پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 15:05
بیت کوین

چهار دلیل افزایش شدید قیمت بیت کوین در روزهای اخیر

عوامل مختلفی می تواند باعث افزایش شدید قیمت بیت کوین این ارز دیجیتال محبوب سرمایه گذاری به بالاترین سطح باشد. که از جمله مهم ترین آن ها می توان تقاضای سرمایه گذاری نهادی بر روی این کریپتو کارنسی، تقاضای فزاینده نهادی، کاهش میزان فروش، رقابت های بازار نقطه ای و شکست مقاومت 18500 دلاری می باشد.

زمانی که بازار خرید و فروش بیت کوین در روز جمعه کار خود را آغاز کرد، رکورد قیمتی ثبت شده و به قیمت 18815 دلار رسید. پس از شکست این مقاومت که در سه سال گذشته کاملا بی سابقه بوده است، ما می توانیم چهار دلیل مهم را برای رسیدن به بالاترین قیمت بیت کوین در نظر داشته باشیم که شاید باعث شود تا این رمز ارز به بالاترین قیمت خود در طی طول عمری که دارد برسد.

افزایش قیمت بیت کوین

بیت کوین شاهد کاهش میزان عرضه است

یکی از دلایل مهمی که بسیاری از تحلیلگران آن را از اصلی ترین موارد افزایش شدید قیمت بیت کوین می دانند، میزان کاهش عرضه این بیت کوین و کاهش تعداد فروشندگان می باشد که در واقع نشان دهنده کاهش میزان عرضه است.

بر اساس داده هایی که از سوی Glassnode ارائه می شود، موجودی بیت کوین در میان بورس ها و بازارهای سرمایه گذاری جاری با کاهش 18 درصدی همراه بوده است و تحلیل گران در این خصوص تجزیه و تحلیل بازار را انجام می دهند و اعلام می دارند که میزان نقدینگی بیت کوین با روند نزولی ادامه پیدا خواهد کرد. همچنین باید در نظر داشته باشید که این روند به صورت قابل توجهی در حال کاهش است و می تواند باعث شود تا قیمت این ارز دیجیتال همواره مثبت و رو به رشد باشد.

با توجه به این روند توجیه افزایش قیمت 3600 دلاری و رسیدن به قیمت 18700 دلار در ظرف مدت زمان هشت ماه می تواند بسیاری را تشویق کند تا به فروش بیت کوین روی نیاورند و همین عامل نیز باعث تشدید افزایش قیمت ها خواهد شد.

بازار بیت کوین

تقاضاهای نهادی در حال افزایش است

پس از این که یکی از مدیران سرمایه گذاری BlackRock در خصوص درآمد ثابت در حوزه بیت کوین با CNBC مصاحبه کرد، مایک نووگراتز نیز همین نظرات را بیان کرد و این میلیاردر سرمایه گذار گفته است که بیت کوین الان می تواند به عنوان یک دارایی نهادی شناخته شود.

در طی مصاحبه ای که با CNBC انجام شد، ریدر بیان کرده است که بیت کوین اکنون در حال افزایش شدید قیمت است و توانایی بالقوه این ارز دیجیتال نشان دهنده آن است که این ارز دیجیتال می تواند در آینده ای نه چندان دور برای پرداخت ها نیز مورد استفاده باشد و این مسئله می تواند باعث شود تا بسیاری از نهاد های سرمایه گذاری، بیت کوین را به عنوان یکی از مهم ترین گزینه های سرمایه گذاری در نظر داشته باشند و این عامل نیز دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد.

با توجه به روندی که در سرمایه گذاری نهادی در حال روی دادن است، در سال 2021 می توانیم بازاری پر رونق تر نسبت به 2020 برای بیت کوین در نظر داشته باشیم.

نووگراتز در مصاحبه ای که انجام داده است می گوید که بیت کوین به عنوان یک دارایی سرمایه گذاری نهادی شناخته می شود که در بازه های زمانی مختلفی رشد و سقوط را تجربه می کند.

خوبی این ارز دیجیتال در آن است که بیشتر موسسات سرمایه گذاری هنوز در این بازار حضور ندارند و به همین دلیل با تصور بر ورود این شرکت ها در بازار، می توانیم به این نتیجه برسیم که سال 2021 می تواند بهتر از سال 2020 برای سرمایه گذاری در بازار بیت کوین باشد.

افزایش قیمت ها در بازار بیت کوین

فروش جانبی بیت کوین در بازار افزایش پیدا کرده است

در تاریخ 10 اکتبر یک معامله گر معروف در زمینه ارز دیجیتال که به نام مستعار Light مشهور است، گفته است که بیت کوین در حال حاضر از بحران نقدیندگی رنج می برد و در این زمینه نیز اظهار داشته است که بیت کوین در حال بحرانی است که در سمت فروش ایجاد شده است و این مسئله می تواند به عنوان یکی از دلایل مهم در زمینه افزایش قیمت بیت کوین به شمار رود.

حفظ قیمت 18000 دلار به عنوان قیمت پشتیبان دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد

در تاریخ 18 نوامبر سال 2020 قیمت بیت کوین از 18500 دلار به حدود 17200 دلار کاهش پیدا کرد که این سقوط لحظاتی بعد از رسیدن قیمت به بالاترین میزان در دو سال گذشته بود. همچنین باید بدانید که میزان سفارش و فروش بالاتر از 18500 در این روز ثبت شد و شکست های اخیر نشان دهنده آن است که قیمت ها در سطح 18000 دلار پشتیبانی می شود.

سیاست های بانک های مرکزی در تامین نقدینگی و همچنین تورم بیشتر می تواند نشان دهنده افزایش شدید قیمت بیت کوین به شمار رود.

لینک : https://bit.ly/2KlfBuP

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

استیبل کوین

استیبل کوین، با پشتیبانی فیات سفری به سمت ثبات، اعتماد

استیبل کوین با پشتیبانی فیات و دارایی های دیگر به طور فزاینده ای محبوبیت پیدا …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x