شنبه , 31 اردیبهشت 1401 - 10:37
بیت کوین

چگونه معاملات قراردادهای آتی بیت کوین را انجام دهیم؟

قراردادهای آتی بیت کوین محصولی مشتق شده و مشابه قراردادهای آتی سنتی است. دو طرف توافق می کنند مقادیر ثابت بیت کوین را با قیمت مشخص در یک تاریخ خاص خریداری یا بفروشند. تاجران از آنها به صورت حدس و گمان استفاده می کنند، اما شما همچنین می توانید از آنها برای پرچین استفاده کنید. پرچین سازی به خصوص برای استخراج کنندگان که نیاز به تأمین هزینه های عملیاتی خود دارند از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

معاملات آتی یک روش عالی برای متنوع کردن نمونه کارها، تجارت با اهرم نیرو و ایجاد ثبات در درآمد آینده شما است. اگر می خواهید استراتژی های پیشرفته تری را با آینده جستجو کنید، نگاهی به آربیتراژ بیندازید. آربیتراژ وجه نقد و آربیتراژ بین مبادله ای درصورت اجرای صحیح، برخی از فرصت‌های تجاری با ریسک کمتری را ارائه می دهند.

معرفی

قراردادهای آتی بیت کوین یک فرصت سرمایه گذاری جایگزین برای نگه داشتن سکه و توکن است. آنها به عنوان یک محصول پیچیده تر، برای تجارت ایمن و مسئولانه نیاز به درک عمیق تری دارند. اگرچه استفاده از آنها چالش برانگیزتر است، معاملات آتی روش‌هایی را برای قفل کردن قیمت‌ها با پوشش و سود حاصل از رکود در بازار با کوتاه کردن فراهم می کند.

معاملات آتی بیت کوین چیست؟

معاملات آتی بیت کوین مشتقات مالی مشابه قراردادهای آتی سنتی است. به بیان ساده تر، شما می توانید با خرید یا فروش مقدار مشخصی BTC با قیمت مشخص (قیمت رو به جلو) در یک تاریخ خاص موافقت کنید. اگر مدت طولانی در قرارداد آتی بیت کوین طولانی بمانید (با خرید موافقت کنید) و قیمت مارک در تاریخ انقضا بالاتر از قیمت فوروارد باشد، سود خواهید برد. قیمت مارک یک ارزش منصفانه تخمینی یک دارایی است که از قیمت لحظه ای آن و سایر متغیرها حاصل می شود. در ادامه این مقاله به جزئیات بیشتری خواهیم پرداخت.

اگر قیمت مارک در انقضا زیر قیمت فوروارد باشد، ضرر کرده و سود کوتاه موقعیت خواهید داشت. موقعیت کوتاه زمانی اتفاق می افتد که معامله گر دارایی را که قبضه کرده یا مالک آن است بفروشد در حالی که انتظار کاهش قیمت را دارد. سپس معامله گر برای دستیابی به سود ، دارایی را در تاریخ دیگری خریداری می کند. شما می توانید با مبادله دارایی زمینه ای یا به تعبیری محبوب تر، از طریق تسویه حساب های نقدی، قراردادها را به صورت فیزیکی تسویه کنید.

چرا مردم از قرارداد های آتی بیت کوین استفاده می کنند؟

یکی از موارد مهم استفاده از معاملات آتی بیت کوین، فرصت قفل شدن قیمت های آینده برای خریداران و فروشندگان است. این فرآیند به عنوان پرچین شناخته می شود. قراردادهای آتی به طور سنتی در بازار کالاهایی که تولیدکنندگان برای تأمین هزینه های خود به سود پایدار نیاز دارند، به عنوان ابزار پرچین استفاده می شود.

معامله گران همچنین از آینده برای سوداگری استفاده می کنند. موقعیت های بلند و کوتاه به شما امکان می دهد در وضعیت بازار شرط بندی کنید. در بازار خرس، هنوز می توانید با گرفتن موقعیت کوتاه درآمد کسب کنید. همچنین چندین گزینه برای آربیتراژ و همچنین استراتژی های پیچیده تجارت وجود دارد.

