقعیت برجسته اشاره می‎کنند که BTC ارزش بالایی دارد و به زبانی دیگر بسیار گران است، همچنین قابلیت تقسیم پذیری به واحدهای کوچک‎تر را ندارد.

بیت کوین

معضل گرانی در سرمایه گذاری در بیت کوین

گرانی بیش از حد بیت کوین یک بحث دائمی در طول تاریخ نوظهور این ارز دیجیتال می‎باشد. مسئله چگونگی حل این تصور اشتباه و از طرفی معرفی Sat به مخاطبان چیزی می‎باشد که در حال حاضر کانون توجه قرار گرفته است.

بیایید یک خریدار فرضی را در نظر بگیریم که می‎گوید توانایی خرید کل یک بیت کوین را ندارد. خب به هر حال این خریدار راه طولانی‎ ای در پیش دارد. اما چیزی که جالب است بدانید این می‎باشد که بیت کوین تا 8 رقم اعشار قابل تقسیم است. با ارزش فعلی بازار در واقع می‎توان گفت یک ساتوشی ارزشی برابر با حدود 0.02 سنت را دارد و یک دلار برابر با 43 ساتوشی می‎باشد.

یک منبع اختصاصی اکنون نشان می‎دهد که جفت ارز BTC / USD باید چقدر سود کسب کند تا یک واحد برابر با یک سنت باشد. لی وو تحلیلگر بازار دیجیتال می‎گوید برای این اتفاق بیت کوین باید محدودیت ارزش پول ایالات متحده را به چالش بکشد، در این صورت بیت کوین باید ارزش خود را به 1 میلیون دلار برساند.

حجم پول بیت کوین با ارزش دلار آمریکا اندازه گیری می‎شود. با وجود این شرایط، ارزش 23 هزار دلاری بیت کوین هنوز هم متوسط به نظر می‎رسد. با این وجود برخی از ارزها با توافق خودشان در حد برابری ساتوشی پیش آمده‎‌ اند.

وی هم‎چنین خاطر نشان کرد که در صورت نیاز، فراتر از واحد ساتوشی، واحدی به نام میلی ثانیه که در شبکه ‎ای به نام رعد و برق وجود دارد، میتوان استفاده کرد. رعد و برق همچنان پذیرفته‎ شده ‎ترین و بهترین داد و ستد برای مقیاس گذاری در بیت کوین می‎باشد.

پیشرفت در تجربه کاربری آن به شما این امکان را می‎دهد که بیت کوین سطح پایین با ارسال هزینه ‎های ناچیزی برای آینده را داشته باشید. این امر در آینده‎ای نزدیک با انجام معاملات خارج از زنجیره‎ای و همگام سازی آن ‎ها با اجتناب از نیاز به هزینه‎های ماینر و ازدحام بلاکچین بیت کوین محقق شود.

بیت کوین

تاثیر جهش ارزش بیت کوین بر بازار آلت کوین ها

افزایش ارزش بیت کوین به 23800 دلار باعث ایجاد تجمعات قوی ‎ای در  بازار آلت کوین ‎های بزرگ مانند Lite coin و  Dog coin شد. آلت کوین ‎هایی مانند لایت کوین LTC و دوج کوین DOGE به شدت در حال تجمع هستند این در حالی است که بیت کوین برای بازگشتن به بالای سطح 23.8 دلار دست و پنجه می‎زند.

بسیاری از تحلیلگران معتقدند که افزایش آلت کوین‎ های کلاهبردار ارتباط مستقیمی با عملکرد قیمت بیت کوین دارد. داده ‎های تاریخی نشان می‎دهد وقتی بیت کوین از چرخه ‎های گاو و خرس عبور می‎کند، این دو عامل به طور هم زمان شروع به حرکت می‎کنند.

با آغاز نشان دادن حرکات جدید از آلتکوین ‎های معامله ‎‌گران از قدرت روند حرکت BTC اطمینان می‎یابند. در طول ماه دسامبر آلت کوین‎ ها در برابر بیت کوین توقف داشتند به ویژه زمانی که BTC تلاش می‎کرد از محدوده 18 هزار دلار تا 19.400 دلار رهایی یابد. اما به هر حال این اتفاق در محیطی رخ داده است که حجم آن را تهدید می‎کند.

