پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 9:25
سرمایه گذاری

چالش های سرمایه گذاری در دوران پس از کرونا

سرمایه گذاری پس از ویروس همه گیر کرونا باعث شده است که ارز دیجیتال و بازارهای سرمایه و بورس اوراق بهادار خارجی برای سرمایه گذارانی که به دلار کار خود را انجام می دهند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار شوند. در واقع در سال 2021 می توانیم شیوه های جدیدی از سرمایه گذاری را آغاز کنیم و در بخش های مختلفی سرمایه خود را به قصد توسعه وارد کنیم. تعجب آور نیست اگر بگوییم که بخش بزرگی از سیاست های مالی و سرمایه ای جهان با تغییرات بسیار شدیدی در سال 2020 همراه بودند.

در واقع سرمایه کل بازار S&P 500 که بزرگترین شاخص بورس اوراق بهادار جهان را شامل می شود، کمتر از 10 درصد از بازار سرمایه ای دنیا را تشکیل می دهد و ارزشی برابر با 28.5 هزار میلیارد دلار را به خود اختصاص داده است. اگر بخواهیم که توجه خود را به بازار سرمایه ای در کشور انگلستان نیز معطوف کنیم، به این نتیجه می رسیم که بلوغ سرمایه داری مدرن در حال رخ دادن است و سرمایه های کمتری وارد بازارهای بزرگ می شوند. اما بازارهای کوچکی که توانسته اند تا این حد جذابیت را برای سرمایه گذاران داشته باشند و در حال رشد هستند کدام است؟

سرمایه

سرمایه گذاری در بخش خدمات مالی

خدمات مالی در دنیا یکی از مهم ترین سیستم های سرمایه ای به شمار می رود که تقریبا تمامی انسان های مدرن را به خود درگیر می کند. انعطاف پذیری های جدید در این بازار باعث شده است تا افراد بیشتری برای سرمایه گذاری میل به ورود سرمایه خود را داشته باشند. البته باید در نظر داشته باشیم که ورود به این بازار آن قدر ها هم آسان نیست و در واقع نیاز به طیف متنوعی از سرمایه‌ها مانند بانک ها و مدیران شرکت های سرمایه گذاری را خواهد داشت.

همچنین شرکت های بیمه ای و شرکت هایی که در خصوص املاک و مستغلات در حال فعالیت می باشند می توانند به صورت مستقیم وارد این بازار شوند ولی این بازار نمی تواند به صورت مستقیم در اختیار افراد باشد. از این روی باید دقت بالایی داشته باشیم در ورود به این دسته از بازارها و بررسی سیاست بانک ها و یا شرکت هایی که ما می توانیم با خرید سهام آن ها وارد این دنیا شویم را بررسی کنیم تا در نهایت بهترین تصمیم را بگیریم. اما یکی از مهم ترین شیوه های ورود به بازار در بخش سرمایه‌ای، ورود مستقیم افراد است.

اخبار سرمایه گذاری

ورود مستقیم به بازار سرمایه‌گذاری با ارز دیجیتال

ارز دیجیتال از سال 2009 معرفی شد، برای اولین بار در سال 2011 خرید و فروش شد و توانسته است تکان های شدیدی را به بازار سرمایه بدهد. در واقع شاخص رشد ارز دیجیتال بیت کوین را اگر مشاهده کنیم، متوجه سود چند صد درصدی می شویم و این رقم برای برخی از آلت کوین ها برای سال 2020 چیزی بیشتر از هزار درصد هم خواهد بود.

علاوه بر این مسائل می توان گفت که ورود مستقیم شما به این دنیا می تواند یکی از مهم ترین جنبه های آرامش اقتصادی و سرمایه ای شما باشد. ارز دیجیتال به زودی به عنوان طلای نوین شناخته می شود و بیت کوین به عنوان مهم ترین ارز دیجیتال می تواند یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما برای سرمایه‌گذاری به شمار رود.

ارز دیجیتال

اگر آلت کوین هایی مانند استلار و مونرو را پیگیری کنید متوجه خواهید شد که سرمایه‌گذاری در این بازار بسیار پیشرفته تر از آن چیزی است که شما تصور می کنید. البته برخی از نظرات سوء و انتقادات نیز به این بازار وارد است که در ادامه بیشتر در این خصوص با شما صحبت خواهیم داشت.

در ابتدای راه ممکن است که بسیاری از تحلیلگران به شما بگویند که این بازار ارزهای بدون پشتوانه هستند و در واقع ارزش ذاتی ندارند، قیمت آن ها هم در واقع حبابی است که دیر یا زود از بین خواهد رفت ولی به یاد داشته باشید که تا زمانی که عرضه و تقاضا در بازاری وجود داشته باشد، می توانید انتظار رشد مالی را داشته باشید و این عرضه و تقاضا در حال حاضر فروکش نخواهد کرد.

 

تحلیلگران و شرکت های بزرگ سرمایه گذاری در دنیا در سال 2020 ارز دیجیتال بیت کوین و سایر آلت کوین ها را به عنوان یک دارایی ارزشمند و سرمایه ای خریداری کردند. بسیاری از پلتفرم های مهم مالی، بیت کوین را برای خرید و فروش یا انتقال مالی بین المللی افزودند و در این بین می توان گفت که شرکت های بسیاری در این خصوص فعالیت خود را آغاز کردند. نتیجه چه شد؟

افزایش ارزش این بازار به بیشتر از یک هزار میلیارد دلار! در واقع این بازار از همان بازارهای سرمایه‌ای به شمار می رود که در بخش ابتدایی به شما گفتیم می تواند یک انتخاب بسیار مهم برای رشد سرمایه به شمار رود و بسیاری از سرمایه گذاران را به خود جذب کرده است.

لینک : https://www.newstatesman.com/spotlight/investment/2021/01/case-investing-financials

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

احساس بازار

احساس بازار رمزنگاری چیست؟

احساس بازار، و حالات سرمایه گذاران را در مورد یک دارایی در نظر می گیرد. …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x