پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 15:35
Cointelegraph John McAfee

چه اتهاماتی علیه جان مک کافی در زمینه ارز دیجیتال بیان شده است؟

جان مک کافی یکی از مشهور ترین افرادی است که امروزه در زمینه ارز دیجیتال به عنوان یکی از متهمان شناخته می شود. این اتهامات که شامل تبلیغات غیر مجاز برای انواع ارز دیجیتال یا کریپتو کارنسی، و اطلاعات دیگری است که در این زمینه درز پیدا کرده، همین امر باعث شد تا مک کافی در روز دوشنبه در کشور اسپانیا دستگیر و در حال حاضر در حال استرداد به ایالات متحده آمریکا می باشد.

دادگستری آمریکا ادعا می کند که مک کافی در خلال سال های 2014 تا 2018 فرار مالیاتی برای ارزدیجیتال داشته است و از ارز دیجیتال برای فرار مالیاتی بیشتر  استفاده کرده است. همچنین مک کافی برای ارتقاء سرمایه خود دست به کارهای غیر قانونی زده است و امروز متهم به بدهی مالیاتی 23 میلیون دلاری می باشد. ارزدیجیتال می تواند بستری مناسب برای فرار مالیاتی باشد، بسیاری از کشور ها در حال ایجاد ساز و کارهای ساده ای هستند تا افراد نتوانند فرار مالیاتی خود را با ارز دیجیتال انجام دهند. مک کافی به عنوان متهم این پرونده می تواند تا چندین سال پشت میله های زندان بگذراند، باید ببینیم که دادگاه های فدرال در ایالات متحده آمریکا در این خصوص چه تصمیم گیری هایی خواهند داشت؟

جان مک

فرار مالیاتی، پولشویی و هنجار شکنی با ارز دیجیتال امکان پذیر است؟

متاسفانه بسیاری از کاربران از کریپتو کارنسی به جای سرمایه گذاری و استفاده به جای پول نقد به صورت غیر قانونی سوء استفاده می کنند. در واقع بستر برخی از ارزهای دیجیتال می تواند به افراد کمک کند تا بتوانند بهتر از این شیوه استفاده داشته باشند اما چطور؟
به طور کلی بر خلاف پول و کارت های اعتباری که قابلیت ردیابی دارند و پولشویی و فرار مالیاتی با آن ها سخت است، ارز دیجیتال را می توان نوعی دارایی فردی به حساب آورد که غیر قابل ردیابی است. در واقع مهم ترین مزیت ارز دیجیتال را می توان همین غیر قابل ردیابی بودن دانست.

در گذشته هم نمونه های زیادی از هنجار شکنی ها را با استفاده از ارز دیجیتال داشته ایم که از مهم ترین آن ها می توان به سایت جاده ابریشم برای خرید و فروش مواد مخدر و داروهای غیر مجاز اشاره کرد. در واقع مدیر این سایت که عقاید لیبرترینیسم داشت، عنوان می کرد که ارز دیجیتال می تواند برای دسترسی افراد به محصولات و کالای قاچاق مورد استفاده باشد. وی دستگیر شد و به حبس طولانی مدت محکوم شد. در ادامه بیشتر در زمینه جنبه های منفی ارز دیجیتال با شما صحبت می کنیم.

دستگیری جان مک کافی به دلیل فرار مالیاتی با ارز دیجیتال

چقدر احتمال بروز مشکلات قانونی برای دارندگان ارز دیجیتال وجود دارد؟

به طور کلی می توان گفت که ارز دیجیتال می تواند یکی از مهم ترین روش های غیر قانونی برای تجارت به شمار می رود ولی تا زمانی که شما مرتکب جرمی در این زمینه نشده باشید، قانون از شما به عنوان دارنده ارز دیجیتال حمایت کرده و اصولا هیچ مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد. شما باید به عنوان یک سرمایه گذار و فعال در زمینه ارز دیجیتال در نظر داشته باشید که صداقت با دولت و قانون می تواند برای شما بسیار مفید باشد و همچنین نباید با کریپتو کارنسی دست به کارهایی بزنید که شاید اگر این بستر وجود نداشت، به دلیل مشکلات قانونی سمت آن ها نمی رفتید. داشتن ارز دیجیتال به تنهایی و بدون معامله غیر قانونی مشکلی ندارد. شما صاحب بخشی از دارایی های دیجیتالی هستید و بر این اساس می توانید نسبت به سرمایه گذاری، خرید و فروش آن اقدام کنید.

کلام آخر

جان مک کافی به عنوان یکی از فعال ترین افراد در زمینه تولید برنامه های آنتی ویروس شناخته می شود و در سال های گذشته ثروت زیادی را اندوخته است. حال وی با اتهاماتی نظیر پولشویی و همچنین فرار مالیاتی مواجه شده است و در حال حاضر به دلیل بدهی 23 میلیون دلاری به دلیل فرار مالیاتی در خلال سال های 2014 تا 2018 دستگیر شده است و در حال انتقال به ایالات متحده آمریکا می باشد. باید ببینیم که دولت آمریکا با وی چه رفتاری خواهد داشت و سیستم قضایی این کشور چه حکمی را برای وی صادر خواهد کرد.

مک کافی را می توان بنیانگذار یکی از بزرگترین شرکت های آنتی ویروس در دنیا دانست که امروزه نقش بسیار مهمی را در این بازار دارد. در این پست ضمن تایید خبر دستگیری وی با شما در زمینه برخی از استفاده های غیر قانونی از کریپتو کارنسی صحبت کردیم و همچنین نتیجه گیری کردیم که در صورت عدم بروز جرم با کریپنو کارنسی متعلق به شما، هیچ گاه قانون با شما به عنوان صرفا یک دارنده ارز دیجیتال برخوردی نخواهد کرد.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x