در آن زمان، حجم بازار ارزهای رمزنگاری شده در حال کاهش بود، زیرا BTC به طور مداوم در حال کنار زدن 19.400 بود. به همین ترتیب، بیشتر حجم رفت و آمد بازار به سمت BTC بازمی‎گردد و آلت کوین ‎ها به طور موقت از فعالیت ‎های تجاری محروم شده ‎اند.

آلتکوین

لایت کوین، ریپل و دوج کوین

شکست صعود دوباره BTC به نزدیکی 20 هزار دلار سبب شد که دوباره علاقه به آلت کوین‎ هایی مانند LTC  و  DOGE از سر گرفته شود. از نظر تاریخی، آلت کوین‎ هایی که از سال 2011 تا 2014 وجود خارجی یافته بودند، پس از یک رالی بزرگ توسط بیت کوین تمایل عجیبی به افزایش داشته‎اند.

یکی از دلایل عمده این تجمع در سطح آلتکوین ‎ها حجم آن‎ها است. معامله گران دوست دارند آلت کوین‎ ها را پمپاژ کنند. که این نیز باعث افزایش حجم در یک دوره کوتاه و نوسانات سوختی می‎شود با این حال بسیاری از  معامله گران در کف بازار عاشق این صفت بارز در بازار آلت کوین‎ها می‎باشند.

از آن جا که این ارزهای رمز پایه از اهمیت تاریخی قابل توجهی برخوردارند اما هنگام شروع یک تجمع، حرکت آنها معمولا بیشتر و صعودی ‎تر از سایر آلت کوین‎های گمنام می‎باشد.

به عنوان مثال لایت کوین در 7 روز گذشته با بیش از 57 درصد افزایش قیمت روبرو شد. در همان دوره، بیت کوین علی رغم عبور از 23.800 دلار در معاملات عمده تنها 34 درصد رشد داشته است.

یک معامله ‎گر با نام مستعار چنین نوشت که: ” چیزی که مردم از اجرای آن هراس داشتند تجربه شکست در سال 2017 بود. که با تغییر 5 درصدی بیت کوین آلتکوین ‎ها با شکست مواجه شدند و به شدت به زمین خوردند. در آن زمان هیچ اتصال و اصالتی وجود نداشت. بنابراین شما باید بین بیت کوین‎ یا آلتکوین ‎ها یک جهت را انتخاب می‎کردید. “

آلتکوین

آیا جریان اخیر طبق اصول اساسی بازار پیش می‎رود ؟

طبق گفته ‎های یک معامله‎ گر و محقق اختصاصی بازار لایت کوین، DeFi لزوما نمی‎تواند عنوان نقره دیجیتال را به خود اختصاص دهد. همانطور که برخی معتقدند BTC نمی‎تواند لزوما به عنوان طلای دیجیتال در نظر گرفته شود.

” اگر تازه وارد بازار ارزهای رمز پایه شده‎ اید و بیت کوین خریداری کرده‎ اید، و فکر می‎کنید که طلای بازار را در اختیار دارید و در پی لایت کوین به عنوان نقره بازار ارزهای دیجیتال هستید باید بگویم که اشتباه می‎کنید و این عنوان بیشتر به اتر ETH مرتبط است.

در روز پیش، پل تودور جونز از قیاس جالبی از دنیای فلزات برای دسته بندی رمز ارزها استفاده کرد. او گفت ما یک رمزارز گرانبها داریم و سایر رمزارزها صنعتی، BTC یک ارز گرانبها است و اتر صنعتی است، اما لایت کوین در هیچ یک از این دسته بندی‎ ها قرار ندارد. “

در واقع لایت کوین فاکتورهای بنیادی را دارا می‎باشد که می‎تواند باعث بهبود احساس در بازار اطراف خود شود. به عنوان مثال حفظ حریم خصوصی. با این حال این عوامل به قدری کافی نیستند که بتوانند در یک هفته 57 درصد پیشرفت داشته باشد.

دلیل اصلی افزایش ناگهانی آلت کوین‎ ها کلاهبردار این است که احتمالا در یک بازی گسترده توسط سرمایه گذارانی با ارزش خالص قرار گرفته‎ اند، که می‎خواهند در عواقب صعود BTC سود خوبی را به دست بیاورند.

منبع: https://bit.ly/34tWjdX

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x