پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 5:49
تکنولوژی بلاک چین

چه آینده ای را می توانیم از فناوری بلاک چین انتظار داشته باشیم؟

بلاک چین به عنوان یک گام در تکامل بشری شناخته می شود که هنوز به صورت گسترده مورد استفاده قرار نمی گیرد که مانع آن را می توان ظرفیت محدود آن دانست. در واقع بلاک چین در حال حاضر تنها برای معاملات محدود به وسیله بیت کوین و اتریوم انجام می شود و این معاملات به صورت بین المللی در بازه زمانی 7 الی 10 ثانیه انجام می گیرد. این محدودیت در فناوری بلاک چین می تواند باعث شود تا مسئله ای به نام مقیاس پذیری بلاک چین به وجود بیاید که یک سه گانه به شمار می رود.

در صورتی که می خواهید این مشکل را حل کنید، باید بدانید که این فناوری می تواند یک ارز غیر متمرکز را به صورت جهانی در بازار عرضه کند و همچنین شما می توانید از این فناوری برای مسئله غیر متمرکز بودن و عدم مالکیت توسط کشور یا شخص استفاده داشته باشید. بلاک چین همچنین به عنوان یک سیستم ذخیره سازی شناخته می شود که ما می توانیم از این تکنولوژی استفاده بسیار گسترده ای داشته باشیم. به طور کلی این فناوری می تواند باعث شفافیت در زمینه سیاست های پولی شود و حاکمیت کشورها در ارز را کاهش دهد.

دستگیری جان مک کافی به دلیل فرار مالیاتی با ارز دیجیتال

مقیاس پذیری بلاک چین را بیشتر بشناسید

در سراسر دنیا محققانی در زمینه مقیاس پذیری بلاک چین که در بخش گذشته در مورد آن با شما صحبت کردیم پیشنهادهای مختلفی را ارائه می دهند. اگر بخواهیم به امیدوار کننده ترین این پیشنهاد ها نگاه کنیم، باید بگوییم که یافتن پارامترهای متعدد در شبکه می تواند در این مسئله به ما کمک کند. به طور کلی دیدگاه هایی که در خصوص این فناوری ارائه می شود بسیار گسترده است و همچنین الگوهای مشابهی در سراسر دنیا به وجود می آید که ما می توانیم از این روش برای اثبات سهام استفاده داشته باشیم. این روش برای اعتبار سنجی به صورت خرد و شبه تصادفی مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از محققانی که در این خصوص در حال فعالیت است عنوان می کند که بر خلاف رمز ارزها که به دلیل ایجاد محدودیت ها در تولید، دچار تاخیر و خرابی می شوند، راه حل سه گانه ای برای مقیاس پذیری ارائه می کند که ما می توانیم از این روش برای تبدیل شدن به یک سیستم پرداخت استفاده داشته باشیم.

این تیم در حال ساخت یک سیستم بلاکچین است که می تواند سکه های پایدار مقیاس پذیر و غیر متمرکز را ارائه کند که در سراسر دنیا مورد استفاده قرار خواهد گرفت. این تیم که از سال 2017 در حال فعالیت در این زمینه است، و همچنین در ادامه راه تحقیقات و پژوهش هایی که در این زمینه ارائه دادند، روش های مختلفی را در زمینه بلاک چین مورد آزمون قرار دادند که در نهایت یک مقاله برای بلاک چین بر اساس پروتکل JaxNet به دست آمد و با اثبات کار و همچنین ارائه روش های مختلف برای تقسیم و ماینینگ توانست مشکل هایی که امروز گریبان گیر مقیاس پذیری بلاک چین می باشد را حل کند.

در این تکنولوژی ماینرها می توانند به صورت مقیاس پذیری نیاز خود نسبت به استخراج داده ها را برطرف کنند و همچنین حجم کار را با استفاده از توانایی های محاسباتی سیستم مدیریت خواهند کرد. در واقع انتظار می رود که این تکنولوژی بتواند سرعت بلاک چین را بسیار گسترده تر کند.

بلاکچین JaxNetwork

کلام آخر

بلاک چین را می توان به عنوان یکی از مهم ترین تکنولوژی هایی دانست که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد که می توان از آن برای انجام معاملات استفاده کرد. در صورتی که می خواهید در زمینه ماینینگ فعالیت داشته باشید به نظر می رسد که بلاک چین معرفی شده که به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت، می تواند گزینه ای مناسب به شمار رود.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

احساس بازار

احساس بازار رمزنگاری چیست؟

احساس بازار، و حالات سرمایه گذاران را در مورد یک دارایی در نظر می گیرد. …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x