مزایای معاملات آتی بیت کوین

اگرچه به نظر می رسد که در بازارهای فیزیکی کالاهای محافظتی کاربرد بیشتری دارد، اما در رمزنگاری نیز استفاده می شود. کارگران استخراج بیت کوین دقیقاً مانند کشاورزان هزینه های جاری دارند و آنها متکی به گرفتن قیمت مناسب محصولات خود هستند. روند مصون سازی شامل استفاده از بازارهای آتی و بازارهای بورسی است. بیایید ببینیم چگونه کار می کند

قرارداد آتی

یک استخراج کننده بیت کوین برای محافظت از دارایی های BTC خود می تواند در یک قرارداد آتی موقعیت کوتاهی داشته باشد. وقتی قرارداد آینده به پایان رسید، استخراج کننده مجبور است در قرارداد با طرف مقابل تسویه حساب کند.

اگر قیمت بیت کوین در بازار آتی (قیمت مارک) بالاتر از قیمت فوروارد قرارداد باشد، استخراج کننده باید مابه التفاوت را به طرف مقابل پرداخت کند. اگر قیمت مارک کمتر از قیمت فوروارد قرارداد باشد، طرف مقابل که موقعیت طولانی را در اختیار داشته باشد مابه التفاوت را به معدنکار پرداخت می کند.

بازار نقطه ای

در روز قرارداد آتی، استخراج کنندگان BTC خود را در بازار به فروش می رساند. این فروش به آنها قیمت بازار را می دهد که باید نزدیک به قیمت مارک در بازار آتی باشد.

با این حال، معاملات بازار لحظه ای به طور موثر سود یا زیان حاصل در بازار آتی را لغو می کند. این دو مبلغ در کنار هم معادن گران قیمت مصون سازی مورد نظر را تأمین می کنند. بیایید دو مرحله را برای نشان دادن با اعداد ترکیب کنیم.

تلفیق قرارداد آتی و معاملات نقطه ای

یک معدنچی در مدت سه ماه با یک BTC با مبلغ 35000 دلار قرارداد بسته است. اگر قیمت مارک 40000 دلار باشد، آنها 5000 دلار در تسویه حساب پرداخت شده به موقعیت طولانی قرارداد. در همان زمان، استخراج کننده یک BTC را در بازار نقطه به فروش می رساند ، جایی که قیمت نقطه نیز 40000 دلار است. معدنچی 40000 دلار دریافت می کند که 5000 دلار ضرر وی را پوشش می دهد و 35000 دلار که قیمت محافظت شده است برای آنها باقی می گذارد.

Leverage and margin

یک ویژگی جذاب برای سرمایه گذاران معاملات در حاشیه است. مارجین به شما امکان می دهد وام بگیرید و وارد موقعیت های بزرگتری از آنچه معمولاً پرداخت می کنید شوید. با بزرگ شدن حرکات اندک قیمت، موقعیت های بزرگتر منجر به سود بیشتر می شوند. اگر بازار بر خلاف موقعیت های شما حرکت کند، سرمایه اولیه شما می تواند به سرعت تسویه شود.

بورس اهرم را به صورت ضرب یا درصد نشان می دهد. به عنوان مثال، 10 برابر سرمایه شما را در 10 ضرب می کند. بنابراین، 5 هزار دلار اهرم 10 برابر، 50 هزار دلار برای تجارت فراهم می کند. وقتی با استفاده از اهرم تجارت می کنید، سرمایه اولیه شما ضررهای شما را پوشش می دهد و به عنوان حاشیه شما شناخته می شود. بیایید به یک مثال نگاه کنیم:

شما دو قرارداد آتی بیت کوین سه ماهه با قیمت هر کدام 30 هزار دلار خریداری می کنید. صرافی شما این امکان را برای شما فراهم کرده است که این معامله را با اهرم 20 برابر معامله کنید، یعنی شما فقط 3000 دلار تأمین می کنید. این 3000 دلار به عنوان حاشیه شما عمل می کند و صرافی ضرر شما را از این طریق می گیرد.

