پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 15:35
یونیک فایننس

یونیک فایننس، واقعیت یا فریب بزرگ؟؟

یونیک فایننس به گفته ی خود، یک نوع سرمایه گذاری یا مدیریت مالی است که حدود 10 سال است که در زمینه ی  بازارها ی مالی و نیز انجام تجارت مشغول بوده و در این مسیر از یک گروه حرفه ای و مهارت یافته شامل افراد تحصیل کرده و نیز تریدرهای با تجربه، استفاده می کند. در واقع وجود اسناد معتبر و گسترده از سوابق مالی یونیک فایننس آن را قادر ساخته تا به رقابت با رقبای مختلف خود بپردازد.

شعار یونیک فایننس ((ما می توانیم)) است. این همان چیزیست که آن را به جلو می راند تا در بازار های مالی بی ثبات و خشن امروزه، پا برجا بماند. به گفته ی یونیک فایننس: سرمایه گذاری موفق، تنها به این معنی نیست که طی مدت کوتاهی به سود برسیم و نتیجه ی کار خود را ببینیم، بلکه گاهی به سرمایه گذاری بلند مدت روی یک سهام و اعتماد مشتریان به مهارت ها و تصمیمات مالی ما باز می گردد، حتی اگر باعث از دست رفتن بخشی از سرمایه در کوتاه مدت باشد. ما به آینده نگاه خوشبینانه داریم، چرا که بر اساس تجربیات خود تصمیم گیری می نماییم. هر تصمیمی که در یونیک فایننس گرفته می شود بر پایه ی واقعیت و آنالیزهای گذشته، حال و آینده استوار است.

یونیک فایننس

یونیک فایننس، واقعیت یا فریب بزرگ؟؟

بنا به ادعای این شرکت، کاربران بخش کوچکی از سود زیاد آن (که از طریق بازار بورس نزدک بدست می آید) را دارا می شوند که چیزی در حدود 4 برابر سود بانک های ایرانی (که البته دائمی خواهد بود) است. ادعای جالب اینجاست که در صورتی که کاربر زیر مجموعه داشته باشد می تواند تا 100 هزار دلار در ماه، درآمد کسب کند! همانند دیگر شرکت هایی که به کمک وعده های دروغین وبا هدف جذب پول از افراد نا آگاه به جذب سرمایه می پردازند.

با نگاهی دقیق تر به نتایج حاصل از جستجوی یونیک فایننس در بستر اینترنت، با واژه هایی نظیر کلاهبرداری، زیرساخت هرمی، پانزی، شایعات و در نهایت بازداشت سر شاخه های این شرکت مواجه خواهیم شد که خود می تواند سرمایه گذار، را دچار تردید نماید. برای بررسی دقیق ترنیز می توان به سایت رسمی آن یعنی unique.finance وبه خصوص در قسمت about us نگاهی به اسامی گروه یونیک فایننس انداخت. نکته ی قابل توجه در این مورد آن است که در صورت جستجوی نام اعضای آن در گوگل نه تنها با هیچ توضیحی در مورد این افراد و یا رزومه ای از آن ها مواجه نخواهیم شد، بلکه تنها این امکان وجود دارد که با همان متن نوشته شده در سایت اصلی (unique.finance)، آن هم در قالب پست ریپورتاژ رو به رو خواهیم شد!

یونیک فایننس

از آنجاییکه یونیک فایننس خود را شرکت مدیریت مالی واقع در شهر زوریخ سوئیس میداند، بد نیست نگاهی به سایت FINMA (سازمان نظارت بر موسسات مالی سوئیس) بیندازیم. پس از جستجو در سایت FIMNA، با هشدار زیر رو به رو می شویم که خود باعث شک بیشتر جهت سرمایه گذاری است! علاوه بر این، سایت خبری جام جام با تیتر ((آخرین جزییات از شرکت هرمی یونیک فاینانس)) خبر از زیرساخت هرمی این شرکت می دهد.

یونیک فایننس

داستان ربات یونیک فایننس چیست؟

یکی از جملات کلیدی به هنگام دعوت جهت سرمایه گذاری در یونیک فایننس، ((این شرکت دارای یک ربات جادویی است)) می باشد. بنا به ادعای این مجموعه، این ربات با محاسبات پیشرفته ی خود و به کمک هوش مصنوعی قادر به تشخیص روند کاهشی و یا افزایشی سهام بوده که در نتیجه ی آن منجر به سود دائمی می شود که در واقع این همان بزرگترین لافی است که این شرکت به مشتریان خود می زند! چرا که اگر چنین رباتی وجود داشته باشد، شما می توانید به راحتی و بدون نیاز به سرمایه ی مشتری و سود دادن به آنها، تنها به کمک وام بانکی به سود های هنگفتی دست یابید.

کلام آخر

بنابراین تنها با چند جستجوی ساده به این نتیجه خواهیم رسید که سایت هایی از این قبیل، با سیستم پانزی و هرمی، سودی را برای مدت مشخصی با استفاده از سرمایه ی دیگر کاربران به شما پرداخت کرده و پس از جلب اعتماد، به طور حتم (ولی طی مدت نا معلوم) ناپدید میشوند. از انجاییکه که برای شروع فعالیت مالی و ثبت شرکت در یک کشور نیاز به مجوز رسمی از نهاد مالی آن کشور می باشد، می توان با درخواست مدارک قانونی ثبت شرکت از معتبر بودن آن اطمینان حاصل کرد.البته افرادی نیز وجود دارند که سود های هنگفتی از شرکت یونیک فایننس دریافت کرده اندولی همانطور که اشاره شد زمان  پایداری این گونه کسب و کارها، نامشخص است و شاید یکی از همین روز ها با جمع شدن این شرکت، دیگر نه سایتی و نه سرمایه ای باقی بماند.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

احساس بازار

احساس بازار رمزنگاری چیست؟

احساس بازار، و حالات سرمایه گذاران را در مورد یک دارایی در نظر می گیرد. …

guest
3 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
View all comments
فروردینی

سودش خیلی وسوسه انگیزه ولی ریسک ورودش بالاست

hamed

چرا تخریب میکنین ؟ خیلی ها سودهای خوبی از یونیک فاینانس گرفتن بدون هیچ مشکلی

Poo

هر کسی که از یونیک بد میگه شعور و درک این بیزنس روز دنیا رو نداره و با میخاد با استانداردهای پوسیده ۱۰۰سال پیش خودش بسنجتش. زنده باد یونیک

3
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x