سه شنبه , 4 آبان 1400 - 23:56
تحلیل تکنیکال

چگونه از تحلیل تکنیکال برای ارز دیجیتال استفاده کنیم؟ (قسمت دوم)

تحلیل تکنیکال پیشرفته

در صورتی که تمایل دارید تحلیل تکنیکال خود را داشته باشید، ما در این قسمت قصد داریم اطلاعاتی را در زمینه نوع دید تحلیلگران با شما در میان بگذاریم :

نمودارهای OHLC (باز، بالا، پایین، بسته)

در این نمودارها شما می توانید نوارهایی را مشاهده کنید که به عنوان شمع شناخته می شوند. تشکیل شمع بسته به این که قیمت ها بالا بروند، پایین بیایند، باز یا بسته شوند بستگی دارد و شما می توانید از آن ها استفاده داشته باشید.

شمع گاو : این شمع به رنگ سبز یا سفید می باشد. این به معنای رشد صعودی بازار می باشد.

شمع خرس : این شمع به رنگ قرمز یا سیاه ترسیم می شود. به معنای نزول در بازار رمز ارز یا ارز دیجیتال می باشد.

شمع ها در تحلیل تکنیکال

شمع ها در تحلیل تکنیکال

نمودار شمعی بر اساس یک تکنیک ژاپنی انجام می شود که برای تعیین نرخ برنج استفاده می شود. این نمودار اما برای تحلیل تکنیکال انواع اموال و دارایی ها می تواند گزینه ای مناسب باشد و به طور جداگانه مورد استفاده قرار می گیرد. در بیشتر گروه ها مورد استفاده است و هدف از استفاده این نمودار را می توان تعیین روند بازار دانست. الگوهای پیچیده ای که در این روش تحلیلی مورد استفاده است را می توان یکی از مهم ترین روش های موجود دانست.

میانگین تحرک ساده

این میانگین بر اساس قیمت بسته شدن یک سهام در طول یک دوره مشخص مورد استفاده قرار می گیرد.

بولینگر باند

بولینگر باندها در واقع یک باند گرافیکی یا یک پاکت هستند که میانگین حرکت را نمایش می دهند و عرض پاکت را می توان نوسانات ایجاد شده برای آن دانست. شما می توانید بر اساس نوساناتی که رخ می دهد، قیمت یک ارز دیجیتال را تعیین کنید و پیش بینی کاهش یا افزایش آن را انجام دهید. بولینگر باند به طور کلی می تواند یک دامنه وسیع از ارزش را نمایش دهد و شما می توانید از آن استفاده داشته باشید.

بولینگر باند در تحلیل تکنیکال

بولینگر باند در تحلیل تکنیکال

زمانی که قیمت از میانگین فاصله بگیرد، احتمال معکوس شدن آن وجود دارد. مانند یک چشمه که برای بازگشت به موقعیت خود تعادل داشته باشد. هرچه کشش بیشتری در یک قیمت گذاری انجام شود، احتمال افزایش نیرو بیشتر خواهد شد.

MACD

MACD را می توان یکی از مهم ترین روند هایی دانست که نشانگر ترکیبی از دو میانگین در تحلیل تکنیکال به شمار می رود.

  • میانگین متحرک به صورت کوتاه مدت
  • میانگین متحرک به صورت بلند مدت

بر اساس این دو میانگین متحرک که برای شناسایی روند فعلی مورد استفاده قرار می گیرد، دو ترکیب وجود دارد که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

خطوط MACD را می توان به شرح زیر تفسیر نمود :

در صورتی که خط آبی (MACD) بالاتر از خط نارنجی (سیگنال) باشد، شتاب صعودی خواهد بود و در مقابل آن در تحلیل تکنیکال در صورتی که خط آبی زیر خط نارنجی باشد، حرکت آن به صورت نزولی خواهد بود. در صورتی که خطوط واگرایی کنند، تقویت روند نمایش داده می شود و در صورتی که یک همگرایی روند معکوس را نشان دهد، از خطوط عبور می کند.

خطوط MACD در تحلیل تکنیکال

خطوط MACD در تحلیل تکنیکال

اخبار چطور بر قیمت یک دارایی تاثیر خواهد داشت؟

به طور کلی می توان گفت که یکی از موثر ترین ابزارهایی که در تاثیرگذاری دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد، رسانه می باشد. اخبار و عناوین می توانند باعث بروز نگرانی به صورت جمعی یا دلگرمی جمعی شود و همین امر در بازار ارز دیجیتال تاثیر بسیار زیادی دارد. برای مثال در سپتامبر سال 2017 اخباری که مقامات چینی در خصوص بیت کوین منتشر کردند باعث شد تا قیمت این ارز دیجیتال از 5000 دلار به 3000 دلار کاهش پیدا کند.

تاثیر تحلیل تکنیکال بر سرمایه گذاری های پیرامون حوزه ارز دیجیتال

به طور کلی می توان گفت که تحلیل تکنیکال را می توان یکی از مهم ترین ابزاری دانست که برای سرمایه گذاری پیرامون حوزه ارز دیجیتال می تواند به کمک شما بیاید. ما این مقاله مرجع را در زمینه تحلیل تکنیکال و اهمیت آن در بازار رمز ارز یا ارز دیجیتال را با شما به اشتراک گذاشتیم. در صورتی که می خواهید وارد این بازار سرمایه گذاری شوید، این مقاله می تواند به شما کمک کند تا به صورت عملی بتوانید تحلیل تکنیکال مناسبی را در حوزه دیجیتال مارکتینگ داشته باشید و از ان استفاده کنید. در نهایت باید گفت که در زمینه تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و شما بر این اساس می توانید نسبت به بهترین تحلیل ها اقدام کنید.

 

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

استیبل کوین

استیبل کوین، با پشتیبانی فیات سفری به سمت ثبات، اعتماد

استیبل کوین با پشتیبانی فیات و دارایی های دیگر به طور فزاینده ای محبوبیت پیدا …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x