پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 15:35
گلدمن ساکس

گلدمن ساکس (Goldman Sachs) به دنبال عرضه ی ارز دیجیتال

گلدمن ساکس (Goldman Sachs)

گلدمن ساکس، شرکت خدمات مالی آمریکایی است که در زمینه ی خدمات بانکداری سرمایه گذاری، مدیریت دارایی، مدیریت سرمایه گذاری و همچنین مبادله ی کالاهای اقتصادی، اوراق بهادار و سهام شرکت ها و نیز مدیریت صندوق های سرمایه گذاری مشترک متمرکز است. این شرکت خدمات مالی و بانکداری آمریکایی، چند ملیتی بوده که در سال 1869 توسط بانکداری آمریکایی-آلمانی تبار به نام مارکوس گلدمن در شهر نیویورک با عنوان ((گلدمن اند کو)) تاسیس شد. به دنبال ورود داماد گلدمن، ساموئل ساکس و در سال 1882 و سپس پسر گلدمن، هنری گلدمن در سال 1885 نام شرکت به (( گلدمن ساکس اند کو)) تغییر یافت.

این شرکت در طول دهه ی بعدی در بازار بانکداری ایالات متحده ی آمریکا به گونه ای موفق ظاهر شد که در سال 1896 به بازار بورس نیویورک دعوت شد. شعبه ی مرکزی این بانک در حال حاضر در ساختمان 200 وست استریت منهتن جنوبی در نیویورک قرار دارد. گلدمن ساکس در حال حاضر 1.8 تریلیون دلار دارایی خالص داشته و بزرگترین بانک سرمایه گذاری جهان است.

goldman sachs

گلدمن ساکس به دنبال استخدام مدیر جدید برای دارایی های دیجیتال خود

گلدمن ساکس به صورت جدی درنظر دارد تا ارز دیجیتال خود را تولید نماید که احتمالا یک استیبل کوین (Stablecoin) است. این در حالی است که این شرکت تیم دارایی های خود را به صورت قابل توجهی توسعه داده و یک مدیر جدید جهت رهبری این تیم، استخدام کرده است.

به گزارش از کوین دسک، متیو مک درموت (Matthew McDermott) ، مدیر جدید بخش دارایی های دیجیتال گلدمن، در مصاحبه با CNBC در روز پنج شنبه تایید کرده که این غول بانکداری در حال بررسی برای عرضه ی ارزدیجیتال خود است.

به گفته ی او: ما در حال بررسی احتمال موفقیت تجاری ایجاد توکن دیجیتال مبنی بر فیات خود هستیم. اما هنوز در روزهای نخست هستیم و برای یافتن کاربرد های بالقوه، به کار ادامه می دهیم.

در ماه گذشته مک درموت، اویل هریس (Oil Harris) را به عنوان مدیر راهبردی استخدام کرد. که وی در ایجاد بلاک چین بانک جی پی مورگان (JPMorgan) یعنی پلتفرم کروم (Quroum) و همچنین ایجاد ارزدیجیتال این شرکت جی پی ام کوین ( JPMCoin) عامل موثری بوده.

مک درموت گفته که اکنون در حال بررسی توانایی بلاک چین برای صرفه جویی در بازار بازخرید است که در آن بانک ها از طرق توافق بازخرید (رپو) به یکدیگر وام می دهند. وی همچنین به بررسی توانایی بلاک چین در بازار های اعتباری و رهن می پردازد.

به علاوه وی افزون کرد که احتمال همکاری میان گلدمن ساکس با رقیبان خود مانند فیس بوک و جی پی مورگان درمورد نوآوری های آینده  دارایی دیجیتال وجود دارد.

او همچنین اعلام کرد که تصمیم دارد تیم دارایی های دیجیتال گلدمن ساکس را به شکل چشمگیری گسترش دهد به گونه ای که تعداد نیرو ها  را هم در آسیا و هم در اروپا به دو برابر برساند.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x