اگر بیش از 3000 دلار ضرر کنید موقعیت شما منحل می شود. می توانید درصد مارجین را با تقسیم 100 بر ضرب اهرم محاسبه کنید. 10٪ 10X ، 5٪ 20X ، 1٪ 100X است. این درصد به شما می گوید که قیمت ممکن است قبل از تصفیه از قیمت قرارداد شما کاهش یابد.

متنوع سازی نمونه کارها

با معاملات آتی بیت کوین، می توانید سبد سهام خود را بیشتر متنوع کرده و از استراتژی های جدید تجاری استفاده کنید. توصیه می شود که در میان سکه ها و محصولات مختلف نمونه کارهایی متعادل ایجاد کنید. آینده به دلیل استراتژی های مختلف تجاری که به شما ارائه می دهند ، به جای HODLing، جذاب هستند. همچنین استراتژی های آربیتراژ کم خطر با حاشیه سود کمتری وجود دارد که می تواند ریسک کلی نمونه کارها را کاهش دهد.

معاملات آتی بیت کوین در Binance

هر قرارداد آتی یکسان نیست. صرافی های مختلف مکانیسم ها، انقضا، قیمت گذاری و هزینه های مختلف را برای محصولات آتی خود دارند. Binance در حال حاضر چند گزینه را ارائه می دهد که عمدتا در تاریخ انقضا و بودجه آنها متفاوت است.

تاریخ انقضا

تاکنون، ما فقط به معاملات آتی اشاره کردیم که تاریخ انقضا مشخص دارند. معاملات آتی Binance’s سه ماهه دارد، اما سررسیدهای ماهانه و نیمه سالانه (تاریخ انقضا) را می توانید در سایر صرافی ها پیدا کنید.

قراردادهای آتی بیت کوین در بورس Binance دارای چرخه تقویم زیر است: مارس، ژوئن، سپتامبر و دسامبر. قرارداد BTCUSD سه ماهه 0925 در 25 سپتامبر 2021 ، 08:00:00 به وقت محلی به پایان می رسد.

یکی دیگر از گزینه های محبوب، معامله آتی های دائمی و بدون تاریخ انقضا است. درمورد ضررها و سودها در مقایسه با آتی های سه ماهه به طور متفاوتی رفتار می شود و هزینه مالی نیز در بر می گیرد.

کلام آخر

معاملات آتی بیت کوین مشتق آزمایش شده ای را از منابع مالی سنتی می گیرد و آن را به دنیای رمزنگاری می آورد. بازارهای آتی Crypto اکنون بسیار محبوب هستند و به راحتی می توانند بسترهای معاملاتی با حجم معاملات و نقدینگی بالا را پیدا کنند. هنوز، معاملات در بازارهای آتی بیت کوین شامل ریسک مالی بالایی است، بنابراین مطمئن شوید که قبل از شروع کار، مکانیسم های کار معاملات آتی را درک کرده اید.

عقیده بیان شده در اینجا توصیه به سرمایه گذاری نیست. فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه می شود. لزوماً نظر blog.tbito.com را منعکس نمی کند. هر سرمایه گذاری و کلیه معاملات شامل ریسک است، بنابراین همیشه باید قبل از تصمیم گیری، تحقیقات خود را انجام دهید. ما سرمایه گذاری را که توانایی پرداخت ضرر ندارید، توصیه نمی کنیم.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

WalletConnect

نحوه استفاده از WalletConnect به چه صورت است؟

WalletConnect پروتکلی است که توسط بسیاری از کیف پول های رمزنگاری استفاده می شود و …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x