پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 10:24

آیا ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین همان پاول لرو تبهکار در زندان است؟

پاول لرو کیست؟  او کسی است که شواهد جدید نشان می‌دهد بیشترین شباهت را به ساتوشی ناکاموتو همان خالق بیت کوین دارد.
پاول لرو یکی از روسای سابق کارتل، جاسوس DEA و برنامه نویس کامپیوتر است که در نهایت به علت جرایم مختلف در سال 2012 دستگیر شد.
پاول لرو یک نابغه‌ ۴۶ ساله‌ و در عین حال، جنایتکار است. او خالق نرم‌افزار رایگان رمزگذاری هارد دیسک ویندوز  E4M و تروکریپت است.
همان شبکه بلاک چین و ماین کردن بلوک های شبکه که به صورت رمزنگاری شده توسط ساتوشی ناکاموتو برای قفل‌کردن یک میلیون بیت‌کوین خود استفاده کرده است.

باید اشاره کرد که مدارکی وجود دارد که این شخص یک برنامه نویس کامپیوتر بوده است و توانایی لازم برای ایجاد یک ارز دیجیتال را داشته است. یکی بودن متن بیانیه پاول لرو و وایت پیپر ساتوشی ناکاموتو دلیل محکم دیگری است بر این ادعا است.

آیا پاول لرو، همان ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین است؟
اما این همه‌ی داستان نیست: سبک نوشتن پاول لرو از نظر انتخاب واژه ها و نحوه بیان، بسیار شبیه به سبک نوشتاری ساتوشی ناکاموتو است. پاول لرو عاشق قمار است؛ درواقع، یک کلاینت پوکر در کدهای اولیه‌ی بیت‌کوین وجود داشت. ولی آنچه که از همه مهم تر است این است که او از سال ۲۰۱۲ در زندان است. شاید به همین دلیل است که یک میلیون بیت‌کوین خود را تا به الان خرج نکرده است.

فردی ناشناس با انتشار کارت شناسی این فرد در جمهوری کنگو  که در آن نام او Paul Solotshi Calder Le Roux ذکر شده است توضیح داد:

بیت کوین یک پروژه ی ساخته شده از یک نابغه ی شیطانی است که نام او Paul Solotshi Calder Le Roux است. او بیت کوین را به مقاصد پول شویی ساخت. متاسفانه، کمی بعد از آنکه او هویت خود را با نام ساتوشی حفظ کرده بود توسط مقامات قضایی دستگیر و باقی عمر خود را باید پشت میله های زندان بگذراند.

آیا ساتوشی همان پاول لرو است؟

در یکی از جلسات دادگاه در سال 2020، پاول لرو به دادگاه فدرال منهتن اعلام کرد که قصد دارد کسب کاری را در حوزه ی خرید و فروش دستگاه های ماینر بیت کوین، با بهینه سازی مخصوص آغاز کند.

پاول لرو همچنین در دادگاه گفته است:  این بهینه سازی ها به من اجازه ی طراحی نوع خاصی از چیپ دستگاه های ماینر(ASIC) داده است و به دستگاه های ASIC کنونی اجازه می دهد تا با سرعت بیشتری به استخراج بیت کوین بپردازند. من از این توانایی ام می خواهم در راه درست و قانونی بهره ببرم.

دلیلی که احتمال این ادعا را ضعیف می کند

با وجود همه‌ این دلایل ذکر شده که احتمال ساتوشی ناکاموتو  بودن لرو را تأیید می‌کند، دلایلی مستندی وجود دارد که تردیدها را نسبت به این قضیه تقویت می‌کنند. به‌عنوان نمونه، در سال ۲۰۰۹ که ساتوشی در حال اصلاح بیت کوین بود، لرو خود را به‌عنوان رئیس یک کارتل جا انداخته بود و شخصی معروف در زمینه‌ی قاچاق دارو و تسلیحات بود. چطور میتوانست ساتوشی تمام این کارها را با هم انجام بدهد و در کنارش، یک فروم آنلاین راه بیندازد و به سوالات آماتورها درباره‌ی بیت‌کوین پاسخ بدهد؟
دلیل مهم و قابل استناد دیگری به جز تخصص پاول لرو در این زمینه و همزمانی دستگیری او با ناپدیدی ساتوشی ناکاموتو وجود ندارد.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x