پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 15:14
بیت کوین

کاهش قیمت بیت کوین و آلتکوین در پی افزایش نوسانات بازار سهام

بازار ارزهای رمزنگاری شده با ادامه روند ناآرامی در بازارهای سنتی و در پی افزایش نرخ بهره اخیر در اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری آمریکا  با فشار نزولی روبرو شد. داده های بازارهای Cointelegraph و TradingView نشان می دهد که قیمت بیت کوین (BTC) در 25 فوریه قبل از خرید از طریق پشتیبانی اصلی برای کمک به دارایی دیجیتال، برای بازگشت به دارایی دیجیتال بیش از 46،500 دلار، در 44،710 دلار به پایین سقوط کرد و به 44710 دلار رسید. اما به طور کلی، تحلیلگران به دنبال 50،000 دلار هستند. قبل از انتظار ادامه روند صعودی، به یک پشتیبانی ثابت تبدیل شود.

به گفته دامین وندرویلت، رئیس جمهور Galaxy Digital، با وجود خریدهای عمده BTC توسط MicroStrategy ، Tesla و MassMutual، اکثر سرمایه گذاران نهادی هنوز نگرانی های امنیتی و مالیاتی دارند که مانع از سرمایه گذاری آنها در بیت کوین می شود.

سرمایه گذاری نهادی منبع چشمگیری از خوش بینی در بخش ارزهای رمزنگاری شده در سال 2021 بوده است، اما تأثیر آن در کمک به BTC برای رسیدن به سقف بازار 1 تریلیون دلار ممکن است بیش از حد ارزیابی شود،  زیرا تجزیه و تحلیل اخیر نشان می دهد که نهنگ های پایدار و بازرگانان خرده فروشی هنوز بیشترین قدرت خرید را دارند.

 بیت کوین

افزایش نرخ بهره GBTC  (سهام سرمایه‌گذاری بیت کوین) را تحت فشار قرار می دهد

GBTC مخفف عبارت شاخص سهام سرمایه‌گذاری بیت کوین (Bitcoin Investment Trust) و تنها انتخاب سرمایه‌گذاران برای خرید بیت کوین در بورس است.

در 25 فوریه، نرخ بهره خزانه داری 10 ساله ایالات متحده به 1.52 درصد افزایش یافت که بالاترین میزان در بیش از یک سال گذشته است.

به گفته چاد استینگلاس، رئیس تجارت در CrossTower ، این حرکت منجر به فشار در سطح بازار شد که “حق بیمه GBTC را به منفی 6٪ کاهش داد و امروز حدود 2٪ منفی را بست.” این تحلیلگر نوسان نرخ بهره را منبع اصلی بی ثباتی بازار می داند ، زیرا انتهای منحنی در حالی که دلار آمریکا پایین می آید متمایل است.

ارزهای رمزنگاری شده تحت فشارهای فزاینده ای قرار گرفتند زیرا بازارهای سهام در طول روز رو به زوال بود، احتمالاً به دلیل تقلا برای نقدینگی ناشی از فشار دادن معامله گران در برابر تماس های حاشیه ای و نیاز به آزاد کردن پول نقد. استینگلاس گفت:

“من سقوط حق بیمه GBTC را به عنوان نشانه اینكه یا خرده فروشی به نقدینگی آزاد دامپینگ می كند تفسیر می كنم ، یا دارندگان صندوق های بزرگ مانند ARKW شاهد خروجی هستند ، كه باعث می شود GBTC را به همراه سایر موارد بفروشند.

بازارهای سنتی هنوز متزلزل هستند

بازده 10 ساله خزانه داری 0.262 واحد عقب نشینی کرد و در 26 فوریه به 1.46 واحد رسید و 3.82٪ کاهش نسبت به بالاترین نرخ روز قبل را نشان می دهد. این منجر به یک روز متلاطم در بازارهایی می شود که شاخص های اصلی نزدیک به هم مخلوط می شوند.

NASDAQ روز 0.56٪ را به پایان رساند و برخی از ضررهای خود را از ریزش 3.5٪ در 25 فوریه بازیابی کرد. در همین حال ، S&P 500 و DOW روز را با قرمز به ترتیب 0.48٪ و 1.51٪ کاهش دادند.

اکثر ارزهای رمزپایه برتر روز جمعه نیز ضررهای شدیدی متحمل شدند ، به استثنای Cardano (ADA) ، که پس از شکست قیمت آن به بالاترین قیمت همیشگی با 1.29 دلار ، به رده سوم رمز ارز تبدیل شد. به نظر می رسد هیجان کنونی برای altcoin به آینده راه اندازی شبکه اصلی “مری” که از اول مارس برنامه ریزی شده مرتبط است.

نشانه توجه اساسی (BAT) همچنین در برابر فروش بازار مقابله کرده و سود 6.43 درصدی را پس از اعلامیه بورس غیر متمرکز شجاع (DEX) در آینده به دست آورد.

قیمت اتر (ETH) 7.19 درصد پایین تر و معامله زیر 1500 دلار است، در حالی که Binance Coin (BNB) با کاهش 8.36٪ به 224.14 دلار رسیده است.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x