پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 15:35
قیمت دلار

چطور می توانیم ریسک ضرر ناشی از کاهش قیمت دلار را به حداقل برسانیم؟

ارزهای دیجیتال راهی بسیار مطمئن هستند که از هدر رفتن سرمایه و ریسک ضرر مالی جلوگیری می کنند ایران تحت تحریم های شدیدی قرار دارد و همین مسئله باعث شده است که به دلیل سودجویی برخی از دلال هایی که در بازار ارز در حال فعالیت می باشند، قیمت ارز، روز به روز افزایش پیدا کند.

این کار به صورت قانونی تعریف نشده است و با دستگیری برخی از سر شبکه های دلالی ارز، قیمت ارز افت شدیدی را تجربه کرد. حال برای بسیاری این سوال پیش می آید که چطور می توانیم قیمت دلار را پیش بینی کنیم و چطور می توانیم از ضرر در این بازار جلوگیری داشته باشیم؟

در جواب به این سوال می توان گفت که ارزهای دیجیتال راهی بسیار مطمئن هستند که از هدر رفتن سرمایه و ریسک ضرر مالی جلوگیری می کنند و شما می توانید در صورت رشد قیمت دلار در بازار ایران، سود دوچندانی نسبت به سایرین که اسکناس کاغذی خریداری می کنند را تجربه نمایید و ریسک ضرر کمتری نسبت به سایر روش های سرمایه گذاری دارد.

اما چطور؟ به طور کلی می توان گفت که ارزش گذاری بر بازار رمز ارز ها مانند بیت کوین و اتریوم بر اساس دلار آمریکا انجام می شود. زمانی که شما در این بازار سرمایه گذاری کنید، علاوه بر رشد قیمتی حاصل از افزایش قیمت دلار، افزایش ارزش این رمز ارز ها نسبت به دلار آمریکا نیز می تواند باعث دو چندان شدن سود شما شود که تمامی این مسائل در نهایت به شما کمک می کند تا از ریسک ضرر در بازار قیمت دلار جلوگیری به عمل بیاورید.

قیمت دلار

آیا این روش برای جلوگیری از ریسک ضرر ناشی از قیمت دلار حتمی است؟

تصور کنید که سرمایه شما مانند یک جوی روان می باشد که قدرت بالایی دارد. حال در صورتی که یک سد بر روی این جوی روان احداث شود، سرمایه شما جمع شده و ازدیاد پیدا می کند. سد اول را می توان سد قیمت دلار در برابر ریال دانست که معمولا نوسان مثبتی دارد. حال در صورتی که بیاییم و این سد را استحکام بخشیم، ریسک خراب شدن و از بین رفتن سرمایه به حداقل می رسد.

استحکام بخشی سد سرمایه را می توان خرید بیت کوین و اتریوم و به طور کلی ارزهای دیجیتالی معرفی کرد که طبق تحلیل های انجام شده روز به روز در حال افزایش ارزش در مقابل دلار می باشند. زمانی که شما دو سد را در مقابل سرمایه خود داشته باشید، می توانید با اطمینان خاطر بیشتری در بازار سرمایه فعالیت کنید و تمامی این مسائل می تواند به شما کمک کند تا در نهایت از سرمایه خود حفاظت بیشتری به عمل بیاورید. در واقع شما می توانید به صورت غیر مستقیم یک سبد سرمایه لینک شده ایجاد کنید که اطمینان خاطر بیشتری دارد.

دلار و بیت کوین

خرید بیت کوین و ارزهای دیجیتال دیگر در ایران قانونی است

مسئله ای که باعث می شود شما را بیشتر به سمت بازار بیت کوین جذب کند، قانونی بودن خرید و فروش ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین می باشد. قیمت دلار همواره در حال کاهش و افزایش است و یک قرارداد با یک کشور می تواند باعث فرو ریزش قیمت دلار شود و این در حالی است که تنش های میان دو کشور می تواند باعث افزایش قیمت دلار شود.

ما نمی توانیم در خصوص مباحث سیاسی صحبت کنیم و حتی با توجه به ارتباط میان قیمت دلار و بحث های سیاسی، بازار سرمایه اکیدا محلی برای بازی های سیاسی نیست.

از این روی توصیه می شود که با خرید بیت کوین سرمایه خود را امن تر کنید و ریسک ضرر مالی کمتری کنید و همچنین با کیفیت بیشتری در این زمینه قدم بردارید.

دلار و بیت کوین

با خرید بیت کوین یک تیر و دو نشان بزنید

در ماه های اخیر به دلیل نوسانات ارزی، اقتصاد دنیا در حال کوچک شدن است و ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم در حال رشد هستند.

چرا که نیاز مردم به اینترنت، می تواند باعث شود که علاقمندی به بازارهای اینترنتی وابسته به بیت کوین و اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال بیشتر شود.

سیاستگذاری های غربی در خصوص افزایش کارایی بیت کوین که توسط سیاست مداران در حال انجام است، باعث می شود که قیمت بیت کوین در مقابل قیمت دلار بیشتر شود و همین مسئله در کنار افزایش قیمت دلار در مقابل ریال ایران می تواند سود شما را در این بازار دو چندان کند.

خرید بیت کوین کار تخصصی نیست و هر فرد در صورتی که بتواند اکانت خود را بسازد می تواند نسبت به خرید بیت کوین در بازار ایران به صورت قانونی اقدام کرده و در هر زمانی که نیاز به سرمایه داشت، می تواند پول خود را از بیت کوین خارج کرده و به ریال ایران دریافت کند. این روش به جای بررسی کرده قیمت دلار آن هم هر روز می تواند بهتر باشد.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

استیبل کوین

استیبل کوین، با پشتیبانی فیات سفری به سمت ثبات، اعتماد

استیبل کوین با پشتیبانی فیات و دارایی های دیگر به طور فزاینده ای محبوبیت پیدا …

guest
2 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
View all comments
محمذ

بسیار عالی و مفید

عبدالرضا

کلا هم طلا و هم بیت افزایشیه
اصل ماجرا اینه که ریال ما بی ارزش شده

2
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x